a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Atklāta Arhitektūras fakultātes jaunā mājvieta

<< Notikumi

Atklāta Arhitektūras fakultātes jaunā mājvieta

Pirmdien, 10. jūnijā Ķīpsalā svinīgi tika atklāts Rīgas Tehniskās universitātes radošo industriju centrs Āzenes ielā 18, kur turpmāk atradīsies Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte, kā arī Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts.

Četrstāvu ēkā Ķīpsalā, kas padomju laikā celta kā ēdnīca, pēc renovācijas un paplašināšanas atradīsies gan divas fakultātes, gan bibliotēka, un pirmajā stāvā būs skatāmas studentu darbu izstādes. Ēkas pārbūves projekta autori ir arhitektu birojs Valeinis un Stepe.

«Pēc 25 gadu pārtraukuma Ķīpsalā tapusi jauna celtne arhitektūras un tekstila nozares studentiem. Domāju, ne vien RTU, bet arī Latvijas augstākās izglītības vēsturē tas ir notikums. Studenti, kas te atnāks, ar savām idejām aizpildīs šo ēku. Šī ir vieta, kur dzims idejas kā Latvijai, tā Eiropai un pasaulei,» ēkas atklāšanā šodien sacīja RTU rektors Leonīds Ribickis, piebilstot, ka līdz rudenim ēka tiks nodrošināta arī ar studijām nepieciešamo inventāru.

RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāns Uģis Bratuškins norādīja, ka, veidojot ēku, ir domāts par arhitektūras studentu vajadzībām ­— tajā ir četras lielas darbnīcas, katram studentam ir paredzēta atsevišķa studiju vieta, turklāt ir paredzēts, ka studiju vietām jābūt pieejamām 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā. «Šī ēka ir ne tikai ēka, bet arī uzskates līdzeklis studentiem, kur var redzēt, kā jādarbojas ēkas ventilācijai, kanalizācijai un infrastruktūrai. Cerams, nevienam arhitektūras studentam, kas pabeigs fakultāti, nebūs noslēpums, kas slēpjas zem griestiem, ko citādi var uzzināt tikai avārijas gadījumā,» sacīja Bratuškins, piebilstot, ka studentu ērtībām ēkas pamatstāvā būs bibliotēka, kurā varēs iepazīties ar studijām nepieciešamo informāciju.

Jaunā ēka arhitektūras un tekstila dizaina studentiem durvis vērs jau šoruden līdz ar studiju gada sākšanos. Radošo industriju centrā turpmāk atradīsies RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte (APF), kā arī Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts. Tā ir pirmā universitātes teritoriālā kompleksa jeb studentu pilsētiņas RTU – Pilsēta pilsētā projekta gaitā renovētā ēka.

Radošo industriju centrs ir līdz šim modernākā un funkcionāli visdaudzveidīgāk izmantojamā RTU ēka. Ēkā būs iespējams nodrošināt ne tikai laboratoriju, mācību darba un pētījumu norisi, bet arī izmantot to izstādēm, modes skatēm un citiem konkrēto jomu studentiem nepieciešamiem pasākumiem. Jaunās telpas būs aprīkotas ar modernākajām multimediju tehnoloģijām, dodot iespēju studentiem pilnībā izpausties savā radošumā.

RTU – Pilsēta pilsētā ir vērienīgs projekts, kuru īstenojot iecerēts izveidot Baltijas reģionā modernāko inženierzinātņu studiju centru — studentu pilsētu, ko nākotnē veidos RTU fakultātes, administratīvās ēkas un Zinātniskā bibliotēka. Šis ir vērienīgākais studentu pilsētiņas projekts Latvijā.

Ēkas būvniecības izmaksas kopā ar PVN ir 5,3 miljoni latu, no kuriem 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 7,17% — valsts budžeta finansējums un 7,83% RTU līdzfinansējums.

jaunā RTU radošo industriju centra ēka Āzenes ielā 18Azenes-18_atklasana_0106.jpgAzenes-18_atklasana_0099.jpgArhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāns Uģis Bratuškins Ēkas projekta autors Ģirts Valeinis / Valeinis un StepeAzenes-18_atklasana_0140.jpgĒkas atrijsIelūgums uz Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes jurģiem Ķipsalā

Raksts publicēts: 13/06/2013

Informācija: Evita Serjogina, RTU Komunikācijas un mārketinga departamenta Mārketinga projektu nodaļas projektu vadītāja

Vēl par šo tēmu

Atklāšanas fotogalerija


saņemti 24 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.