a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Latvijas architektūra Nr. 115(5/14)
Tēma: kultūras politika

Rīt, 30. oktobrī Zirgu pastā notiks  otrā Reinholda Šmēlinga konference, kas šogad analizēs Rīgas mājokļu vidi un to veidojošos apstākļus. Pētnieki un profesionāļi no sešām valstīm prezentēs savu redzējumu par mājošanu galvaspilsētā un galvenajiem izaicinājumiem, ko slēpj Rīgas mājokļu vide.

Rīt Zirgu pastā notiek Rīgas pilsētas arhitekta biroja rīkotā Šmelinga konference, kas  konsekventi pievēršas mājokļa tēmai, ar ko sasaucas arī Kristīnes Budžes pārskats par Venēcijas biennāles 14. starptautiskās arhitektūras izstādes pamatnostādnēm.

Kas būvē pilsētu? Kas veido tās nākotni? — iedvesmojoties no šiem pamatjautājumiem projekts Weltstadt  — Who creates the city? vieno Gētes institūta un tā vietējo partnerorganizāciju iniciatīvas dažādās pasaules pilsētās. Otrdien, 28. oktobrī pl. 16.00 ar diskusiju izstāde Weltstadt tiek atklāta arī Gētes institūtā Rīgā.

Līdz 30. novembrim jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros skatāma izstāde Mana, tava, mūsu Rīga pirms 100 gadiem, kas ir mēģinājums ielūkoties dinamiskajā, daudzveidīgajā, etniski un kultūras ziņā tik raibajā pilsētas dzīvē līdz 1914. gadam, kad Eiropā sākās Pirmais pasaules karš.

Biedrība Latvia Nostra izdevusi grāmatu KOKA MĀJA. WOODEN HOUSE par Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas ēku Rīgā, Lāčplēša ielā 55, par kuras atjaunošanu šogad Latvijas Arhitektūras gada balvu saņēma Zaigas Gailes birojs.

Liepājas pilsētas būvvalde oktobra pēdējā nedēļā aicina uz Liepājas 2014. gada arhitektūras dienu pasākumiem, kuru tēma šogad: Pilsētas spēks — ūdens (kūrorts un ūdensmalas). Tai veltīts arī tradicionālie Berči lasījumi 31. oktobrī.

Beļģijas dienu ietvaros pēc mēneša Rīgā gaidāmi arī ar arhitektūru saistīti pasākumi: būs skatāma izstāde Flāmu Arhitektūra: šķeršgriezums, bet 12. novembrī ar lekciju uzstāsies ievērojamais nīderlandiešu arhitekts Vilems Jans Nētelingss (Willem-Jan Neutelings).

Biroju OUTOFBOX un ALPS priekšlikums autoostas konkursā ievērojami pārsniedza programmā prasīto, demonstrējot pievilcīgu pilsētbūvniecisku vīziju. Taču tā kā piedāvātais risinājums neatbilda konkursa formāli tehniskajiem nosacījumiem, tas tāpat guva tikai atzinību, līdzīgi kā četri pārējie darbi.

Ievērojamais lietuviešu izcelsmes kolumbiešu profesors un politiķis Antans Mockus, būdams galvaspilsētas Bogotas mērs, ar neierastām metodēm panāca nozīmīgas pārmaiņas pilsētā, no kurām kā daiļurinīgākais fakts tiek minēts slepkavību skaita kritums par 70 procentiem, būtisku uzlabojot dzīvi pilsētā. Viesojoties Rīgā Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros, viņš sniedza virkni interviju, arī Kristīnei Budžei. 

16. oktobrī pl. 18.00 Sv.Pētera baznīcā tiks atklāta Rīgas pilsētvides un arhitektūras reģenerācijai un transformācijām veltīta izstāde 9 Rīgas stāvokļi, kas pirmo reizi tika rādīta un sagatavota Eiropas Centrālās bankas rīkoto Eiropas kultūras dienu ietvaros Frankfurtē pagājušajā rudenī. Izstāde Pēterbaznīcā aplūkojama līdz 3. novembrim.

Arhitektūra – tā ir viena no aizraujošākām spēlēm cilvēces vēsturē. Tās spēlēšanā iesaistījušies faraoni, imperatori, karaļi, aristokrātija, elite, tirgotāji, vienkārši cilvēki, vergi un arī mēs - arhitekti. Tā aizvien aizrauj, no tās nav iespējams izstāties un tā…

Pirms nedēļas tika atklāta Venēcijas biennāles 14. Starptautiskajā arhitektūras izstādē — diezgan droši var apgalvot — ievērojamākais gada notikums arhitektūrā. A4D iesāk rakstu sēriju, apkopojot aculiecinieku viedokļus un atsauksmes.

Inspira
Jaunākie komentāri:

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.