a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Diskusija par mūsdienu mākslas muzeju Vecrīgā

<< Notikumi

Diskusija par mūsdienu mākslas muzeju Vecrīgā

Otrdien, 28. aprīlī plkst. 11.00 Rīgas domes Portretu zālē notiks publiska diskusija par RTU centrālās ēkas Kaļķu ielā 1 iespējamu pārbūvi par Latvijas pēckara un mūsdienu mākslas muzeju.

Diskusijā piedalīsies Rīgas domes vadība, arhitekti, mākslinieki, mākslas zinātnieki un citi radošās inteliģences pārstāvji. Pēc Rīgas Tehniskās universitātes rektorāta pārcelšanas uz jaunām telpām ir kļuvis aktuāls jautājums par ēkas Kaļķu ielā 1 turpmāko izmantošanu. Fonds Mākslai vajag telpu sadarbībā ar Rīgas domi nācis klajā ar iniciatīvu izvērtēt iespēju universitātes ēkā izveidot Latvijas pēckara un mūsdienu mākslas muzeju.

Rīgas Tehniskās universitātes ēka Kaļķu ielā 1 atrodas Vecrīgas centrālajā daļā̄ ar skatu uz Daugavu, Vecrīgas vēsturisko apbūvi un Strēlnieku laukumu. Starp viduslaiku un mūsdienu arhitektūru tā integrējama un saglabājama kā pēckara arhitektūras paraugs. Ēkas novietojums un tehniskie parametri atbilst mākslas muzeja prasībām. Muzejs šajā vietā kā aktuāla, ērti pieejama kultūras institūcija kopā ar Daugavas pretējā krastā esošo Latvijas Nacionālas bibliotēkas ēku veidotu sabiedriski nozīmīgu ēku pilsētbūvniecisku ansambli.

Uz diskusiju aicināta pilsētas vadība, mākslas un muzeju nozares speciālisti. Pasākumu ievadīs Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks. Arhitekte Zaiga Gaile sniegs ieskatu par ēkas piemērotību muzejam un prezentēs arhitektūras studentes Maijas Putniņas–Gailes diplomdarbu kā vienu no priekšlikumiem ēkas pārbūvei par muzeju. Mākslas zinātniece Anda Treija runās par laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību un tā funkcijām mūsdienu sabiedrībā, kā arī iepazīstinās klātesošos ar vēstuli par iespējamo universitātes ēkas rekonstrukciju par muzeju, ko parakstījuši vairāk kā 200 Latvijā zināmu cilvēku, tādējādi paužot atbalstu idejai par mūsdienu mākslas muzeju šajā vietā. Diskusijā piedalīsies māksliniece Džemma Skulme, fonda Mākslai vajag telpu dibinātāji, mākslas kritiķi un mecenāti, Rīgas domes deputāti, komiteju vadītāji, Rīgas pilsētas galvenais arhitekts un mēdiju pārstāvji.

Fonda Mākslai vajag telpu mērķis ir panākt Laikmetīgās mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā, kas veicinātu Latvijas mākslas procesu aktivitāti, valsts konkurētspējas, nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanu Rīgā kā Baltijas kultūras galvaspilsētā. Fondu dibinājuši 11 padomes locekļi — mākslinieki, arhitekti un uzņēmēji: Jānis Zuzāns, Katrīna Neiburga, Aigars Bikše, Jānis Dripe, Džemma Skulme, Andrejs Ēķis, Andis Zusts, Zaiga Gaile, Andis Sīlis, Liene Cakare un Katrīna Leiškalne. Fonda valdes priekšsēdētājs ir Jānis Zuzāns un valdes locekļi – Andis Zusts un Katrīna Leiškalne.

Kalku-1-diskusija-940px.jpg

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.