a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte turpina atklāto vieslekciju ciklu Slice Of Architecture ar arhitekta pilsētplānotāja Marka Geldofa (Marc Geldof) lekciju Konteksts Plānošana Dizains (Context Planning Design) šo piektdien, 25. aprīlī, plkst. 17.00

Arhitektu savienība šodien preses konferencē paziņojusi 16 labākos Latvijas arhitektūras darbu, kas cīnīsies par godalgām 2014. gada Latvijas Arhitektūras gada balvas konkursā. Īpaši liels pusfinālistu vidū ir pārbūvju un restaurāciju klāsts. Gada balvas pasniegšana — tieši pēc mēneša — 16. maijā.   

Rātsnama hallē šobrīd skatāma Vīnes mājokļu projektiem un politikai veltīta saturīga izstāde, kas visumā pievēršas mūsdienu arhitektūrai un pilsētbūvniecībai, taču piemin arī sākumu — t.s. sarkano Vīni ar tās apjomīgajām mājokļu programmām, no kā savulaik mācījās arī Rīga, risinot 20. gadu dzīvokļu krīzi, par ko stāstīts Ivitas Oses rakstā.

Venēcijas arhitektūras biennāle šogad tiek atklāta ātrāk nekā citus gadus — jau 6. jūnijā. Latvija nozīmīgākajā pasaules arhitektūras pasākumā piedalās sesto reizi, taču pirmo reizi savu ekspozīciju izrādīs Arsenāla izstāžu zālē. Pirms pāris dienām birojs NRJA iepazīstināja medijus ar Latvijas paviljona ekspozīciju.

Austrijas vēstniecība un Rīgas dome aicina uz izstādi VĪNES MODELIS. Mājokļi 21. gadsimta pilsēta, kas būs skatāma Rīgas domes hallē Rātsnamā. Izstādes skatāma līdz 28. aprīlim. Pievienoti video un saites

400 metrus plata un 1700 metrus gara jauna pilsētas struktūra, kurā atstātie dobumi veido publiskās telpas un raksturīgas ielas, — tas ir priekšlikums, kuru Europan konkursa  ietvaros jaunai pilsētai pie Parīzes piedāvāja Didzis Jaunzems, Māris Bārdiņš un Sang Woo Kim.

2011. gadā Ventspils pilsētas pašvaldības rīkotajā metu konkursā skatuves izbūvei bērnu rotaļu parkā Fantāzija uzvarēja DR ARHITEKTI priekšlikums, kura tēlā jaušamas atsauces gan uz origami, gan vēju un kaiju spārniem. 2013. gada vasarā  estrāde tika atklāta.

Grīzņkalns starp citām Rīgas vietām un apkaimēm izceļas ar tēlu, ko īpaši spodrinājis Vārnu ielas republika — grāmata un daudzās tās interpretēvcijas. Taču nu jau vairāk kā desmit gadus Grīzņkalnam īpašu uzmanību pievērsusi pašvaldība, soli pa solim virzot dažādus pilsētvides atjaunošanas projektus, tostarp arī — ar mākslas darbu palīdzību.

25. martā izsludināts metu konkurss Vārnu ielas republikas vides objektam un vietzīmēm. Vides objekts paredzēts Terēzes, Zvaigžņu un Pērnavas ielu krustojumā, bet vietzīmes — atpazīstamākajās J.Grīziņa romānā Vārnu ielas republika aprakstītajās vietās Grīziņkalnā. Konkursa balvu fonds — 7 000 eiro, termiņš — 21. maijs.    

25. martā izsludināts Rīgas starptautiskās autoostas ēkas un laukuma pārbūves un attīstības koncepcijas projekta metu konkurss. Konkursa balvu fonds — 20 tūkstoši eiro, termiņš — 5. augusts.

Turpinot žurnāla Latvijas Būvniecība sēriju, kurā Ilze Martinsone pievēršas tehnoloģiskiem pavērsieniem Latvijas arhitektūras 20. gadsimta vēsturē, — stāsts par Salaspils memoriāla tapšanu.

Atstāt apbalvoto darbu rakstisku izvērtējumu, — kā noteikta skates starptautiskās žūrijas darba sastāvdaļa šī tradīcija tika iesākta pirms dažiem gadiem un turpināta arī šogad, sniedzot pamatojumu un, iespējams, mazliet atšķirīgu redzējumu.

Inspira

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.