a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Numura tēma — restaurācija un renovācija
Viesredaktors — Gundars Plešs

Vakar publiskoti 420 arhitektūras darbi, kas cīnās par oficiālo Eiropas Savienības arhitektūras godalgu — 2015. gada Mīsa van der Roes mūsdienu arhitektūras balvu. Latviju balvas pretendentu sarakstā pārstāv deviņas būves, ko izvirzījuši neatkarīgie eksperti un Latvijas Arhitektu savienība.

Par arhitektūras eksistenci, spēju analizēt dažādas formas, atpazīt ritmus gan dabā, gan arhitektūrā, spēju pētīt Visuma noslēpumus un šajā izpētē virzīties uz priekšu, varam pateikties skaitļiem un cilvēkiem, kuri tos mums palīdzējuši atklāt. Rietumu civilizācija,…

Oktobra beigās svinīgi, klātesot visiem trim Baltijas valstu transporta ministriem, tika dibināts Rail Baltica 2 Baltijas valstu kopuzņēmums, lai īstenotu Eiropas standarta dzelzceļa līnijas projektu.  Kā jaunā ātrvilciena un tā infrastruktūras klātbūtne ietekmēs Rīgu?   

Laikā pirms ziemas saulgriežiem un gadu mijas arhitektūras studentiem ir vien akadēmiskā gada PUSCEĻŠ. Noslēdzot 2014./2015. studiju gada rudens-ziemas semestri RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātē rīko ikgadējo semestra noslēguma pasākumu sēriju, ko piedāvā apmeklēt arī arhitektūras un saistīto nozaru profesionāļiem, citu augstskolu studentiem, topošajiem studentiem un interesentiem.

16. un 17. decembrī RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē Āzenes ielā 18 notiks diplomprojektu aizstāvēšana. Laipni gaidīti visi interesenti, domubiedri, kolēģi un draugi atbalstīt studentus un iepazīties ar viņu veikumu! Sākums ik dienas plkst. 9.00.

Vai arhitektūrā ir iespējama interpretācija? Vai iespējams interpretēt nacionālo romatismu, jūgendstilu, Eiženu Laubi, Mihailu Eizenšteinu, Vilhelmu Bokslafu un citus meistarus?

Project Baltia No. 23 (3/2014)
Tēma: vairāk estētikas

Rīgas Tehniskā universitātes kompleksā Ķīpsalā šobrīd tiek pārbūvēta un paplašināta Zinātniskās bibliotēkas ēka, kas pēc Uģa Šēnberga projekta tiek veidota kā savienojošais elements starp esošo postmodernsima perioda bibliotēkas ēku un 70. gados celto Ķīmijas fakultātes ēku.

Turpinot žurnāla Latvijas būvniecība aizsākto vēstures sēriju, kurā Ilze Martinsone aplūko nozīmīgu Latvijas 20. gadsimta publisko ēku tapšanu un likteni, raksts par nozīmīgāko galvaspilsētas transporta mezglu — dzelzceļa staciju.

Valsts svētkos — pēdējā ceturdaļgadsimta ievērojamākā valsts publiskā ēka ­— Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Pēc vairāk kā piecu, septiņu gadu pārtraukuma, tieši šogad Rīgas centrā vērojama sen neredzēta būvniecības aktivitāte. Iesākot šobrīd topošo ēku projektu sēriju, kā pirmais — nams, kas tiek būvēts zīmīgajā Krišjāņa Barona un Lāčplēša ielas stūrī, — biroja NRJA projekts, kas savulaik bija pazistams ar vārdu Ledus.

Inspira
Jaunākie komentāri:

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.