a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

LAS aicina uz diskusiju par Okupācijas muzeja projektu

<< Notikumi

LAS aicina uz diskusiju par Okupācijas muzeja projektu

Arhitektu savienība aicina uz publisku diskusiju par Okupācijas muzeja piebūves projekta un Strēlnieku laukuma attīstības norisēm — otrdien, 30. jūnijā plkst. 17.00, Arhitektu namā. Tiem, kas netiek klātienē — tīmeklī būs pieejama tiešraide LETA.lv lapā.

Diskusijā piedalīsies Zaiga Gaile, akadēmiķis un profesors Jānis Krastiņš, Latvijas Architektūras galvenais redaktors Jānis Lejnieks un Taktila Arhitektūra  biroja vadītāja, Okupācijas upuru piemiņas memoriāla ieceres autore Ilze Miķelsone. Diskusiju vadīs Arhitektu savienības prezidente Gunta Grikmane.

Gunāra Birkerta Okupācijas muzeja pārbūves un piebūves projekts jeb Nākotnes nams pēdējos mēnešos ir kļuvis par diskusiju objektu arhitektūras nozares pārstāvju vidū. Vienlaikus, ņemot vērā gan muzeja ēkas un plānotās piebūves centrālo novietojumu galvaspilsētā, gan Okupācijas muzeja nenoliedzami būtisko lomu Latvijas vēstures glabāšanā un muzeja praktiskās vajadzības šī mērķa īstenošanā, projekta iecere un tās tālākā virzība ir kļuvusi par aktuālu tēmu arī plašākai sabiedrībai.

Ņemot vērā, ka ikvienam no mums ir būtiska sakārtota Rīgas pilsētvide ar mākslinieciski un sociāli kvalitatīvu apbūvi, vienlaikus nenoliedzot mūsu tautas vēsturisko atmiņu, kuras glabātājs ir arī Okupācijas muzejs, Arhitektu savienība aicina nozares pārstāvjus uz atklātu un profesionālu diskusiju par Strēlnieku laukuma un Okupācijas muzeja paplašināšanas iespējām un risinājumiem, skatot pārbūves projektu kontekstā gan ar kopējo Strēlnieku laukuma attīstību, gan ar piebūvi cieši saistīto Okupācijas upuru piemiņas memoriālu.

Raksts publicēts: 29/06/2015

Informācija: Anda Avena, LAS sabiedrisko attiecību konsultante


saņemti 11 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.