a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Konference par mākslu publiskajā telpā

<< Notikumi

Konference par mākslu publiskajā telpā

Šodien, 22. oktobrī, Mākslas muzejā Rīgas Birža no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies starptautiska konference Kas dārzā? — Māksla Rīgas zaļumā, veltīta laikmetīgās mākslas un laikmetīgas pilsētas mijiedarbībai. Konferencē piedalīsies nozares speciālisti un mākslinieki no Somijas, Krievijas, Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Irānas un ASV. Pieejama tiešraide.

Kā viena no būtiskām diskusijām šobrīd uzskatāma Austrumeiropā pārprastā izpratne par to, kas ir laikmetīgā māksla pilsētvidē, nereti liekot vienlīdzības zīmi ar dekoratīviem darbiem, kas veidoti laika periodā pēc klasiskā modernisma. Starptautiskā konferencē Kas dārzā? — Māksla Rīgas zaļumā tiks atspoguļota citu valstu situācija — tie būs labākie piemēri, problēmas, izaicinājumi, perspektīvas un sapņi, kā arī Borisa un Ināras Teterevu fonda pieredze programmas Māksla publiskā telpā īstenošanā.

Konferencē Mākslas muzejā Rīgas Birža uzstāsies un savās pārdomās dalīsies Somijas Laikmetīgās mākslas muzeja Kiasma galvenā kuratore Arja Millere (Arja Miller) no Somijas, mākslinieks Dmitrijs Gutovs (Дмитрий Гутов) no Krievijas, māksliniece Sana Gobe (Sana Ghobbeh) no Irānas, kuratore Helēna Demakova no Latvijas, kurators Norberts Vēbers (Norbert Weber) no Vācijas, māksliniece Evita Vasiļjeva tandēmā ar kuratori Kristelu Vestersu (Christel Vesters) no Nīderlandes un mākslinieks Indriķis Ģelzis duetā ar mākslas vēsturnieku Džonu Velčmanu (John C. Welchman) no ASV.

Konference notiek. Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2015 ietvaros.
Uz konferenci laipni gaidīts ikviens! Pasākuma darba valodas: latviešu, angļu, krievu.  Ieeja brīva.

Prognozējot lielo interesentu atsaucību, potenciālie klausītāji aicināti pieteikties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Konferences tiešraide: www.diena.lv.

Raksts publicēts: 22/10/2015

Informācija: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs


saņemts 1 komentārs

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.