a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

LTV Adreses jauno sezonu sāk ar miljonāru mājām

<< Notikumi

LTV Adreses jauno sezonu sāk ar miljonāru mājām

No 7. septembra LTV1 ēterā atgriežas arhitektūras un pilsētvides raidījums Adreses, un jau ierastajā formātā tajā ik nedēļu tiks salīdzināti divi autora Mārtiņa Ķibilda izvēlēti objekti. Pirmās sērijas pretpoli būs īpaši intriģējoši — divu bagātu ģimeņu savrupmājas Jūrmalā.

Komentāri:

Koļa: :P [08/09/2017 15:11]

Brīžam kaitina Ķibilta subjektīvie uzskati par labo un slikto.


Doktors Pacients: paldies Mārtiņam par iespeju ieskatīties [15/09/2017 22:24]

, bet secinajumi jāizdara pašam, Koļa!


Atis: Mārtiņ, turies! [19/09/2017 09:39]

Dažbrīd tiešām šķiet, ka Mārtiņš pieiet lietām pārlieku emocionāli, turklāt izvēloties ne tos derīgākos ceļa biedrus (daži biedri - atvainojiet!). Taču tad vienmēr jāatceras par to, ka LV jau nav konkurējošu raidījumu par šādu tēmu. Protams, gribētos vairāk profesionālas informācijas, analīzes, viedokļu daudzveidību, utml. Bet nenoliedzami, bez šī raidījuma publiski par šiem atsevišķajiem objektiem būtu maz(āk) diskusiju. Vērtēt - protams, var katrs, turklāt prieks, ja vērtētāja prāts ievirzās pareizajā gultnē. Nenoliedzami, cilvēks, kas nav profesionālis jomā, vērtē: patīk/nepatīk pēc savas subjektīvās dzīves pieredzes, tai skaitā bildēm, ko redz Ievas mājā vai kādā reklāmrakstā vai idillizētā ārzemju katalogā.

Kas attiecas tieši uz šo raidījumu, salīdzināšana ir tāda nosacīta. Vai es uz kādu objektu vestu tūristus - jā, uz abiem: Vienu kā individuāla perebora maksimālima izpausmi; otru - kā pašam atklātu atziņu, ka var būt nevis vasaras māja vai villa, bet gan vasaras galerija, kur apmesties uz brīdi, kamēr esi Jurmalā.

Kopumā, droši vien, ļoti dziļi var iet dataļās, kas nu katru no īpašniekiem mudinājis būvēt ko šādu. Viens no pamata iemesliem, protams, ir GAUME, kur tās izpausmes veicinātājs un ierobežotājs - nauda.

Taču salīdzinošā veidā diskutēt par arhitektūras detaļām šeit būtu lieki.


saņemti 3 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.