a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz LLMC Vakarskolas otrās sezonas pirmspēdējo — devīto lasīšanas darbnīcu, kas pievērsīsies publiskās telpas un mākslas attiecību problemātikai, tostarp arī Rema Kolhāsa hrestomātiskajai esejai Junkspace, — otrdien, 31. martā, pulksten 18.00 Alberta ielā 13.

Turpinot pārpublicēt pētnieku tekstus par Latvijas pēckara modernisma būvēm un arhitektiem, A4D ietvaros pamazām veidojas ērti pieejams krājums, veltīts Latvijas modernismam. Šoreiz, — mākslas vēstures maģistrantes Karīnas Jēkabsones raksts par Edgara Šēnberga devumu.  

    Lai runātu par viena vai otra RAIL BALTIC trasējuma pamatotību vai izdevīgumu nepieciešams veikt mazu SWOT analīzi. Iesāksim ar RAIL BALTIC projektu kopumā.
Unikāls AutoCAD seminārs
25/03/2015  

Unikāls AutoCAD seminārs

14. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 17.00 Arhitektūras un mediju centrā H2O6, Ūdens ielā 6, Rīgā norisināsies AutoCAD lielseminārs. Apmeklējot šo apmācību kursu, iegūsiet vērtīgu mācību materiālu, atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, Autodesk sertifikātu par kursa apguvi un iespēju laimēt CADMouse – pasaulē pirmo datorpeli CAD projektētājiem.

Rail Baltica būvniecībā un uzturēšanā ieguldītā finansējuma atgūšana būs grūta un ilga, tomēr projekts sola mums jaunas iespējas, arī — attālināties no lomas, kas mums nav nesusi laimi un pārticību, uzskata stratēģiskās plānošanas eksperts Gatis Pāvils, bilstot, ka jaunās trases plānojums jautājumus kopumā nerada, taču tos raisa viena trases daļa ­— Rīgas šķērsojums. Mulsinošā līkuma pretrunas un nozīme ir jāvērtē izvērstāk.

Ar šo rakstu mēs — neatkarīga arhitektu, projektu vadītāju un plānotāju grupa, pēc savas iniciatīvas, vēlamies paust savu nostāju par Rail Baltica trases risinājumu, kas ir publiski apskatāms Rail Baltica mājas lapā.

Rudenī akciju sabiedrība Dambis rīkoja konkursu biroju ēkai Ganību dambja un Bukultu ielas stūrī. Kompānija iecerējusi nojaukt esošo ražošanas ēku pagalmā, uz tās pāļu pamatiem īstenojot biroja jaunbūvi, kas kalpotu par 11 ha plašās teritorijas tālākās attīstības vēstnesi un piedāvātu vismaz 4000 m² biroju platību. Piecu biroju konkurencē par uzvarētājiem tika atzīti NRJA, kuri šobrīd ir uzsākuši projektēšanas darbus.

17. martā plkst.16.00 koka ēku renovācijas centrā Koka Rīga, Grīziņkalnā tiks atklāta Latvijas laikmetīgās arhitektūras un arhitektūras mantojuma izstāde Jaunais vecajā. Latvijā

Tallinas arhitektūras biennāle izsludinājusi vīziju konkursu Tallinas epicentrs, lai meklētu risinājumus pilsētas centra krustojumam nākotnē, kad ielās dominēs pašbraucošās automašīnas. Konkursa termiņš — 29. maijs.

Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmija kopā ar Lietuvas Arhitektu savienību izsludinājusi atklātu arhitektūras konkursu augstkolas kompleksam Viļņā, iecerot nozīmīgu jaunu kultūras un izglītības centru Viļņas vecpilsētas tuvumā. Konkursa termiņš — 30. aprīlis.

Pavisam nesen, šeit A4D Artis Zvirgzdiņš publicēja rakstu par Rail Baltica (turpmāk RB). Rakstam ir pievienota shēma, kur RB maršruts nešķērso Rīgas centru. Šobrīd ir uzsākta sabiedriskā apspriešana jaunam savienojuma…

Noslēgusies darbu iesniegšana Latvijas Arhitektūras gada balvai 2015, un pretendenti  uz šī gada nacionālā arhitektūras konkursa godalgām apskatāmi LAS mājaslapā. Nozīmīgākie starp pieteiktajiem ir Latvijas Nacionālā bibliotēka un Cēsu koncertzāle.

Latvijas architektūra Nr 117 (1/15)
Numura tēma: dzīvesveids, kūrorts

Janīna Kursīte
Latvieša māja
Izdevniecība Runda, 2014

Inspira
Jaunākie komentāri:

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.