Par A4D @ A4D.LV
a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Arhitektūras platforma A4D ir tīmekļa medijs, kas atspoguļo Latvijas laikmetīgās arhitektūras ainu, regulāri publicējot ziņas, projektus, rakstus, attēlu galerijas un citus materiālus. Jau kopš sākuma (2003. gadā) tā ir bijusi ne tikai informācijas, bet arī domu apmaiņas vieta arhitektiem, arhitektūras studentiem un visiem, kas interesējas par arhitektūru un pilsētbūvniecību. Arī šobrīd A4D ir vienīgā tieši arhitektūrai veltītā diskusiju vietne Latvijā, uzrunājot vienkopus ar arhitektūru saistītos profesionāļus, kam platforma ir nozīmīga informācijas un diskusiju vieta. Ik dienas to apmeklē vairāki simti interesentu, tādejādi A4D jau labu laiku kā ir kļuvis par būtisku Latvijas arhitektūras dzīves sastāvdaļu.

A4D veidota kā atvērta un demokrātiska platforma, kurā tiek pausti dažādi viedokļi, tomēr gadu gaitā izveidotas nostādnes un vadlīnijas, kas atspoguļojas gan atsevišķos rakstos, gan materiālu atlasē kopumā. A4D redakcijas uzstādījums ir uzlūkot arhitektūru ne tikai  estētisku un tehnisku nozari, kā tas lielākoties ierasts profesionāļu vidē Latvijā, bet arī kā sociālu un ētisku disciplīnu. Šo uzstādījumu raksturo tādas tēmas kā: arhitekts un sabiedrība, arhitekta atbildība, publiskā telpa, humāna un ilgtspējīga pilsētvide u.c. Šie vadmotīvi vijas cauri rakstiem, gan vērtējot kādus konkrētu projektus, gan vispārējus procesus Rīgas attīstībā un Latvijas arhitektūrā, kā arī specifiski pievēršoties kādai no tēmām.

Platforma ir sabiedriska iniciatīva un to  finansē nodibinājums Arhitektūras veicināšanas fonds (AVF). Bez tam nu jau vairākus gadus regulāru atbalstu sniedz arī Valsts Kultūrkapitāla fonds.

A4D dibinātāji: Andis Sīlis, Ingurds Lazdiņš, Vladimirs Neilands
A4D redaktors: Artis Zvirgzdiņš
A4D dizains: Pēteris Ķimelis, Kirils Kirasirovs, Ernests Karlsons

Par rakstos publicēto viedokli un faktu precizitāti ir atbildīgi rakstu autori.
Autoru viedoklis var atšķirties no A4D atbalstītāju viedokļa.
© Rakstu vai fragmentu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz A4D obligāti.

Kontaktadrese: a4d @ a4d.lv

Arhitektūras veicināšanas fonds

Arhitektūras veicināšanas fonds (AVF) ir sabiedriskā labuma organizācija, kas atbalsta arhitektūras un publiskās telpas veidošanas aktivitātes. AVF darbības pamatmērķis ir sekmēt informācijas, domu un pieredzes apmaiņu, kā arī veicināt diskusiju uzturēšanu profesionālajā vidē un sabiedrībā. AVF darbībai nav peļņas gūšanas nolūka un rakstura, fonda īstenotie pasākumi ir informatīvi, izglītojoši un vērsti uz profesionālo un studējošo auditoriju.

Pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2005.gada 28.septembra atzinumu Nr.34-2005/459, Finanšu ministrija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 5.panta pirmo daļu, piešķīrusi nodibinājumam Arhitektūras veicināšanas fonds sabiedriskā labuma organizācijas statusu (lēmums Nr.456 no 04.10.05.)

AVF ir tiesīgs saņemt ziedojumus, ziedotājiem saņemot uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides saskaņā ar «Likuma par uzņēmuma ienākuma nodokli» 20.pantu.

AVF rekvizīti

Arhitektūras veicināšanas fonds nodibinājums
Reģ.Nr.40008077945
Kalēju iela 8, Rīga, LV-1050
AS Swedbank HABALV2X
LV82HABA0551041321608

Lai uzzinātu vairāk par ziedošanu AVF, raksti:
Evija Sīle, evija @ szk.lv

Regulārie atbalstītāji

SZK un partneri 
Valsts Kultūrkapitāla fonds


© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.