a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Iznācis Process 3

<< Plaukts

Iznācis Process 3

Jaunā arhitektūra Latvijā ir trešais sērijas Process izdevums, kas piedāvā visplašāko ieskatu arhitekta praksē un izglītībā. Izceļot ēku rekonstrukciju, kultūras būvju, izstāžu dizaina, villu, lauku sētu, dzīvokļu, biroju un kafejnīcu telpisko kvalitāti, grāmata novērtē Latvijas arhitektu spēju ar atzīstamiem rezultātiem darboties vēsturiskās vides rekonstrukciju un mazās arhitektūras nišā.

Komentāri:

Miķelis: Cienījami... [28/01/2013 10:14]

Izdevuma bērnu slimības ir pārslimotas un esam saņēmuši profesionāli veidotu izdevumu par arhitektūras attīstību Latvijā. Apsveicu radošo komandu ar kvalitatīvu Procesu!


Guntars Ruskuls te nu sagaidijām [28/01/2013 10:55]

Izskatās jau dikti skaists! Kā vienmēr Ieva ar radošo komandu ir līmenī!


traļi vaļi: smuki [28/01/2013 10:59]

izskatās pēc žurnāla latvijas arhitektūra apkopotas gadagrāmatas.


paļi vstaļi: Re: smuki [28/01/2013 16:35]

Nez vai kāds jauns dalībnieks arī minēts, jeb joprojām Zībartes kundzes līdzgaitniekiem veltita jau 3 grāmata?


inteliģentais: hah [28/01/2013 19:05]

tieši taisījos jautāt to pašu, skatos - kāds jau pasteidzies :))


spekulants: $ [29/01/2013 01:10]

vot varēja izdot bietes balvas apkopotu sējumu. tas gan būtu bijis vareni!


lasitājs: Re: $ [29/01/2013 08:56]

Tiktāl kamēr tas ir privāts pasākums, kurā apkopotajam diez vai ir kāds objektivs pamats un kāda profesionālas kritikas pazīme, vienalga bieti vai kādu citu dārzeni izdot. Un mēģināt pārdot jau var katrs ko grib, jautājums tikai, vai tas tiek finansēts no kāda publiskā finansējuma(, ja tā - vai to mums visiem to vajag) un kurš šādas kompetecences "kritiku"'pirks? Žēl, ka kvalitativas un objektivas kritikas, ko nebūtu garlaicīgi laīit ari profesionļliem mums nav.


Mr Pink Eyes: izlasīt pirms kritizēt, kritizēt pirms izlasīt? [29/01/2013 15:13]

Pa kuru laiku jūs jau paspējāt izlasīt Procesu 3?

Patiesībā arhitektu sabiedrība ir sašķeltāka, kā es biju domājis.


444444: Re: izlasīt pirms kritizēt, kritizēt pirms izlasīt? [29/01/2013 15:27]

laikam jau šoreiz nav stāsts par procesu 3, lielākajai daļāi vienalga kas tur ir vai nav, bet katreiz kad stāsts ir par kvalitatīvu arhitektūras kritiku , par normāliem, interesantiem apskatiem, sākas šī neapmierinātā žultēšanās, jo gribās visiem LAI BŪTU KO PALASĪT UN BŪTU PAR KO PARUNĀT, bet mums ir tikai Zībarte (lai vinai viss izdodas0 un skumīgais Lejnieka žurnāls. treknajos gados, kad bija reklāmdevēji, vismaz dazi autori rakstīja par tēmām, ko bija izpētījuši, pārzināja un bija daudzmaz interesants izdevums , kurā varēja sev pieņēmamo atrast daudzi no mums.Iespējams, ka nav taisnība, un jau visiem jābūt vienādiem, bet Process 1.2.3.... ar ko tie atšķiras- ar dsažām bildēm? Nu pirmos 2 apskatīju, 3 vairs negribu. Bet gan jau laiks un pircējs visu noliks pie vietas.


AK: komentāri [29/01/2013 16:14]

Komentāri grāmatai ? Brīžiem pat neērti lasīt ! Vai tiešām tos rakstījuši arhitekti ?


HA: Re: komentāri [29/01/2013 16:16]

Komentāri par Procesu


aizvēros: zūd komentāri [29/01/2013 17:51]

Tomēr tik jūtīgi pret sevi? Nebija jau tie izņēmtie komentāri tik rupji vai nepamatoti. Viedoklis atšķirīgs, bet izņemot komentārus nekas jau nemainās, tikai vēl vairāk saasinās uzmanība uz portāla objektivitāti. Laikam būs jātaisa ciet un ilgu laiku.


A4D komentāru kultūra [29/01/2013 17:52]

Komentārs tika dzēsts pēc autora lūguma, un līdz ar to vēl daži anonīmie. Redakcija kārtējo reizi aicina komentāru rakstītājus turēties pie profesionāliem, saturiskiem argumentiem, ne personiskiem apvainojumiem.


Saulstariņš: komentārs [29/01/2013 18:13]

Kamēr grāmata nav šķirstīta, tikmēr komentēt arī nav ko...

Taču cik ir redzams no portālā klāt pievienotā materiāla, tad tur parādās jau neskaitāmas reizes gan a4d, gan arhitektūras žurnālos, gan gada un gadsimta superbalvu pasākumos apmuļļāti projekti. Ko tad tur vairs piebilst?

Atliek tik iepazīties ar grāmatu un izdarīt secinājumus. Katrā ziņā kā izdevums tas ir tikai apsveicams.


Artis Zvirgzdiņš kritikas [29/01/2013 23:16]

Zināmā mērā var piekrist komentāros izteiktajām domām par kritiku vai pareizāk - tās neesamību Latvijā. Bet reizē nāktos apsvērt, cik daudziem tad kritika vispār šķiet nepieciešama? Un, ne mazāk svarīgi, - cik no tiem, kam tā liekas vajadzīga, būtu gatavi par to maksāt? Godīgi sev atbildot uz šiem jautājumiem, nevajadzētu īpaši brīnīties, ka arhitektūras izdevumi Latvijā iet citus ceļus. Protams, tas ir tikai viens aspekts, bet arī pietiekami nozīmīgs.


kritikas gribētājs: Re: kritikas [29/01/2013 23:59]

Un te jau sākas starpība starp to kas ir Process unkāpēc to izdod un starp kaut cik objektivi pamatotu notikumu vērtējumu. Jautājums par samaksu arī droši vien diskutabls - kas tad ir mērķauditorija-jaunieši kas atvērti un kāri tver pašapmierinātu aktīvistu visgudrās bet kaut dažus gadus dzīvojušajiem jau tik nodrāztās frāzes, vai tomēr maksāt kautcik spējīgā publika, kam nu acu aizmālēšanu noteikti nevajg, bet vismaz dažus pārdomu vērtus rakstus gan. P.s. vispār varētu Sarma rakstīt ne Rīgas laikam bet varbūt patukšajam LA, nezinu kā arhitekts, bet domu urditājs viņs nav slikts.


ekas un gramatas dzivo ilgak: vertiba gadu garumaa [29/01/2013 23:25]

Ēkas un grāmatas dzīvo ilgāk kā cilvēks, kā sabiedrība, kā dažādie, parasti neilgu brīdi dominējošie filozofiskie uzskati. Paies laiks un ar uguni meklēs i Procesus, i a4d.lv arhīvu, i Latvijas Architektīru, i Dripes architektūru, ir rozā grāmatu... i domas būs mainījušās. ja šodien izdevumos apkopotais zem kāda redzes leņķa vabūt pirmajā mirklī nešķiet unikāla vērtība, jo attālums ir nulle un spriedums līdz ar to tuvredzīgs, tad rītdiena jau rādīs citu ainiņu. ar ēkām tas pats. šodienai trūkst tālredzības. paši sevi šodien nemākam pārsteigt, jo patiesi - argumentētas kritikas kultūras arhitektūrai un arhitektūras dzīvei Latvijā pietrūkst.


Miķelis: Arhitektūras kritika... [30/01/2013 09:35]

Latvija ir maza zeme, tieši tāpēc mums arhitektūras kritizētāji vai veicinātāji ir sastopami uz rokas pirkstiem saskaitāmā daudzumā. Ieva Zībārte droši vien ietilpst "arhitektūras veicinātāju" kategorijā, to pierāda gan rīkotās izstādes, gan izdevumi, gan veikals. Līdz ar to skaļajai spiegšanai par arhitektūras kritikas neesamību vai vājumu izdevumā varbūt varētu arī piekrist, bet to daudzreiz pārsver ieguldījums arhitektūras popularizēšanas un attīstības fiksēšanas jomā Latvijā. No tāda skata punkta arī vajadzētu raudzīties un izteikt savus vērtējumus. Tas, ka kāds nav pamanīts, - nu neko darīt, personīgās simpātijas, favorītisms ir pazīstams jau no senās Ēģiptes laikiem un tīri labi darbojas arī Latvijas apstākļos. Kā bizness tiek kustināts, lai iegūtu sakarīgu izdevumu un nepalikt Jaņos, var kurš katrs izmēģināt. Tirgus niša ir diezgan brīva. Tā kā 3.izdevums pierāda shēmas dzīvotspēju un adaptācijas spēju Latvijas skarbajiem apstākļiem. Man, kā lasītājam, šķiet interesants tieši 4, 5 un 6 izdevums, jeb kādā veidā apjomīgā apskata izdošana turpināsies. Vai Ieva turēsies pie pārbaudītas shēmas, ieviešot kosmētiskas izmaiņas, vai uzdrošināsies spert soli akadēmiskā virzienā, vai uzaicinās ārvalstu kritiķus, vai analizēs Latvijas un ciematu pilsētbūvnieciskās problēmas, vai uzaicinās kādus viesredaktorus u.t.t.? Nopelt ir viegli, bet ieraudzīt patiesību, ka viens cilvēks ar savu mazo komandu veic arhitektūras kā mākslas popularizēšanu un nu jau to dara ļoti atzīstamā līmenī, ir pavisam kas cits. Veiksmi turpmākajos izdevumos un pārliecību par savu izraudzīto virzienu!


gribu kritiku: Re: Arhitektūras kritika... [30/01/2013 14:05]

Respektējams Procesā iekļautā (lcerams taču ka ari Nr. 3) personiskais viedoklis, bet nemaina faktu, ka izdevumi diezgan vienveidīgu un populāri laikam jau tikai pašu arhitektu vidū. Droši vien, ja Zībartes kundzei nebūtu jāpelna iztika radot vienu pēc otra šādus izdevumus, arī brošūru saturiskā vērtība būtu cita. bet tā jau ir lielā projektu naudas sāpe- jādzīvo no projekta uz projektu. Un līdz šim rakstītais jau neapstrīd katra indivīda vēlmi un spējas rakstit un izdot to ko gribas. Sāsts laikam par to, ka šādā kvalitātē nu negribas gan, bet labākā nav kas dara.


Miķelis: Re: Arhitektūras kritika... [30/01/2013 15:50]

Labi, iedomājies saturīgu, pamatotu kritiku mūsu arhitektūras situācijai kopumā un atsevišķi pa kādam objektam. Nu tā lai sirds pa vakariem salecas izlasot. Kur gan ir tā mērķauditorija kas to vēlēsies lasīt? Arhitekti ( tie kas kritizēti ) - principā šo izstrādājumu nepirks, "lielā čomošanās" ar vīna glāzēm rokās ātri vien beigsies, ja iesi pa ielu ar pastieptu roku, lai sasveicinātos, kritizētais ātri vien pāries otrā pusē. Pasūtītāji - diez vai sponsorēs, zinot ka viņu "Lielais zābaks", "Dzintara republika", "Spēka avotiņi" tiks pamatīgi un pamatoti nokritizēti. Lietotāji - nu tiem parasti klapes uz acīm un savs gadiem iznēsēts viedoklis. Akadēmiķi - tie varbūt, lai pameklētu kādu pērli, bet pārsvarā viņiem savs tusiņš, kurš saucas Zinātniskās konferences. Tā kā gribēt kritiku protams var, bet īsti ekonomiskā pamatojuma šādam izdevumam nav...


kritika: Re: Arhitektūras kritika... [30/01/2013 17:57]

Ir jau arī ī LV pa kādam, kas māk uzrakstīt pamatotus un interesantus aprakstus par ARh. man liekas, ka profesionālas kritikas jēga visu nolikt, bet gan analizēt situaciju, bet Tevis aprakstītais tā vien mudina paskatīties vai aiz muguras nav zībartes, lejnieki, vai arh. portāla līdzbiedri. Un šādu kritiku vai nepamatotu aplikšanu nudien neviens nnevēlas. . Un būtu stulbii zlikties, ka mūsu prese rullē, nu nopērk iesaistītie tās brošūras (pašam ar ir) un viss. Pārējiem ne silts ne auksts. Katram izdevumam tomēr sava auditorija- vai nu plaša, vai profesionālā, bet kam tiek gatavoti mūsu izdevui? Pašiem patīksmināties par sevi/ Nu nav jau pat par ko viens un tas pats visu laiku, liekas ka tā Bulas privātmāja vai Gailes bāka manējā, zinu kas aiz katra stūra sēž. Booring. Droši vien, ka turpināsies kā līdz šim, un nomirs savā lēnā nāvē, bet priecāties par kārtējo izdevumumu nudien negribas.


Mārtiņš: Sveiciens Ievai [07/02/2013 22:53]

Prīmā PROcess!


redaktores pašnovērtējums: citāts no grāmatas [08/02/2013 10:37]

Process ir vienīgā arhitektūras grāmatu sērija Latvijā, kurā arhitektūras darbi, intervijas, esejas un apskati ir iekļauti to kvalitātes un laiku raksturojošo īpašību dēļ, nevis reklāmdevēju vai arhitektu apmaksātas līdzdalības rezultātā. Šāda neatkarīga satura radīšana ir bijusi iespējama, pateicoties ilgtspējīgam Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam arhitektūras un dizaina nozares projektu konkursos. Informācija par projektam Process piešķirtajiem līdzekļiem atrodama www.kkf.lv.

Rīgas domes Pilsētas arhitekta biroja piešķirtais finansējums visos Process izdevumos ir devis iespēju padziļināti pētīt pilsētvidi, bet projekta partneru un Arhitektūras veicināšanas fonda līdzfinansējums nodrošina izdevuma augstos tehniskās kvalitātes standartus.

Daļa grāmatas tirāžas līdzīgi kā iepriekšējie izdevumi tiek dāvināta publiskajām bibliotēkām, nodorošinot informācijas pieejamību visā Latvijā.


saņemti 23 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.