a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Latvijas Architektūra Nr. 131 (3/17)
Tēma: Dzīvesveids — muiža
Redaktore: Velta Holcmane

26 komentāri


Latvijas Architektūra Nr. 130 (2/17)
Numura tēma: ielas ainava
Viesredaktori: Marks Geldofs, Helēna Gūtmane, Ilze Rukšāne

5 komentāri


Žurnāla jaunajā numurā apkopota informācija par aktuālajām izmaiņām likumdošanā, konkursu Latvijas Būvniecības Gada balva 2016 un Gada būvinženieris Latvijā 2016 rezultātiem, koka būvniecības tehnoloģijām, VEF Kultūras pils renovāciju un citas tēmas.

2 komentāri


Izdevniecībā Neputns klajā nācis itāliešu rakstnieka Italo Kalvīno romāns Neredzamās pilsētas (Le città invisibili, 1972) Daces Meieres tulkojumā ar Elīnas Brasliņas ilustrācijām, tapušām īpaši šim izdevumam. Neredzamās pilsētas ir rezultāts Kalvīno interesei par pilsoniskajām vērtībām un pilsētu arhitektūru, — poētiska apcere par pilsētām, civilizēto pasauli un sabiedrību, emocionālu un filosofisku interpretāciju virkne, kas atklāj cik dažādi var tik uztvertas pilsētas, cik atšķirīgi arhitektu radītais var iespaidot cilvēkus.

3 komentāri


Latvijas Architektūra Nr. 129 (1/17)
Numura tēma: klasika
Viesredaktors: Imants Lancmanis

4 komentāri


Svarīgākā pirmā numura tēma ir būvniecības apjomu prognoze, kur apkopots potenciālais būvniecības pasūtījumu piedāvājums no pašvaldībām un valsts institūcijām.

8 komentāri


a+u (Architecture and Urbanism) No. 555
Feature: Latvia – Architecture Unfolding
2016. gada decembra speciālizlaidums
Redaktore: Mari Hattori
Viesredaktore: Ilze Paklone

1 komentārs


Latvijas Architektūra Nr. 128 (6/16)
Numura tēma: koks
Viesredaktore: Antra Viļuma

3 komentāri


Jaunajā žurnāla numurā — plašs, apkopojošs materiāls par amatniekiem Latvijas būvniecības nozarē, būvniecības kontroles pieredze no Skandināvijas un Francijas, dendrohronoloģijas nozīme un lietojumu Latvijā, kā arī aktuālo būvobjektu apskats.

8 komentāri


Latvijas Architektūra Nr. 127 (5/16)
Numura tēma: dzīvoklis

2 komentāri


Būvatļaujas un būvuzraudzība, tipveida līgumi, Ilgtspējīgākā ēkas konkursa noslēgums, kā arī Rīgas pils kastelas projekts, daudzfunkcionāla zāle Kauguros, Kuldīgas Mūzikas skolas atjaunošana un strūklaka Fregate Valzivs Ventspilī un citi projekti jaunajā žurnāla numurā.


Latvijas Architektūra Nr. 126 (4/16)
Numura tēma: ATKALREDZĒŠANĀS jeb RE-VISITED

2 komentāri


Jaunajā Latvijas Būvniecībā — par Rail Baltica projektu, jauno Saeimas ēku Jēkaba ielā 6/8, kā arī — pārskats par Rīgas koncertzāles diskusiju.

26 komentāri


Latvijas Architektūra Nr. 125 (3/16)
Numura tēma: krāsainā arhitektūra

1 komentārs


Žurnāla numurā uzmanība pievērsta dažādiem projektēšanas aspektiem un faktoriem, kas to ietekmē, sākot ar pasūtītāja uzstādījumiem un noslēdzot ar zemākās cenas principa izmantošanas sekām, aplūkoti design&build ieguvumi un riski un projektēšanas izcenojumi ārvalstīs.

5 komentāri


Latvijas architektūra Nr. 124 (2/16)
Numura tēma: zaļās sienas un jumti
Viessredaktori: Helēna Gūtmane, Ilze Rukšāne, Marks Geldofs

3 komentāri


Žurnāla Latvijas Būvniecība pavasara numurā meklējam, kur palikusi ES nauda būvniecībai, noskaidrojot, ka vairākas ministrijas nav izpildījušas mājas darbus.

4 komentāri


Latvijas architektūra Nr. 123 (1/16)
Numura tēma: zīmolu arhitektūra

3 komentāri


Latvijas architektūra nr 122 (6/15)
Numura tēma: Koks. Akmens. Metāls

6 komentāri


Numura galvenā tēma — restaurācija. Gada griezumā segmentēti vērtējot būvnozares objektu daudzveidību, restaurācijas darbu apjomīgais īpatsvars ir acīmredzams. Vērienīgi objekti realizēti galvaspilsētā — Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs un Rīgas pils —, restaurācija aktīvi notikusi ārpus Rīgas Kuldīgā, Alūksnē, citviet.

5 komentāri


Rīgas pilsētas arhitektu birojs izlicis publiskai pieejai dokumentālo filmu Vecrīgas reģenerācijas projekts 1983, kas veidota šogad, speciāli uz Vecrīgai veltīto Šmēlinga konferenci un tika rādīta tās noslēgumā.

1 komentārs


Latvijas architektūra nr 121 (5/15)
Numura tēma: zinību architektūra

1 komentārs


Project Baltia No. 25 (2/2015) 
Tēma: Expo

2 komentāri


Latvijas architektūra Nr 120 (4/15)
Numura tēma: Sajūtu restaurācija

6 komentāri


Šonedēļ, 3. septembrī, LTV1 ēterā startē jauns raidījums par arhitektūru un dzīvesvidi Adreses. Raidījums ar vienkāršu, neprofesionālu cilvēku acīm vērtēs, kā arhitektūra ietekmē vidi un ikvienu no mums. Raidījuma iniciators, scenāriju autors un vadītājs ir Mārtiņš Ķibilds.

15 komentāri


Inspira

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.