a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Jaunais žurnāla dubultnumurs pievēršas rūpnieciskajam dizainam Baltijas reģionā.

21. un 22. maijā RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē norisināsies pavasara semestra un studiju gada noslēguma pasākumu cikls, kas ietver 1., 2. un 3. kursa arhitektūras studentu studiju projektu aizstāvēšanas, studentu projektu izstādes atklāšanu un saviesīgu pagalma pasākumu.

Viens no gada balvas aspektiem un pienesumiem «vietējai arhitektūras kultūrai» noteikti ir kritiskā diskursa uzturēšana, izvērtējot labākos darbus un palīdzot veidot arī skatu uz kopainu.  

Noslēdzoties regulārajam, ikgadējajam Latvijas arhitektūras izvērtēšanas posmam, šovakar svinīgajā ceremonijā Berga bazārā tika sadalītas gada balvas. Žūrijas vērtējums raisīja vairākus pārsteigumus, no kuriem lielākais bija tas, ka pirmo reizi balvas vēsture netika piešķirta galvenā godalga, ko ierasti reprezentējis bronzas ananāss.

no kuriem lielākais noteikti bija tas, ka pirmo reizi balvas vēsture netika piešķirta galvenā godalga, ko ierasti reprezentējis bronzas ananāss.

19. maijā plkst. 17.00 Arhitektūras muzejā tiks atvērta izstāžu cikla Rīga, kuras nav. Kartes un plāni  pirmā izstāde Galvenais plāns un pamatplāns. Atzīmējot 20 pastāvēšanas gadus, muzejs piedāvā izstādi, kura veidota no muzeja karšu kolekcijas materiāliem, to vidū būs aplūkojams viens no lepnumiem —  Arnolda Lamzes vadībā izstrādātais pilsētas attīstības plāns.

Biroja Jaunromāns un Ābele priekšlikumā mākslas salonam Kalnciema ielā ir uzsvērta funkcionalitāte, visas izstāžu zāles savirknējot blakus vienā apjomā, kas ļauj nepieciešamības gadījumā telpas savienot vai atdalīt, piemērojot dažāda rakstura pasākumiem. Ēkas tēls interpretē rūpnīcas korpusus, bet iekšpagalma telpa iekārtota kā  atšķirīgi 'dārzi'.

Otro vietu konkursā mākslas galerijai Kalnciema un Melnsila ielas stūrī, ieguva Zaigas Gailes biroja priekšlikums, kurā piedāvāts rekonstruēt kādreizējos Omegas fabrikas korpusus, atlejot tos betonā. Starp garenajiem apjomiem atstāti iekšpagalmi, bet škērsām zem tiem — glabātuve.

Piektdien, 15. maijā Berga bazārā notiek Latvijas Arhitektūras gada balvas pasākumi — dienas pirmajā pusē no plkst. 10.00 kino KSuns zālē ar publiskās lekcijām uzstāsies starptautiskās žurijas pārstāvji, bet plkst. 17.00 ­visi aicināti pulcēties galvenajā pagalmā — «zem ziedošās kastaņas» viesnīcas priekšā, kur plkst. 18.00 sākas gada balvas pasniegšanas ceremonija.

Žurnāla Pastaiga maija numurā par arhitektūru un dizainu

Latvijas architektūra Nr 118 (2/15)
Numura tēma: ziedinošā pilsēta
Viesredaktori: Marks Geldofs, Helēna Gūtmane, Ilze Rukšāne, Pēteris Strancis

Aprīļā sākumā tika paziņoti konkursa rezultāti kvartāla revitalizācijas priekšlikumam Kalnciema un Melnsila ielu stūrī, velosipēdu fabrikas Omega vietā, kur Jānis Zuzāns iecerējis celt mākslas salonu.

Mākslas centra ēkas veido vienkārši apjomi, ieturēti Pārdaugavas apkārtnei raksturīgā mērogā, ieskaujot nelielu pagalmu sistēmu, kas sākas Kalnciema un Melnsila ielu stūrī un kopā ar plašajiem skatlogiem raisa telpisku intrigu, aicinot iekšā. Par labāko darbu konkursā kvartāla revitalizācijai, tika atzīts SZK un Partneru priekšlikums.

Tas, kā noslēdzās pirmdienas diskusija par Okupācijas muzeja ēkas pārbūvi un Strēlnieku laukumu, nedod miera, liekot vēlreiz ķerties pie argumentiem, kas aicina nesabojāt ēku un vietu, kamēr nav vispārēja un pietiekami skaidra redzējuma par šīs tik svarīgās un sarežģītās pilsēttelpas  iespējamo nākotni.

Inspira
Jaunākie komentāri:

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.