a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Otrā diskusija par Rīgas publisko ārtelpu

<< Notikumi

Otrā diskusija par Rīgas publisko ārtelpu

Piektdien, 11. novembrī interesenti tiek aicināti piedalīties sanāksmē par Rīgas vēsturiskā centra publiskās ārtelpas attīstības vadlīniju izstrādi — otrajā diskusijā no trijām, kurā šoreiz uzmanība tiks pievērsta Centrāltirgum, Avotu ielas daļai, Pils laukuma apkārtnei un Centrālajai stacijai.

Veiksmīgi aizvadīta pirmā diskusija ciklā par publiskās ārtelpas attīstības vīziju Rīgas vēsturiskajā centrā (RVC). 28. oktobrī, Rātsnamā, uz sarunu bija pulcējušies iedzīvotāji, pilsētvides aktīvisti, institūciju pārstāvji un eksperti. Kaut diskusijas centrā bija četras atšķirīgas RVC teritorijas, vairākkārtīgi izskanēja vēlme padarīt Rīgas centra publisko ārtelpu vitālāku, atvērtāku un pakalpojumu ziņā daudzpusīgāku. Klātesošie uzsvēra nepieciešamību labiekārtot un aktivizēt pieejas pilsētas ūdeņu krastmalām, īpaši Daugavas abos krastos, kā arī pilnveidot sasniedzamību un gājēju telpas kvalitāti Centrāltirgus un Spīķeru rajonā. Īpaša uzmanība jāveltī gājējiem, velosipēdistiem, kā arī citām mazāk aizsargātajām pilsētas satiksmes dalībnieku grupām. Diskusijas dalībnieki vienoti uzsvēra, ka RVC spēcīgās puses  ir tā zaļās zonas un ūdenstilpes, kam ir potenciāls darboties kā savrupo apkaimju savienojumam.

Aicinām Jūs uz otro diskusiju par Rīgas vēsturiskā centra publiskās ārtelpas attīstību. Pirmajā reizē runājām un diskutējām par Bulvāru loku, Skanstes apkārtni, Lucavsalu un Spīķeru kvartālu. Šoreiz, dalībnieku skubināti, pievērsīsimies Rīgas Centrāltirgum, Avotu ielas daļai, Pils laukuma apkārtnei un Centrālajai stacijai (ceturtās grupas veidošanās gadījumā). Pirms diskusijas darba grupām aicināsim dalībniekus uz nelielu ekspedīciju minētajās teritorijās aptuveni vienas stundas garumā (! jāpadomā par atbilstošu apģērbu!), iepazīsimies ar tām klātienē, dalīsimies pārdomās un fiksēsim sev interesējošās vietas un situācijas foto vai video mobilajos telefonos. Pēc neliela 'safari' pulcēsimies atpakaļ Rātsnamā, lai pēc tases karstas kafijas savas idejas un novērojumus liktu uz kartes un papīra.

Otrā diskusija par publiskās ārtelpas attīstības mērķiem notiks šī gada 11. novembrī, plkst. 08.45—13.00 Rīgas domes 508. telpā Rātslaukumā 1.

Lai plānotu pasākuma norisi, lūdzu apstipriniet savu piedalīšanos vai piesakiet dalību konkrētā grupā, rakstot Agnesei Madžulei-Bajārei agnese.madzule-bajare@riga.lv

Uzmanību! Avotu ielas grupa tiekas plkst.9.00 netālu no Avotu un Lāčplēša ielu krustojuma pie veikala Grauda spēks, bet pārējās 3 grupas tiekas 508. telpā un 9.00 startē no Rātsnama.

Ja piedalīšanās otrajā sanāksmē nav iespējama, informējam, ka 2. decembrī (mainīts iepriekš izziņotais datums!) norisināsies noslēdzošā diskusijas par konkrētu jautājumu loku un vietām, kas tiks precizētas pēc otrās diskusijas rezultātiem. Tāpat arī piedāvājam citreiz izmantot Jūsu telefonus ikdienas «pilsētvides dalībnieka» pieredzes fiksācijai un iesūtīt mums šos materiālus. Veidosim kopīgu «vizuālās informācijas grozu» turpmākajam darbam pēc mūsu sākotnējā diskusiju cikla.

Raksts publicēts: 09/11/2016

Informācija: Aigars Kušķis, Agnese Madžule-Bajāre / RPAB Pilsētvides attīstības pārvaldes Vēsturiskā centra plānošanas nodaļa

Attēlā: Avotu ielas skats. Foto — LETA


saņemts 1 komentārs

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.