a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Žūrijai nākot klajā ar paziņojumu, beidzot pielikts punkts Ķīpsalas ziemeļu gala konkursam, kas pavasarī raisīja nebijušu ažiotāžu, rosinot Arhitektu savienību formulēt savu nostāju situācijā, kad runa par plaģiātismu. Anulējot pirmo vietu, izšķiršanās ar kuru no atlikušo godalgoto vietu autoriem turpināts sadarbību, atstāta pasūtītāja ziņā.

Nu jau pagājuši desmit gadi kopš Starptautiskā arhitektu savienība nāca klajā ar iniciatīvu oktobra pirmo pirmdienu ik gadus atzīmēt kā Pasaules arhitektūras dienu. Šai laikā stabilas Arhitektūras dienas tradīcijas izveidojušās arī Rīgā un Latvijā, un lai gan citkārt tās programma bijusi vērienīgāka, arī šogad arhitekti un interesenti aicināti piedalīties pasākumos gan tieši pirmdien, 5. oktobrī, gan arī pirms un pēc tam.

Latvija pagaidām ir vienīgā starp Baltijas valstīm, kur jau trešo gadu pēc kārtas tiek organizēts konkurss par ilgtspējīgāko jeb citiem vārdiem — vērtīgāko ēku. Konkursa Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2015 uzvarētāji tika paziņoti svinīgā ceremonijā viduslaiku noskaņas piepildītā Bauskas pilī 24. septembrī.

Augusta beigās tika paziņoti arhitektūras konkursa rezultāti Talsu tirgus pārbūvei. Kā pirmais tiek publicēts 2. vietas projekts, kas piedāvā pārorganizēt teritoriju, kompakti izkārtojot nepieciešamo programmu, saglabāt un atjaunot esošo halli, un veidot mūsdienīgas nepieciešamās jaunbūves. Priekslikuma autori ir komanda, kas A4D lasītājiem pazīstama no projekta citā konkursā — Upesciema skolai pagājušajā ziemā.

Project Baltia No. 25 (2/2015) 
Tēma: Expo

Rīgas pilsētas arhitekta birojs aicina Rīgas pilsētas iedzīvotājus un visus, kam interesē Rīgas arhitektūras attīstība, iesaistīties arhitektūras sasniegumu skatei 2015. gada balva Rīgas arhitektūrā izvirzīto  vērtēšanā. Šogad atzinībām un galvenajai balvai skates žūrijas eksperti ir izvirzījuši 9 ēkas.

Latvijas architektūra Nr 120 (4/15)
Numura tēma: Sajūtu restaurācija

Otru no abām otrajām vietām Rotermann rīkotajā konkursā Sporta pils kvartālam ieguva biroju OUTOFBOX un ALPS priekšlikums, kurā būtiska nozīme piešķirta skatu koridoriem, diagonāliem savienojumiem cauri kvartālam, kā arī ­ — dažāda rakstura ārtelpai kvartāla iekšienē, tādejādi piedāvājot intriģējošu, lai arī no Rīgas centra pilsētbūvnieciskajām tradīcijām atškirīgu vidi.  

Inspira

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.