a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Schaller Architekten uzvar jauna kvartāla konkursā

<< Notikumi

Schaller Architekten uzvar jauna kvartāla konkursā

14.decembrī Rīgā noslēdzās slēgts arhitektūras ideju konkurss jaunam kvartālam Hanzas ielas rajonā, bijušās Preču stacijas teritorijā. Par konkursa uzvarētāju žūrija atzina Štutgartes arhitektu biroju Schaller Architekten.

Plānotais 4,3 ha lielais kvartāls platībā atrodas starp Pulkveža Brieža, Hanzas, Skanstes un Sporta ielām. Kvartāla koncepciju izstrādājis Colliers International sadarbībā ar piesaistītajiem konsultantiem. Finanšu darījumu centra izveides idejas iniciators ir Aizkraukles Banka, projekta vadītājs un konsultants — Colliers International.

Viduslaikos Rīga bijusi viena no spēcīgajām Hanzas savienības pilsētām. Projekta nosaukums — New Hanza CITY sevī simboliski ietver galvenos senās Hanzas elementus — finanses un tirdzniecību, dinamisku vidi un starptautisku garu, kā arī nodrošina projekta piesaisti teritorijai — Hanzas ielai.

«Rīga ir un būs reģionāls finanšu centrs. Jaunajā kvartālā būs jaunas mājas gan mūsu bankai, gan citiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem un ar tiem saistītajiem uzņēmumiem», finanšu centra ideju pamato Ernests Bernis, Aizkraukles Bankas valdes priekšsēdētājs.

Kvartāla attīstībai tika izsludināts slēgts, starptautisks arhitektūras ideju konkurss, kurā līdzās četriem Eiropā pazīstamiem arhitektu birojiem piedalījās arī divi Latvijas biroji. Konkursa dalībnieki bija divas lielas Lielbritānijā bāzētas kompānijas Gensler un Broadway Malyan, Schaller Architekten no Štutgartes, VLA (Vilhelm Lauritzen Arkitekter) no Kopenhāgenas, kā arī vietējie — NRJA un Sīlis, Zābers un Kļava.

Mihails Morozovs, Colliers International vadošais partneris Baltijas valstīs un Baltkrievijā par uzvarētājprojektu sacīja:  «Šī projekta filozofija ir līdzsvars starp kvalitatīvu darba vidi un vietu, kur atpūsties, paēst vai iepirkties, perspektīvā attīstot arī jaunu pilsētas parku. Rīgai šāda pieeja vēl ir neierasta, bet pasaules tendences liecina, ka tieši šāda, vairāku funkciju sinerģija — ir pamatā ilgtspējīgas pilsētvides attīstībai. Esmu pārliecināts, ka pēc četriem — pieciem gadiem šī būs viena no pilsētas iedzīvotāju un viesu biežāk apmeklētajām Rīgas vietām. Esmu gandarīts, ka konkursa līmenis un piedāvājumu kvalitāte ļāva mums izvēlēties «labāko no labākajiem». Lēmums par uzvarētāju bija grūts, jo visi dalībnieki, balstoties uz savu profesionālo pieredzi, piedāvāja interesantus risinājumus un pievilcīgas idejas.»

Žūrijas komisijā bija Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe, Rīgas domes Būvvaldes direktors Andis Cinis, Latvijas Arhitektu savienības priekšsēdētājs Sergejs Ņikiforovs, Valsts pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, citi eksperti un projekta partneru pārstāvji.

Plānotās projekta izmaksas ir aptuveni 250 mlj. eiro. Projektu atbalsta Aizkraukles Banka, tā atsevišķu daļu attīstībai tiks piesaistīti investori.

Uzvarot konkursā, Schaller Architekten vēl ievērojamāk nostiprina savu klātbūtni šajā Rīgas daļā, jo, kā zināms, pirms pāris mēnešiem viņi ir atzīti par labākajiem konkursā 3 ha lielai teritorijai turpat netālu — Rūpniecības un Pētersalas stūrī. Bez tam, jau pāris gadus viņi strādā pie cita kvartāla projekta dažu simtu metru attālumā — starp Valdemāra, Stabu un Bruņinieku ielām.

Hansa-CITY-Broadway-Malyan.jpgHansa-CITY-Gensler.jpgHansa-CITY-VLA_overview.jpgHansa-CITY-NRJA.jpgHansa-CITY-SZK.jpgHansa-CITY-Schaller-aero.jpgHansa-CITY-Schaller-street.jpg

Raksts publicēts: 17/12/2007

Sagatavoja: Artis Zvirgzdiņš
Informācija: Gunta Līne, konkursa komunikācijas konsultante

Schaller Architekten


saņemti 5 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.