a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz mākslas kritikas tekstu lasījumu un semināru cikla LMC vakarskola otro sezonu. Cikla pirmais seminārs notiek 23. septembrī pl. 17.30 bijušajā tekstilfabrikā Boļševička Ganību dambī 30, pievēršoties tekstiem, kas aplūko heterotopijas konceptu.

Otru trešo vietu konkursā namam Miera ielā 31 ieguva Arhitektes Ināras Caunītes biroja darbs, kas arhitektūras  izteiksmību tiecas panākt, fasādē izvirzot atškirīgas krāsas apjomus.

Ojārs Spārītis
Versija par Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu
Jelgavas pilsētas pašvaldība, 2011

Arhitekti, dizaineri un būvniecības nozares speciālisti otro gadu pēc kārtas tiek laipni aicināti apmeklēt Somfy un Bft pārstāvniecības Latvijā organizēto 90 minūšu semināru Augstāki automātikas standarti un jauna līmeņa teritoriālie risinājumi, kas tiek rīkoti sadarbībā ar Alan Deko, Preiss Būve un T Kalns.

Līdz 11. novembrim Arhitektūras muzejā ir  apskatāma Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde NORDIC ID, kurā uzaicinot kuratorus no piecām ziemeļvalstīm, mēģināts formulēt atbildi uz jautājumu par ziemeļu identiāti un tās izpausmēm mūsdienu arhitektūrā.  Papildināts — foto no izstādes atklāšanas.

Jau devīto reizi, aicinot kopā dažādu skolu studentus, Rīgā notiek Arhitektūras skolu plenērs, kurā, darbojoties piecas dienas, radošās komandas pievēršas Tērbatas ielas attīstībai. Rīkotāji aicina uz plenēra darbu prezentāciju piektdien,  19. septembrī plkst. 12.00 iepirkšanās centrā Galleria Riga, Pop-Up mākslas galerijā, Dzirnavu ielā 67.

Vienu no divām trešājām vietām konkursā ēkai Miera ielas 31 ieguva apvienības United Riga Architects priekšlikums, kurā fasādes vizuālo tēlu nosaka šķietami prefabricētu dažādu kubu krāvums.

Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina visus, kurus interesē galvaspilsētas arhitektūras attīstība, iesaistīties arhitektūras sasniegumu skatei 2014. gada balva Rīgas arhitektūrā izvirzīto darbu vērtēšanā. Šogad īpašām nominācijām un galvenajai — 2014. gada balvai Rīgas arhitektūrā – skates žūrijas eksperti ir izvirzījuši 13 būves.

Nesen noslēdzās konkurss ēkai Miera ieā 31, kas turpina akltuālo tendenci — Rīgas centra piecu sešu stāvu apbūvē iespiest astoņu stāvus. Konkursā neviens no 10 iesniegtajiem darbiem netika atzīts par atbilstošu pirmās vietas kritērijiem, tomēr kā labākais, saņemot otro vietu, tika nosaukts biroja Vincents darbs, paužot atzinību par skaidru, strukturālu pieeja fasāžu kārtojumā un plānojuma struktūrā.

Ikgadējā laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit ietvaros izstāžu norises vietās — Vāgnera zālē un kādreizējā apavu un ādu rūpnīcā Buffalo (vēlāk — tekstilfabrika Boļševička)  — 12. un 13. septembrī notiks starptautisks simpozijs Urbānā utopija: Māksla un kultūra kā pilsētas izpētes un apzināšanas rīks, kurā dažādu jomu speciālisti diskutēs par moderno utopiju izpausmes veidiem, apsverot to sniegtās iespējas sabiedrības un urbānās dzīves attīstībai.

Latvijas architektūra Nr. 114(4/14)
Tēma: pilsētas dzīve

Otro reizi Latvijā tiek rīkots konkursa Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2014, kam šoreiz  iesniegti 15 pieteikumi trijās nominācijās: Ilgtspējīgākā ēka, Ilgtspējīgākais projekts, Ilgtspējīgākā studentu ideja. Konkursa noslēgums — 18. septembrī.

Project Baltia No. 22 (2/2014)
Tēma: infrastruktūra

Trīs gadu laikā nozīmīgu vietu profesionālajā scēnā ieņēmusi otra Rīgas arhitektūras skola —  RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte, kas jau sākotnēji veidota kā starptautiska vide un pētniecības platforma, kur zināšanas un pieredzi iegūst ne tika studenti, bet mācās arī topošie arhitektūras pedagogi, kurus vieno eksperimentāls gars un vēlme meklēt jaunas arhitektūras mācīšanas koncepcijas.

Viens no Latvijā vispretrunīgāk vērtētētākajiem  arhitektiem ­— Uģis Šēnbergs nesen atzīmēja 60 gadu jubileju. Saistībā ar to tapusi Uģa intervija žurnālistei Anitai Pīrai, paredzēta vispārīgam medijam, taču pirmpublicējumu, lai arī saīsināta piedzīvo A4D. Sarunā Šēnbergs stāsta par pieeju ahitektūrai, par Rīgu, par dzīvi, vecumu, dalās savās, nereti par trakajām dēvētajās, idejās par nākotni.

Ikdienas pārvietošanās ar divritetni rosina jūtīgāku un pilnvērtīgāku vides uztveri, ļauj dziļāk izjust pilsētu un veicina arī sociālo mijiedarbību un integrāciju, — pie šādiem secinājumiem savā rakstā nonācis vietradis Jānis Ķīnasts, mudinot arī Rīgai vairāk rūpēties par veloinfrastruktūras attīstību.

Pirms nedēļas tika atklāta Venēcijas biennāles 14. Starptautiskajā arhitektūras izstādē — diezgan droši var apgalvot — ievērojamākais gada notikums arhitektūrā. A4D iesāk rakstu sēriju, apkopojot aculiecinieku viedokļus un atsauksmes.

Šovakar Vecrīgā, Torņa ielas ārtelpā notika  svinīgais Latvijas Arhitektūras gada balvas pasākums, kurā galveno balvu — tradicionālo bronzas ananāsu saņēma arhitekte Zaiga Gaile un viņas biroja kolēģi par Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas koka mājas atjaunošanu Lācplēša ielā.  

Šovakar, Latvijas Arhitektūras gada balvas pasākuma ietvaros  pēc ilgāka pārtraukuma savu godalgu — Arhitekta pēdu pasniedza arī Arhitektūras veicināšanas fonds. Balva šoreiz tieši saistīta ar A4D un par tās laureātu kļuva Ventis Didrihsons.

Inspira

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.