a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Ikdienas pārvietošanās ar divritetni rosina jūtīgāku un pilnvērtīgāku vides uztveri, ļauj dziļāk izjust pilsētu un veicina arī sociālo mijiedarbību un integrāciju, — pie šādiem secinājumiem savā rakstā nonācis vietradis Jānis Ķīnasts, mudinot arī Rīgai vairāk rūpēties par veloinfrastruktūras attīstību.

Rīgas Tehniskās universitātes Starptautiskā vasaras skola jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies Cēsīs, šoreiz ar nosaukumu Get Well City pievēršoties veselīga dzīvesveida, dziedniecības tradīciju un aktīvas atpūtas tematikai.

Vēl līdz 6. augustam jaunajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā būs skatāma izstāde Vizionārās struktūras. No Johansona līdz Johansonam. Izstāde iezīmē spilgtu trajektoriju Latvijas avangarda mākslā 20. un 21. gadsimtā —  ieskatu eksperimentālākajās un vizionārākajās parādībās un to vēsturiskajās pārmaiņās.

 

Starp lielākajām un arī eksluzīvākajām pēdēja gada būvēm Rīgā ir Ķīpsalas Ģipša fabrikas otrā kārta, kas pabeidz kvartālu, piedāvājot tipoloģiski dažādus dzīvokļus no jauna būvētās ēkās.

Otrdien Rīgas domē notika sēde, kurā tik izlemts pārdot pilsētai piederošus īpašumus, tostarp arī lielu daļu Lucavsalas, kā arī īpašumu tallina sielā, kur vēl pirms dažiem gadiem tik plānots būvēt bērnudārzu.  Vakar kustības Free Riga un vairāku nevastisko organizācijas izplatīja tekstu, paužot  attieksmi pret Rīgas domes nostāju.

Daugavpils pilsētas dome rīko atklātu skiču konkursu Daugavas labā krasta piekrastes teritoriju attīstības koncepcijai, sagaidot priekšlikumus publiskajai ārtelpai diviem posmiem Daugavas piekrastē. Konkursa termiņš — 18. septembris.

Turpinot pašvaldības ieguldījumus Grīziņkalna pilsēttelpā, pavasarī tika izsludināts konkurss vides objektam un vietzīmēm, kas atgādinātu par leģendāro Vārnu ielas republiku. Konkursā 11 darbu konkurencē uzvarēja biroja Gaiss arhitektu priekšlikums, ko iecerēts īstenot 2015. gadā.

Pirms nedēļas tika atklāta Venēcijas biennāles 14. Starptautiskajā arhitektūras izstādē — diezgan droši var apgalvot — ievērojamākais gada notikums arhitektūrā. A4D iesāk rakstu sēriju, apkopojot aculiecinieku viedokļus un atsauksmes.

Arhitektu savienībā savā YouTube kanālā ir publiskojusi Arhitektūras gada balvas videofilmiņu sēriju. Līdz ar 16 pusfināla darbu filmiņām turpat skatāms arī Latvijas Televīzijas sagatavotais, gandrīz stundu garais ieraksts no gada balvas noslēguma ceremeonijas pasākuma Torņa ielā.

Šovakar Vecrīgā, Torņa ielas ārtelpā notika  svinīgais Latvijas Arhitektūras gada balvas pasākums, kurā galveno balvu — tradicionālo bronzas ananāsu saņēma arhitekte Zaiga Gaile un viņas biroja kolēģi par Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka mājas atjaunošanu Lācplēša ielā.  

Šovakar, Latvijas Arhitektūras gada balvas pasākuma ietvaros  pēc ilgāka pārtraukuma savu godalgu — Arhitekta pēdu pasniedza arī Arhitektūras veicināšanas fonds. Balva šoreiz tieši saistīta ar A4D un par tās laureātu kļuva Ventis Didrihsons.

Inspira

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.