a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Trešā diskusija par Rīgas publisko ārtelpu

<< Notikumi

Trešā diskusija par Rīgas publisko ārtelpu

Trešā diskusija par Rīgas vēsturiskā centra  publiskās ārtelpas attīstības mērķiem notiks 2. decembrī, plkst. 09.00—13.00 Rīgas domes 508. telpā Rātsnamā, Rātslaukumā 1.

11. novembrī, dinamiskā un idejām bagātā gultnē, noritēja otrā diskusija par publiskās ārtelpas attīstības vīzijām Rīgas vēsturiskajā centrā (RVC). Pirms diskusijas sākuma dalībnieki bija aicināti klātienē iepazīties ar konkrētām pilsētas teritorijām — Avotu ielu, Pils laukumu un Rīgas Centrāltirgu. Pārgājiens bija vairāk nekā sekmīgs un tālākās diskusijas Domes telpās virzījās uz risinājumiem orientētā gaisotnē. Sarunas gaitā klātesošie uzsvēra nepieciešamību padarīt Avotu ielas publisko ārtelpu draudzīgāku vietējiem iedzīvotājiem, apsvērt pakāpenisku motorizētās satiksmes ierobežojumu iespējas, kā arī pilnveidot ielas tēlu ar nelieliem, bet mērķētiem pilsētvides labiekārtojuma elementiem. Pievēršoties Centrāltirgus un Pils laukuma apkārtnes teritorijām, diskusijas dalībnieki uzsvēra šo vietu visai augsto potenciālu, lai dažādotu publiskās ārtelpas piedāvājumu RVC, un bija vienisprātis, ka nepieciešams būtiski uzlabot to sasniedzamību no citām iedzīvotāju un viesu apmeklētām vietām.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments aicina uz trešo, noslēdzošo diskusiju par Rīgas vēsturiskā centra publiskās ārtelpas attīstību. Šoreiz, pievērsīsimies publiskās ārtelpas aktualitātēm Skolas, Baznīcas un Tērbatas ielās, kā arī ūdensmalu potenciāla izvērtēšanai «tuvajā Pārdaugavā» — pie Āgenskalna līča. Pirms diskusijas darba grupās arī šoreiz aicināsim dalībniekus uz nelielu pārgājienu minētajās vietās (! jāpadomā par apģērbu!), lai klātienē vērtētu un ar svaigiem iespaidiem dalītos pārdomās par nepieciešamajiem uzlabojumiem. Pēc pastaigas pulcēsimies atpakaļ Rātsnamā, lai pēc tases karstas kafijas diskutētu par to, kā šīs vietas padarīt pieejamākas un ērtāk lietojamas gan iedzīvotājiem, gan visiem citiem.

Lai plānotu pasākuma norisi, lūdzu apstiprināt ierašanos un pieteikt dalību konkrētā grupā, rakstot Agnesei Madžulei-Bajārei agnese.madzule-bajare@riga.lv. Precīzākus gājienu maršrutus un grupu satikšanās vietas nosūtīsim Jums nedēļas sākumā.

Aicinām izmantot arī Jūsu telefonus ikdienas «pilsētvides dalībnieka» pieredzes fiksācijai un iesūtīt mums šos materiālus. Veidosim kopīgu «vizuālās informācijas grozu» turpmākajam darbam pēc mūsu sākotnējā diskusiju cikla beigām.

Raksts publicēts: 29/11/2016

Teksts: Aigars Kušķis, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētvides attīstības pārvaldes Vēsturiskā centra plānošanas nodaļas vadītāja p.i.

Attēlā: Baznīcas iela, foto — M.Strīķis, Panoramio.com


Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.