a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Rīgas dome neatļauj daudzstāvu apbūvi Pārdaugavā

<< Notikumi

Rīgas dome neatļauj daudzstāvu apbūvi Pārdaugavā

Rīgas domes deputāti otrdien, 28.augustā pieņēma lēmumu tomēr neatļaut daudzstāvu apbūvi zaļajā teritorijā Pārdaugavā, Kuldīgas ielā 45b, pret ko kategoriski iebilst apkārtējo māju iedzīvotāji un vairākas nevalstiskās organizācijas.


Sabiedriskās apspriešanas laikā kopumā atsauksmju anketās un vēstulēs tika saņemti 214 paraksti. Visas atsauksmes ir negatīvas un būvniecības ieceri piedāvātajā variantā noraidošas. Tomēr Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputātu domas 27. jūnija sēdē par plānoto apbūvi dalījās, un izšķirošā balss bija komitejas priekšsēdētājam Edmundam Krastiņam (TP), kurš šo ieceri atbalstīja. Līdz ar to uz domes sēdi ierosme tika virzīta ar pozitīvu komitejas atzinumu, kur šonedēļ būvniecības ieceri noraidīja.

Arī domes sēdē starp deputātiem izraisījās diskusijas par plānoto apbūvi. Bijušais Rīgas mērs Aivars Aksenoks (JL) ieteica būvniecības ieceri domē izskatīt atkārtoti pēc Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijas sēdē norādīto trūkumu novēršanas un atkārtotas sabiedriskās apspriešanas. Savukārt E. Krastiņš norādīja, ka šāds priekšlikums esot nelietderīgs, jo tā «būtu tikai lieka naudas izšķiešana».

Kā aģentūrai LETA pastāstīja projekta attīstītāju — SIA Kvarta valdes locekle Mārīte Lipša, uzņēmums pieļauj iespēju tiesāties ar domi, jo pašvaldība būvniecības ieceri esot noraidījusi neargumentēti. «Loģiski, ka iedzīvotāji emocionāli noraida būvniecības ieceri. Tomēr pilsētas attīstības plāns atļauj būvēt, arī visi būvnormatīvi ir ievēroti. Tādēļ mums atliek tikai viens ceļš — uz tiesu,» sacīja Lipša.

Kā ziņots, 23.maijā Pilsētas attīstības komitejas deputāti pēc nelielām diskusijām, ņemot vērā daudzo iedzīvotāju pausto negatīvo attieksmi, nolēma strīdīgo būvniecības ieceri novirzīt izskatīšanai Rīgas galvenā arhitekta Jāņa Dripes kolēģijā un lēmumu pieņemt pēc tās atzinuma saņemšanas. Arhitekta kolēģijas locekļi sēdē 7.jūnijā projekta arhitektonisko risinājumu visumā atbalstīja, bet norādīja, ka ēku augstumu vajadzētu samazināt par aptuveni diviem stāviem.

Zemesgabalā Kuldīgas ielā 45b (reāli piekļaujas Gregora ielai), kur SIA Kvarta vēlas pēc Arhitekta J.Pogas biroja izstrādātā projekta vēsturiski zaļā teritorijā realizēt vairāku līdz pat deviņu stāvu augstu namu projektu, noteikts būvniecības moratorijs, taču būvvalde lēmumu par Kvartas būvniecības ieceres nodošanu sabiedriskajai apspriešanai pieņēmusi, pirms moratorijs stājās spēkā — 2006. gada jūnijā, stāsta Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Marija Ābeltiņa.

Vairākas nevalstiskās organizācijas aicina Rīgas pašvaldību veikt izmaiņas Pilsētas attīstības plānā, lai netiktu pieļauta līdz pat deviņus stāvus augstu ēku būvniecība teritorijā starp Kuldīgas, Gregora un Elvīras ielu, kur dominē divu līdz piecu stāvu apbūve. Kreisā krasta kustība, biedrība Riga CV un Aleju aizsardzības biedrība arī aicina izstrādāt teritorijas detālplānojumu.

Neizpratni, kāpēc būvniecība jāattīsta tieši uz vēsturisku zaļo teritoriju rēķina, pauž Vides aizsardzības kluba pārstāve Elita Kļaviņa un rajona iedzīvotāji. Viņi jau bijuši spiesti samierināties ar līdzīgu būvnieku ieceri Kuldīgas ielā, kur daudzstāvu nams tiek celts bijušā bērnudārza teritorijā, jau ir izcirsti visi koki un ielieti pamati. Arī šim zemesgabalam bija noteikts būvniecības moratorijs.

Raksts publicēts: 30/08/2007


saņemti 28 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.