Miera iela 31. Arhitekts Ingurds Lazdiņš

Pirms vēl A4D būsim ķērušies pie autoostas risinājumu un aktuālā procesa  apspriešanas, gribēju paspēt nodot jūsu vērtējumam vēl vienu – šoreiz savu – ēkas Miera ielā 31 redzējumu.

Varbūt nebūtu lieki atgriezties mazliet arī pie žūrijas vērtējumiem un argumentācijas, iesniegtos darbus pa nominācijām sarindojot. Pārāk jau uzkrītoši, ka vienam projektam plakanā jumta drošības margas 60cm augstumā virs atļautajiem 24,0m no ietves (attēlotas griezumos) ir atzīmēts kā pārākais defekts, kamēr citam (Vincents) – h 2,0m gaismas kaste, plānā ~4,5×4,5m – arī virs tiem pašiem 24,0m, tikai šoreiz – no pirmā stāva grīdas skaitot(!) un – drošības margas neparādot – netiek pat pieminēta …

Jautājums – vai esam jau ar šādu vērtējumu stilu saraduši?

* * *

PASKAIDROJUMA RAKSTS:

PILSĒTBŪVNIECISKAIS RISINĀJUMS

Atsaucoties uz netālu blakus esošās ēkas Miera ielā 27 savdabīgo  izvirzījumu – nobīdi ielas apbūves frontē – kā arī, apspēlējot blakus esošo torņveida akcentu vēsturiskajā ēkā Miera ielā 29, projektējamās ēkas apjoms veidots ar izteiktiem erkeru izvirzījumiem galvenajā fasādē un lokālu torņveida pacēlumu (līdz 24.0m) ēkas brīvajā stūrī pret Miera ielu. Šāds apjoma risinājums vienlaicīgi nodrošina iespējami labāko lietderīgo platību, un uzlabo arī dzīvokļu izgaismojumu un izsauļojumu.

KONSTRUKTĪVIE UN TEHNISKIE RISINĀJUMI

Ēkas struktūra veidota ar plānām, nesošām dzelzsbetona šķērssienām, tādējādi optimizējot un nodrošinot starpstāvu pārseguma relatīvi nelielus laidumus robežās no 2.7 līdz 4.5m, kas savukārt ļauj prognozēt starpstāvu dzelzsbetona pārseguma plātnes minimālu biezumu – līdz 150mm un kopējo starpstāvu pārseguma pīrāga biezumu līdz 230mm. Tādējādi 8-stāvu ēkai ar kopējā augstuma ierobežojumu 24.0m sagaidāmais dzīvokļa telpu brīvais augstums varētu būt apmēram 2.7m. Lai kompensētu šo, relatīvi nelielo telpas augstumu un vizuāli paplašinātu telpas, dzīvojamās telpās ir paredzēts logu – vitrīnu stiklojums no grīdas līdz griestiem, kā arī – pielietoti horizontāli orientēti taisnstūrveida formāta (lentveida) logi. Visas ēkas vertikālās komunikācijas ērti koncentrētas četrās vertikālās komunikāciju šahtās, kas visas izvietotas ēkas vidusdaļā vienā joslā.

DZĪVOKĻU PLĀNOJUMS

Trešā līdz septītā stāva dzīvokļu plānojumā sastopami tādi atraktīvi un funkcionāli plānojuma risinājumi kā jau pieminētais stiklojums no grīdas līdz griestiem, stūra logi, t.s. franču balkoni ar pilna izmēra balkona durvīm, kā arī atsevišķos gadījumos iespēja iziet uz savu lodžiju. Tāpat septītā un astotā stāva dzīvokļiem paredzētas līdz kopumā četrām jumta terasēm. Astotā stāva mansarda dzīvoklim turklāt paredzētas divas atsevišķas ieejas no kāpņu telpas, kas varētu nodrošināt papildus ērtības. Pagraba stāvā paredzēta iespēja mantu un inventāra glabāšanas boksiem – katram no dzīvokļiem pa vienam – kā arī pa vienai noliktavas telpai katras no divu 1. stāva komerctelpu lietotājiem.

LABIEKĀRTOJUMS

Iežogotā pagalma labiekārtojums veidots pēc trīs zonu principa: 1. automašīnu stāvlaukums ar dzīvžoga stādījumu pagalma tālākajā galā; 2. bērnu spēļu laukums ar sintētiskā materiāla un ekobruģa segumu un soliņiem vecāku atpūtai, un 3. – nosacīti klusās atpūtas zona ar soliņiem un galdu pieaugušo un pusaudžu ērtībām, ko no bērnu spēļu laukuma norobežo dekoratīvs reljefi veidots akmens dārzs un košumaugu stādījumi.

FASĀDES APDARES MATERIĀLI

Ēkas būvapjomam paredzēta trīs galveno apdares materiālu (faktūru) kombinācija, no kurām divas ir viena toņa, bet atšķirīgas pēc faktūras apdares, bet trešā – tumšāka un no pārējās ēkas atšķirīga 1. stāva (cokolstāva) apdare. Šim nolūkam, kā arī, lai nodrošinātu jaunbūvējamās ēkas veiksmīgu iekļaušanos vēsturiskās apbūves ainavā un vidē, varētu tikt pielietots kāds no diviem atšķirīgiem ēkas fasādes apdares variantiem (opcijām) – 1. viena toņa, bet divu atšķirīgu faktūru (smooth un pitted) Armourcoat dekoratīvais apmetums (ap 35 EUR/m2) uz fasādes cietās minerālvates izolācijas vai 2. – Dynamiccc armēto šķiedrcementa apdares paneļu (ap 80 EUR/m2, 12mm līdz 20mm biezi, ar attiecīgi arī divām dažādām virsmas faktūrām Ginger gabro un Ginger satin) ventilējamā fasāde uz alumīnija profilu apakškarkasa. Cokolstāva apdare – pēc vajadzības analoga.

PRIEKŠLIKUMA AUTORI:

arhitekts Ingurds Lazdiņš (SIA Arhitekts Ingurds Lazdiņš)

sadarbībā ar

arh.students Kristaps Kleinbergs (RISEBAA)

TEHNISKI EKONOMISKIE RĀDĪTĀJI:

Zemes gabala platība 816m²

Ēkas apbūves laukums 229,3m²

Labiekārtojuma platība, t.sk. piebraucamie ceļi 432,1m²

Apzaļumotā teritorija 154,6m²

Apbūves intensitāte 236%

Apbūves blīvums 28%

Brīvā teritorija (neskaitot bērnu spēļu laukumu) 9%

Ēkas stāvu skaits (neskaitot pazemi) 8 stāvi

Ēkas virszemes stāvu platība 1925,0m²

Lietderīgās platības, t.sk. 1709,3m²

Koplietošanas telpas 126,6m²

Tehniskās un noliktavu telpas 129,4m²

Komercplatības 1. stāvā 154,8m²

Dzīvokļu platības 1298,5m²

Dzīvokļu skaits 14gb

Autostāvvietu skaits 8gb

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx