a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Tā kā kņada ap Okupācijas muzeju nupat šķiet norimusi, pēdējo akmeni pamazām aizaugošajā dīķī ir iemetis Vents Vīnbergs ar savu rakstu Delfos „ Latvijas simtgades ikona. Nu nez?”, atļaušos izvirzīt dažas tēzes publiskajai apspriešanai.

«Auras, sajūtas, enerģētikas, «slikta vēsture» utt., ir subjektīva lieta, misticisma sfēra un aizspriedumi, bet, piemēram, iegādājoties īpašumu, tas var spēlēt svarīgu lomu» — vēsturnieks Paulis Gailītis aplūko tēmu par atmiņām un aizspriedumiem, kas tiek saistīti ar kādām ēkām un to vēsturi, netieši rosinot uz pārdomām un diskusiju par to, ko iesākt ar tādiem namiem, kā Stūra māja.

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja metu konkursa rīkotāji ir atklājuši intrigu, — nosauktas septiņas muzeju projektēšanā pieredzējušas starptautiskas arhitektu komandas, kas piedalīsies Rīgas muzeja konkursā. Latvijas arhitekti aicināti pieteikties partnerībai vēl līdz  8. februārim.

Pirms diviem mēnešiem noslēdzās konkurss Dizaina un mākslas skolas ēkām Daugavpilī — tā sauktajai Saules skolai.Tā uzdevums bija turpināt iesākto kompleksa atjaunošanu, veidojot telpiski vienotu un arhitektoniski izcilu vietu Daugavpils vēsturiskajā centrā.

Latvijas architektūra nr 122 (6/15)
Numura tēma: Koks. Akmens. Metāls

Noslēdzot gadu, A4D ierasti izsūtīja aicinājumu atbildēt uz jautājumiem par iezīmīgākajām norisēm un nozīmīgākajiem notikumiem arhitekturā — pasaulē, Latvijā un katra personiskajā dzīvē. Uz aptaujas jautājumiem atbild Kristīne Budže, Andrejs Ģelzis, Uģis Kaugurs, Krists Kārkliņš, Arnis Kleinbergs, Agrita Lūse, Renārs Putniņš, Pēteris Ratas, Guntars Ruskuls, Jānis Šaltāns un Rudolfs Dainis Šmits.

Šodien vēl pēdējo dienu, no 14.00 līdz 18.30 var apskatīt atjaunoto un paplašināto Mākslas muzeja ēku. Vēlējos pavisam īsi dalīties ar pāris dienas veciem iespaidiem. Arī tāpēc, lai mudinātu apmeklēt muzeju tos, kas to vēl nav izdarījuši.

Otru no abām otrajām vietām Rotermann rīkotajā konkursā Sporta pils kvartālam ieguva biroju OUTOFBOX un ALPS priekšlikums, kurā būtiska nozīme piešķirta skatu koridoriem, diagonāliem savienojumiem cauri kvartālam, kā arī ­ — dažāda rakstura ārtelpai kvartāla iekšienē, tādejādi piedāvājot intriģējošu, lai arī no Rīgas centra pilsētbūvnieciskajām tradīcijām atškirīgu vidi.  

Inspira

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.