a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Gunārs Birkerts [1925—2017]

<< Notikumi

Gunārs Birkerts  [1925—2017]

15. augustā 92 gadu vecumā miris ievērojamais latviešu izcelsmes ASV arhitekts, Latvijas Nacionālās bibliotēkas autors Gunārs Birkerts.

Komentāri:

jeronīms: nav nozīmes [15/08/2017 22:05]

Izsaku dziļāko līdzjūtību Gunāra tuvākajiem un paldies šim arhitektam par savu laiku gūto pieredzi un kopsadarbību.

Ar cieņu

V.U.


JS: Spambotiuzvar [16/08/2017]

GB R.I.P. Kopā ar a4d.lv :/

Vieglas slavenākajam Latviešu arhitektam..


AB (Armands Bisenieks): Turpina dzīvot [16/08/2017 11:38]

Gunārs Birkerts, esmu pārliecināts, turpinās dzīvot savos Darbos, mūsu atmiņās un Arhitektūras vēsturē neierobežoti ilgi. Aizgājis ir tikai fiziskais ķermenis....


Miķelis: Ir aizgājis... [18/08/2017 12:26]

...izcils Latvietis. Cilvēks, kurš savu latvietību neslēpa, bet tieši uzsvēra - ar humoru, dažreiz sāpi, saskaroties ar Latvijas Republikas II reinkarnāciju, jo mēs jau paši labi apzinamies kā mums te iet. Gunārs Birkerts gribēja dusēt Latvijas zemē, un pats izprojektēja savu kapa vietu. Viņš bija Latvijas I Republikas cilvēks, ieguvis labu humanitāro izglītību, līdz ar to savas radošās karjeras beigās palika nesaprasts LNB 20 gadu būvniecības sāgā.

Atdzīšos, man Gunnar Birkerts grāmata ar viņa izcilajām arhitektūras būvēm stāv grāmatplauktā goda vietā un zināmā mērā viņa daiļrade noteica manu vēlmi nodarboties ar Arhitektūru. Viņš man vienmēr bijis kā Kalns, kurā uzskāpt man nekad nebūs lemts. Kā tāds noslēpumainais Gara Milzis, kuru satikt nekad neizdosies. Toreiz 20.gs. 90-gadu sākumā Arhitektu namā kā students uzmanīgi sekoju viņa lekcijai un apjautu, ka mēs klausītāji sēžam kā nohipnotizēti. Veci un jauni. Profesori un studenti. Viņš toreiz bija mūsu brīvības vēstnesis.

Tas ko mums vajadzētu saprast - tāds Talants arhitektūrā latviešiem dzimst reizi simts gados un mēs to vairs nepieredzēsim, jā varbūt mūsu mazbērni. Tas ko Meistars mums ir atstājis - tā ir viņa radošā darba metode, kura aprakstīta M.Čaklā grāmatā "Gaismas kungs jeb Sāga par Gunāru Birkertu" ( izdevniecība "Pētergailis").

Es piederu pie tiem, kuri tic, ka Laiks nav lineāra mērvienība, līdz ar to Nāve ir tikai Ceļa pietura.

Gunār, lai tev nākamā pietura Gaismas pilna!

Paldies, ka biji arī mazā daļā no manas dzīves!


Rudolfs Dainis Šmits R.I.P. Gaismas Meistaram! [30/08/2017 11:34]

Pateicos par iespēju strādāt ar Meistaru! Gunārs ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc pārcēlos uz Latviju, lai darbotos kā arhitekts.

Pirmo Birkerta ēku piedzīvoju 70’gadu beigās, kas bija Federālo Rezervju banka Mineapolē. Gunāru pašu personīgi satiku 1984.g. ‘University of Illinois, Champaign-Urbana’, arhitektūras fakultātē pēc viņa lekcijas par projektēšanas metodoloģiju ( organic synthesis).

Vairākus gadus vēlāk uzzināju, ka Birkerts projektēs Nacionālo bibliotēku Rīgā. Sazinājos un aizbraucu pie vinja uz interviju Detroitā ar vēlmi strādāt pie šī projekta. Pēc vizītes viņa birojā un intervijas viņa skaistās privātmājas bibliotēkas studijā, viņš man piedāvāja darbu Detroitā. Es uzdrīkstējos paprasīt Meistaram, vai tomēr nevaru pieslēgties komandai no Latvijas puses?, un viņš ļoti nosvērti atbildēja, ka to arī var noorganizēt.

Kopdarbs ar Gunāru mani pārliecināja par dienagaismas izmantošanas spēku, ēkas materiāla un telpiskuma iespēju atstāt garīgu iespaidu uz vērotāju kā arī detaļas konceptuālo nozīmi. Arhitektūra bez idejas ir celtniecība bez dvēseles. Nevajag pakļauties stilu un formu fetišiem.


saņemti 5 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.