a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Tas, kā noslēdzās pirmdienas diskusija par Okupācijas muzeja ēkas pārbūvi un Strēlnieku laukumu, nedod miera, liekot vēlreiz ķerties pie argumentiem, kas aicina nesabojāt ēku un vietu, kamēr nav vispārēja un pietiekami skaidra redzējuma par šīs tik svarīgās un sarežģītās pilsēttelpas  iespējamo nākotni.

Arhitektu savienības rīkotajai Latvijas Arhitektūras gada balvai šogad tika pieteikti 38 projekti. Nacionālā žūrija izvērtējusi iesniegtos darbus un nosaukusi 13 gada balvas pretendentus, kurus tālāk vērtēs starptautiskā žūrija.

   Kāpēc tik daudz rakstu par Angļu džentelmeņu klubu un ik reizes pieminu Štālberga servīzi? Atcerietes tās vakariņas ar visu LAS bijušo un esošo vadītāju piedalīšanos un Štālberga servīzes spozmi un izcilās funkcionālās īpašības?…

Otrdien, 28. aprīlī plkst. 11.00 Rīgas domes Portretu zālē notiks publiska diskusija par RTU centrālās ēkas Kaļķu ielā 1 iespējamu pārbūvi par Latvijas pēckara un mūsdienu mākslas muzeju.

Rīgas pilsētas arhitekta birojs un pētniece Linda Leitāne-Šmīdberga aicina arhitektus un birojus sniegt ziņas par konkursiem Rīgā, kuros tie piedalījušies pēdējās divās desmitgadēs, lai palīdzētu izveidot brīvi pieejamu datubāzi, kurā apkopota  informācija par arhitektūras konkursu praksi no 1991. līdz 2013. gadam.

2. vietu konkursā Zirgu salai Liepāja izcīnija HUMA arhitektu studija, kuru priekšlikumā teritorija zonēta divās daļās — aktīvajām sporta nodarbēm paredzētajā un mierīgām pastaigām un dabas baudīšnai domātā, prasmīgi izmantojot un izceļot reljefa klātbūtni. Zīmīgākā arhitektūras izpausme ir moduļu veida būves, kārtotas funkcionālās grupās un veidojot divus garus lineārus apjomos.

Nesenā Zaigas Gailes rosinātā iniciatīva par Okupācijas muzeja ēkas un Strēlnieku laukuma saglabāšanu, apliecina, ka konteksts ir mainījies. Kaut arī process no valsts puses ir uzņēmis apgriezienus, divdesmit profesionāļu parakstītā vēstule un kultūras ministres atbilde rosina cerēt, ka viss vēl varbūt nav zaudēts. Nākamajā pirmdienā kultūras ministre aicina uz tikšanos Arhitektu savienībā.

Attīstot pagājušo vasaru radušos ideju par kopīgu Baltijas paviljonu Venēcijas biennālē, trīs jauni latviešu arhitekti un māksliniece, pieaicinot kaimiņvalstu kolēģus, piedalījās Lietuvā rīkotos divos konkursos pirmajam šīs valsts paviljonam pasaulē nozīmīgākajā arhitektūras forumā un uzvarēja, virzot domu par Baltijas valstu ciešāku integrāciju.

Pēdējā mēneša laikā noslēgusies virkne konkursu pietiekami nozīmīgām vietām un interesantām programmām, gan Rīgā, gan ārpus galvaspilsētas.  A4D plāno iepazīstināt ar šo konkursu labākajiem projektiem, uzsākot publikācijas ar labākajiem darbiem deviņstāvu dzīvokļu namam Balasta dambī 90 — zīmīgajā vietā Ķīpsalas ziemeļu galā.

Pirmo vietu Ķīpsalas konkursā ieguva apvienības URA darbs, kuru uzlūkojot šķiet ieraugāmas neoracionālistu ideju ietekmes un motīvi, taču apskatot projektu, uz ko norādījuši citi konkursa dalībnieki, top skaidrs, ka runa šeit drīzāk ir par kādas konkrētas, nesenas Parīzes ēkas nekritisku ārējā tēla atdarināšanu. Vēlēdamies pārtraukt sacelto ažiotāžu, autori projekta materiāliem pievienojuši savu skaidrojumu.

Inspira

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.