a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Līdz 30. novembrim jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros skatāma izstāde Mana, tava, mūsu Rīga pirms 100 gadiem, kas ir mēģinājums ielūkoties dinamiskajā, daudzveidīgajā, etniski un kultūras ziņā tik raibajā pilsētas dzīvē līdz 1914. gadam, kad Eiropā sākās Pirmais pasaules karš.

Biedrība Latvia Nostra izdevusi grāmatu KOKA MĀJA. WOODEN HOUSE par Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas ēku Rīgā, Lāčplēša ielā 55, par kuras atjaunošanu šogad Latvijas Arhitektūras gada balvu saņēma Zaigas Gailes birojs.

Liepājas pilsētas būvvalde oktobra pēdējā nedēļā aicina uz Liepājas 2014. gada arhitektūras dienu pasākumiem, kuru tēma šogad: Pilsētas spēks — ūdens (kūrorts un ūdensmalas). Tai veltīts arī tradicionālie Berči lasījumi 31. oktobrī.

Beļģijas dienu ietvaros pēc mēneša Rīgā gaidāmi arī ar arhitektūru saistīti pasākumi: būs skatāma izstāde Flāmu Arhitektūra: šķeršgriezums, bet 12. novembrī ar lekciju uzstāsies ievērojamais nīderlandiešu arhitekts Vilems Jans Nētelingss (Willem-Jan Neutelings).

Biroju OUTOFBOX un ALPS priekšlikums autoostas konkursā ievērojami pārsniedza programmā prasīto, demonstrējot pievilcīgu pilsētbūvniecisku vīziju. Taču tā kā piedāvātais risinājums neatbilda konkursa formāli tehniskajiem nosacījumiem, tas tāpat guva tikai atzinību, līdzīgi kā četri pārējie darbi.

Ievērojamais lietuviešu izcelsmes kolumbiešu profesors un politiķis Antans Mockus, būdams galvaspilsētas Bogotas mērs, ar neierastām metodēm panāca nozīmīgas pārmaiņas pilsētā, no kurām kā daiļurinīgākais fakts tiek minēts slepkavību skaita kritums par 70 procentiem, būtisku uzlabojot dzīvi pilsētā. Viesojoties Rīgā Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros, viņš sniedza virkni interviju, arī Kristīnei Budžei. 

Žurnāla tēmas veltītas ceļu un tiltu būvniecībai, industriālajiem objektiem, projektēšanai, likumdošanai un konkursa Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2014 Latvijā rezultātu apskatam.

Starp atzinību guvušajiem autoostas konkursa darbiem bija arī Harija Alsiņa priekšlikums, kurā piedāvāts neērto ēku gandrīz pilnībā uzbūvēt no jauna, būtisku uzmanību pievēršot funkcionālu un elastīgu plānojumam, iekštelpu hierarhijai un interjeriem, kā arī autoostas sasaistei ar staciju, Vecrīgu un krastmalu.

Vienu no piecām atzinībām konkursā autoostas attīstības koncepcijai ieguva birojs SAALS, sadarbībā ar AS Ceļuprojekts, kuru priekšlikumā autobusus satiksme organizēta divos līmeņos, izmantojot pazemes telpu, paredzot slēgtus peronus, kā arī paplašināt ēku Prāgas ielas virzienā.

16. oktobrī pl. 18.00 Sv.Pētera baznīcā tiks atklāta Rīgas pilsētvides un arhitektūras reģenerācijai un transformācijām veltīta izstāde 9 Rīgas stāvokļi, kas pirmo reizi tika rādīta un sagatavota Eiropas Centrālās bankas rīkoto Eiropas kultūras dienu ietvaros Frankfurtē pagājušajā rudenī. Izstāde Pēterbaznīcā aplūkojama līdz 3. novembrim.

30. oktobrī Rīgā notiks jau otrā Pilsētas arhitekta biroja (RPAB) rīkotā starptautiskā Reinholda Šmēlinga konference, kas šogad veltīta Rīgas mājokļu videi. Uz konferenci Rīgas mājokļu vide: jaunie arhitektūras horizonti aicināti gan arhitektūras, būvniecības un saistīto nozaru profesionāļi, gan ikviens pilsētnieks, kam rūp mājokļu nozares attīstība. Jaunu skatījumu uz nozares izaicinājumiem piedāvās pētnieki un profesionāļi no sešām valstīm.

Iepretim Latvijas arhitektūras gada balvai savu specifisku nišu ieņem galvaspilsētas pašvaldības arhitektūras godalga, kas vakar tika pasniegta jau devīto reizi. Šoreiz, 2014.  gada balva Rīgas arhitektūrā piešķirta Rīgas Tehniskās universitātes Radošo industriju centra autoriem. Papildināts ar attēliem.

Bauwelt 33/2014
26/09/2014

Bauwelt 33/2014

Augusta beigās klajā nāca ievērojamā vācu arhitektūras žurnāla Bauwelt numurs, kas bija veltīts Rīgai.

Pirms nedēļas tika atklāta Venēcijas biennāles 14. Starptautiskajā arhitektūras izstādē — diezgan droši var apgalvot — ievērojamākais gada notikums arhitektūrā. A4D iesāk rakstu sēriju, apkopojot aculiecinieku viedokļus un atsauksmes.

Inspira
Jaunākie komentāri:

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.