a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Brīvdienu māja Cēsīs

<< Projekti

Brīvdienu māja Cēsīs

Neapšaubāmi viens no spilgtākajiem un pamanāmākajiem pretendentiem uz gada balvu šogad ir biroja OUTOFBOX Architecture projektētā villa Cēsīs, kas novietota izteiksmīgā reljefā  Gaujas ielejas nogāzē, atveroties pret to ar plašiem stiklojumiem, ļaujot izteiksmīgajai ainavai kļūt par daļu no mājas dzīves.

Komentāri:

Miķelis: Romiešu dievs Jānus... [30/03/2017 18:32]

tika attēlots ar divām sejām - jauna jaunieša seju, kas skatās nākotnē un veca sirmgalvja seju, kas raugās pagātnē. Nezinu vai tā tas bija domāts, bet privatmāja it kā iezīmē vesela laikmeta robežšķirtni. Viena tās seja, no monolītā betona ar mazām šaujamlūciņām vērsta pret kaimiņiem, tātad pret pagātni ( mazas divslīpju jumtu mājas ar laškrāsas fasādēm ), - nu visu to cilvēcisko burzmu, kurā dzīvo cilvēks parastais. Otra seja vērsta pret dabu, Gaujas senleju, pirmatnējo haosu, burbuļojošo dzīvības okeānu. Skaidrs ka šādā mājā nemājo parasts cilvēks. Nu kurš gan bez exbionisma nosliecēm apveltīts cilvēks gribētu dzīvot stikla kastē ar 270 grādu panorāmu? Skaidrs, ka tādu mājā mājo pusdievs, kuram nav mazu miesaskrāsas bērnu, jo uzkāpt pa kāpnēm mazajiem sārtvaidžiem neizdosies - viņi var dabūt galu, gluži kā Spartā.

Šeit ir visas nepieciešamās dizaina kulta lietas - betons iekšā un ārpusē, apgaismojums, regulējams ar mobilo, vannas istaba bez sienām, lai kailais pusdievs ar savu iecerēto vakarā var lūkoties ārā pa logu un sajusties kā pasaules valdnieki. Nepārprotiet, scenogrāfijai nav ne vainas, - kurš gan negribētu būt vismaz pusdievs? Pēc grūtas dienas Rīgā izrauties un sajusties savās mājās par pasaules radītāju? Protams - to mēs gribam visi. Neliekuļosim.

Skaidrs, ka šādas mājas silda arhitekta sirdi, izdevies ir gandrīz viss. Ideālā māja. Beidzot uzcelts miteklis pusdievam, ar veselīgu ādas pH līmeni, sārtvaidzim veiksminiekam, cilvēkam kurš dzīvo ne kā citi.

Nu tā vismaz vajadzētu būt? Ir viens āķis, - tādu māju - pusdieviem šobrīd pasaulē ir vesela strīpa. Vēl vairāk - to likviditāte ( jeb iespējas pārdot ) ir atkarīga nevis no nekustamā īpašuma vērtējuma, bet ..... no arhitekta slavas....parasti jau viņa darba pēcnāves novērtējuma. Un maksā tās labi. Līdz ar to, tas parasti jaunajai arhitektūras zvaigznei uzliek papildu psiholoģisku slogu. Tādas mājas ir kā divsejaini Jānusi, kuri lūkojas gan pāgātnē, gan nākotnē un gaida, gaida, gaida... vajadzīgo tirgus mirkli.

Beidzot viena tāda māja ir arī pie mums. vai tas ir labi, vai slikti - to novērtēs žūrija. Jautājums katram arhitektam paliek - vai uzcelt savu ideālo māju un ideāli iekārtot ir labi? Vai tur kāds pēc tam varētu laimīgi dzīvot, remontēt, iestiept IKEA mēbeles, nomainīt lampas, tualetē ielikt citu podu?

P.S. Mans personīgais viedoklis - arhitektam savu ideālo māju uzcelt nevajag. Bet Pēteri - apsveicu - Tev tiešām tas ir izdevies, un izdevies labi. Tomēr paradoksāli - Gada balvu Tev nevajadzētu saņemt, tas neveicinātu Tavu turpmāko attīstību - vismaz man tā liekas ( neapvainojies ). Bet protams, tad jau redzēs kā būs! Neiespringstam!


Dārts Veiders: Re: Romiešu dievs Jānus... [30/03/2017 19:55]

Kurā vietā Cēsīs šamais "hūds" meklējams? Jāredz dabā, lai izteiktu plašāku viedokli.

Par masveida arhitektonisko citātu lietošanu neizteikšos, to dara mūsdienās visi... Mūsdienās tas objektīvi jau ir kļuvis par radošo procesu, bez kādām nievām.

Tomēr lai var pateikt pat subjektīvi sēž vai nesēž prasās konkrētību, kas par rajonu, kas apkārt, konteksts utt.. Bez tā visa ir skaistas un stilīgas bildes, un ļoti labs interjers( savā stilā).

Subjektīvi, kā Gaujas un tās pieteku vides mīļotājam, tas baltais betons un formveide liekas ignoranti, Miķeļa pusdieva alegorija ir nenoliedzama, varētu vēl turpināt un turpināt pusdieva iztirzājumu , bet vai vajag...


E.: Skats no malas. [31/03/2017]

Šoreiz esmu mazliet pārsteigts par Miķeļa emocionalitāti, jo parasti Miķelis ir konstruktīvāks savā kritikā. Nezinu vai izliecies naivs vai centies būt dzēlīgi ironisks, bet es domāju, ka šajā mājā nav ielikts tik dziļš domu grauds kā Tu to apraksti pirmajā rindkopā, domāju, ka māja vienkārši atspoguļo kāda turīga cilvēka dzīvesstilu un izpratni par high end modernu arhitektūru, kura sadarbojoties ar Pēteri ir bez kompromisiem realizēta.

Tu taču saproti, ka turīgu cilvēku vēlme apliecināties ir tikpat cilvēcīga kā "nabadzīgāku" cilvēku vēlme dzīvot laša krāsas mājā? Un es domāju, ka šāda arhitektūra jau ir sasniegums, pat bez ļoti jūtīgās, reģionālās pieejas, kuras neesamību Tu kā noprotu pārmet arhitektam. Tas protams būtu nākamais līmenis, bet kā jau minēju, izskatās, ka te cilvēkam cits sapnis bijis par māju, ne tavējais... :) Tākā neapsaukāsim īpašnieku par excibionistu vai pusdievu un bērnus par sārtvaidžiem, jo var gadīties, ka cilvēks patiesībā introverts miesas krāsā.


Miķelis: Re: Skats no malas. [31/03/2017 13:12]

Pret arhitektu, kurš izprojektējis savu ideālo māju, jābūt mazliet sensitīvam. Tekstā jau kritika ir iekļauta, gan jau ka Pēteris kādā brīdī ( visticamāk pēc sārtvaidzēnu arhitektu izbiršanas no autobusa un objekta aplūkošanas dabā ) - saņems konstruktīvu kritiku. Es šoreiz atturēšos.

Ja runājam par projekta publisko pusi:

1. Nedzīvojam vieni, kā raksta kaimiņš ( betona žogs priekšā kopējām dabas bagātībām ) - kopējo labumu nedrīkstētu prihvatizēt, pat ja esi excibioniski introverts sārtvaidzis.

2. Ja esi introverts, tad savu māju Tu atteiksies publicēt jebkur, nu varbūt tikai arhitekta mājas lapā un tad arī bez interjera.

3. Ir acīmredzot kaut kādas problēmas ar kaimiņiem, kuru "lašukrāsas namiņos" valda neizpratne par ēku. No arhitektūras gada skates mērķu viedokļa - publiskās telpas uzlabošana caur arhitekta darbu - šis varētu darīt uzmanīgus žūrētājus. No otras puses - kad kādu arhitektu ir interesējis ko par viņa būvi domā kaimiņi.

4. Cenzūra ir viena nepatīkama lieta, pat labu un taisnīgu mērķu vārdā. varbūt vispirms vajadzēja noskaidrot, kas kaimiņiem ir pret?

5. Ainava. vai ainava ir publiska dabas bagātība vai nav? Sarežģīts jautājums. Pārsvarā risināts zemesgabalu īpašnieku labā - gan tauvas joslās, gan Jūrmalā, aizbūvējot veselas ielas, gan šķiet arī šajā gadījumā - bet tur jau smalkāk uzrakstīs Kaimiņš.

6. Drona aplidojums, ja kāds uzdrošināsies, atklās visas nianses. Un tas pagaidām ar likumu nav aizliegts.

7. Pēteri, esi gatavs saņemt konstruktīvu kritiku, arhitektam tas nav nekas slikts, tas uzlabo sniegumu . Ar ko žūrija un pietuvinātie ekskluzīvāki kā parastie arhitektūras jūzeri? Tas ka cilvēki aizbrauks uz vietas un uzmetīs aci nav nekas slikts. Nu vienīgi pusdieva oreols gan var tikt zaudēts;) Bet tas varbūt nav slikti. neiespringsti tik ļoti!


Ivars: Re: Skats no malas. [31/03/2017 13:20]

Kur tu ņēmi, ka šī ir arhitekta "ideālā māja"?


Miķelis: Re: Skats no malas. [31/03/2017 13:26]

Pētera twitter ieraksts pirms kāda laika vēstīja ka beidzot viss izdevies kā domāts, tas bija saistībā ar šo māju. Tajā brīdī kad arhitekts pasaka beidzot ir - tā ir ideālā māja.

Parasti ar savu sniegumu arhitekts līdz galam nav apmierināts. Un tā ir iespēja celt latiņu aizvien augstāk.


googoo Re: Skats no malas. [31/03/2017 14:20]

Vieni mēs nedzīvojam, tas fakts, bet es varētu uzskaitīt pārdesmit argumentus kāpēc zem nikneima 'kaimiņš' rakstošais nav tas, par ko uzdodas, ieskaitot vispārējo inteliģences līmeni, kas prasītu korektāku interpunkcijas likumu ievērošanu. Bet man arī ir nojauta no kurienes tam stāstam kājas aug... ak, šīs lauku kaislības. Lai vai kā nekādas kopējās dabas bagātības nav laupītas. Ja 'kaimiņš' izjūt melanholiju pēc novietnē n-tos gadus pamestajām liellaiduma paneļu drupām, tā viņa ziņa.

Par to vai introverts vai ne, nediskutēsim, bet jebkura ēkas publikācija, atrādīšana ir bijusi smagu diskusiju objekts, kur mēs, arhitekti esam pārliecinājuši, ka tomēr vajag parādīt. Zemiski nolūki - kājas vilku baro, bet arhitektu viņa darbi; nedaudz cēlāki - parādīt, ka Latvijā pie pareizas kombinācijas - pasūtītājs, celtnieks, inženieri, amatnieki - arī var, trešais - argumentētu kritiku citādi nesaņemt.

Vienmēr pretī esam solījuši divas lietas - nesakam kas un nesakam kur. Respektējot privāto dzīvi, plus, kas ne mazsvarīgākais un ko arī vairākkārt esam uzsvēruši - ēka no publiskās telpas nav redzama. Jebkurš mēģinājums viņu aplūkot ir gan pasūtītāja, gan "kaimiņa" privātās teritorijas vagošana. Zinot cik reizēm apsēsti ir arhi-tūristi un kā viņi grēko ar privātumu (jap, dažreiz arī es), loģiski, ka cenšamies cik varam no tā visa pasargāt.

Neskatoties uz konstruktīvo kritiku, reizēm, Miķeli, tev piemīt grēks redzēt/dzirdēt to, ko tu gribi redzēt/dzirdēt, bet pārējo, kas neatbilst ieņemtajam virzienam noignorēt. Par ideālo ēku - cik nu atminos, max ar ko esmu tviterī dalījies ir teksts, ka beidzot ir kāda ēka, kur esmu priecīgs kā ir sanācis. Un arī tas bija sen, un kopš tā laika ūdeņi aiztecējuši un ir simtiem lietu, ko es vēlētos, lai būtu darījis citādi. Peace!


Miķelis: Re: Skats no malas. [31/03/2017 16:29]

Pēteri, viss kārtībā! Interesanti liekas tas, - ko Tu šobrīd būtu darījis citādi?


googoo Re: Skats no malas. [31/03/2017 17:00]

Katrs darbs ir labākais tajā brīdī iespējamais, ko no sevis esam izspieduši. Divus gadus vēlāk tev jau ir cits redzējums, cita pieredze, citi izaicinājumi, attiecīgi - rezultāts būtu cits. Pēc finiša jebkurš objekts paliek tikai par hrestomātisku kļūdu un neizdarību krājumu, bet interese ir tajā projektā, kura skices guļ uz tava galda


Miķelis: Re: Skats no malas. [31/03/2017 17:24]

Protams piekrītu. Vai nesaskati ka ik pēc kāda laika būtu jāmaina virziens, izteiksmes formas, jāpārsmadzeņo uzskatu sistēma? Varbūt gads jāpaklusē un jāceļo ( tas gan nav viegli izdarāms pie mūsu darba specifikas - kājas baro vilku ), jāpamācās ( un tas jau ir nopietni;-) ) citur? Eksistē kaut kāds " latiņas limits ", kuru iespējams pārlekt šeit uz vietas. Kas Tev ir "nākamais līmenis"? Šī Tava projektētā māja ir zināma latiņa, Latvijā diez vai iespējams uzlēkt augstāk, kvalitatīvāk. Iespējams citādāk, tas gan iespējams.

P.S. Par RB - visu atstāsi kā tas ir šobrīd, atlaižat rokas un lai 28 m estakāde izvijas cauri Rīgai?


Opā: Re: Skats no malas. [17/04/2017 18:48]

Opā, kas tas tāds? "Pēc finiša jebkurš objekts paliek tikai par hrestomātisku kļūdu un neizdarību krājumu."

Cienījamajam arhitektam ir visai depresīvs skats uz saviem darbiem. Izklausās tāds vājš arhitekts, kuru interesē tikai kas uz galda:) un, ka nav procesā pielicis visas, visas pūles, lai uzbūvētais nebūtu "hrestomātisku kļūdu un neizdarību krājums".


Kaimiņš: adrese [31/03/2017 03:42]

[adrese dzēsta]


A4D Re: adrese [31/03/2017 10:55]

Biju spiests "izcenzēt" adresi. Pēc autoru lūguma.

Kā zināms, privātmājas mēdz būt diezgan sensitīva lieta. Un tā kā A4D nepretendē uz pētnieciskās žurnālistikas nišu, tad, ja jāizvēlas, vai arhitektūras ziņā interesantu, vērtīgu ēku nepublicēt vai tomēr publicēt, bet bez īpašnieka nosaukšanas un bez konkrētas adreses, tad saprotamu iemeslu dēļ sliecos uz kompromisu, resp. - uz otro variantu, respektējot ipašnieku intereses un autoru saistības.

A.Z.


jtd: Tūdaliņu stilā [31/03/2017 13:51]

Normāls namiņš, būs kāds daudztūkstošais rindā, ja skatāmies plašāk (pašam arī līdzīgas ieceres, gan vēl dabā nerealizējušās). Ja vien īpašniekam nav kāds pushektārs (labāk vismaz 2 ha) apbūves zemes (kāds sava lauku lielīpašuma stūris ir vēl jaukāka netraucēta un netraucējoša vieta), šāda māja vienmēr atrodas konkrētā apkārtējā (pilsēt)vidē un bieži priekš žurnāliem vairāk par vienu fasādi nobildēt nav iespējams. Paskatāmies kaut vai archdaily un veltām nedaudz laika, lai noteiktu iepatikušos objektu koordinātes un tad pabraukājot Google Earth vai Streetview. Kādi tur brīnumi apkārtnē atklāsies un tas nav tikai ekskluzīvi uz privātmājām attiecināms.

Vēl, es neesmu pārliecināts, ka arhitektiem būtu jāatbalsta nimbijus (NIMBY) vai pat pašiem jābūt tādiem.


Arturs Pērkons: Skaņa ir Akustikas sastāvdaļa [31/03/2017 17:25]

Raugoties labi sabildētajos attēlos, pie sevis klusībā (tā, lai Miķelis nesatrūkstas) nosaku - laba Arhitektūra piedzims tad, kad arhitekti sāks projektēt arī ausīm, ne tikai acīm, kā līdz šim raduši.


Miķelis: Re: Skaņa ir Akustikas sastāvdaļa [31/03/2017 17:41]

Piekrītu Tev, ka tā varētu būt problēma, bet tas jau ir nākošais līmenis ( nākamā latiņa ) ;-)

Elbas koncertzāle - kad mums tie laiki pienāks? Japāņu akustiķis, kā viņi vispār to dara? Katrs akustiskais panelis savādāks, modelēts 3D programmā, apstrādāts ar CNC, 320 Mio šūnu, paneļu smagums 1500 kg/m3, biezums līdz 180 mm, 40000 lokšņu, pēcapstrāde ar rokām, 114 kravas auto, 6000 m2 laukums. Kosmoss!


Miķelis: Re: Skaņa ir Akustikas sastāvdaļa [31/03/2017 17:46]

Arturs Pērkons: Re: Skaņa ir Akustikas sastāvdaļa [31/03/2017 18:14]

Elbas filharmonija - kārtējā augstākās raudzes koncertzāle, kurā latviešu mūziķi tiek laipni gaidīti un godā celti :)

Tikai Rīga kā nevar tā nevar saņemties radīt mājvietu savām profesionālajiem mūziķu kolektīviem.


aļoša: baa [31/03/2017 23:06]

ko tur meklēt, ja nevar atrast. māja ir reāli tizla. kaut kas ar proporcijām nav kā nākas, lai būtu kaut vai acij tīkama.


lebron14forsale: cheapnikedarwin [14/05/2017 06:09]

http://www.kyrie3.net/

http://www.kyr...es-us-239.html

http://www.kyr...17-us-325.html

http://www.kyr...14-us-315.html

http://www.kyr...ar-us-223.html

http://www.kyr...md-us-212.html

http://www.nikevapormax.net/

http://www.nik...n-c165_p1.html

http://www.nik...3-c123_p1.html

http://www.nik...x-c174_p1.html

http://www.che...mes-c-393.html

http://www.che...-31-c-332.html

http://www.che...-30-c-329.html

http://www.che...neo-c-630.html

http://www.nik...ie3samurai.com/

http://www.nik...ns-us-291.html

http://www.nik...ns-us-292.html

http://www.nik...ax-us-286.html

http://www.kyr...imetoshine.com/

http://www.kyr...017-c-433.html

http://www.kyr...tar-c-549.html

http://www.kyr...ens-c-277.html

http://www.kyrie3warning.com/

http://www.kyr...13-us-312.html

http://www.kyr...14-us-315.html

http://www.kyr...17-us-318.html

http://www.kyr...18-us-321.html

http://www.kyr...-2-us-323.html

http://www.kyr...17-us-325.html

http://www.kyr...23-us-348.html

http://www.kyr...31-us-333.html

http://www.nikevapormax.com/

http://www.nikekyrie3bhm.com/

http://www.nik...-30-c-329.html

http://www.nik...ens-c-266.html

http://www.nik...-95-c-258.html

http://www.kyrie3allstar.com/

http://www.kyr...017-c-321.html

http://www.kyr...017-c-370.html

http://www.kyr...eys-c-704.html

http://www.kyrie3oreo.com/

http://www.kyr...28-us-350.html

http://www.kyr...29-us-352.html

http://www.kyr...-3-us-327.html

http://www.kyr...centswoosh.com/

http://www.cheapnikedarwin.com/

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.lebron14forsale.com/

http://www.leb...n-8-c-296.html

http://www.leb...n-9-c-299.html

http://www.leb...e-2-c-335.html

http://www.leb...e-3-c-337.html


Louboutin outlet: Louboutin outlet [15/05/2017 11:50]

http://www.fit...earance.org.uk/ Fitflop

http://www.nik...maxthea2016.us/ Nike Air Max Thea

http://www.mon...etsshop.org.uk/ Moncler

http://www.bea...ones2017.co.uk/ Beats By Dre UK

http://www.ros...sale-uk.org.uk/ Nike Roshe Run

http://www.mon...lets2016.co.uk/ Moncler jackets

http://www.off...x90boutique.fr/ Nike Air Max 90 hommes

http://www.2017airmax90.us/ Nike Air Max 90

http://www.cha...omon-france.fr/ Salomon

http://www.nik...emmeshommes.fr/ Nike Huarache femmes

http://www.airmax90shoes2017.us/ Nike Air Max 2017

http://www.can...utletuk.org.uk/ Canada Goose UK

http://www.max90femmehommes.fr/ Air Max 90

http://www.airmaxshoes2016.org/ Air Max shoes

http://www.air...ches-uk.org.uk/ Nike Air Huarache

http://www.2017airmax90.org/ Nike Air Max 2017

http://www.fit...stralia.com.au/ Fitflop

http://www.airmaxthea2017.us/ Nike Air Max 2017

http://www.2017max90.org.uk/ Nike Air Max 2017

http://www.air...eonsales.co.uk/ Nike Air Max

http://www.dou...mehomme2017.fr/ Canada Goose homme

http://www.rosherun-france.fr/ Nike Roshe Run

http://www.cha...oshepascher.fr/ Nike Roshe Run

http://www.air...acherun2017.us/ Nike Air Huarache

http://www.nik...uns2016.us.com/ Nike Roshe Run

http://www.max90pascher2016.fr/ Air Max 90 pas cher

http://www.cgp...cketcoat.co.uk/ Canada Goose UK

http://www.fit...clearances.org/ Fitflop

http://www.new...dphones.org.uk/ Dr Dre Beats headphones

http://www.cgparka2017.org.uk/ Canada Goose

http://www.max...perfuses.co.uk/ Nike Air Max 90

http://www.lou...tletsonline.us/ Louboutin men

http://www.nik...kstores.org.uk/ Nike outlet store

http://www.jordans11forsales.us/ Air Jordan 11

http://www.cgparkajackets.co.uk/ Canada Goose UK

http://www.bea...nes2017.org.uk/ Beats By Dre

http://www.airmax2016-suisse.ch/ Nike Air Max Suisse

http://www.air...s2017-uk.co.uk/ Nike Air Max 95

http://www.maxonlinestore.us/ Air Max 90

http://www.dou...osepas-cher.fr/ doudoune Canada Goose pas cher

http://www.nik...ax2016sales.us/ Air Max 2016

http://www.201...speedcross3.fr/ Salomon

http://www.new...ordansshoes.us/ cheap Jordans shoes

http://www.her...irkinbag.co.uk/ Hermes belt

http://www.air...pascher2017.fr/ Air Max pas cher

http://www.fit...sclearances.us/ Fitflop clearance


liuchunkai: liuchunkai [25/07/2017 04:19]

20170725lck

http://www.pol...-lauren.us.com

http://www.coa...tonline.com.co

http://www.hermesbelts.us.com

http://www.ins...onicstyler.com

http://www.ray...sessale.com.co

http://www.ugg...earance.in.net

http://www.oak...letsale.us.com

http://www.coa...outlets.us.com

http://www.oak...sformen.com.co

http://www.nik...-outlet.us.com

http://www.ral...official.me.uk

http://www.soccerjerseys.us.com

http://www.out...eligion.in.net

http://www.chr...-outlet.us.org

http://www.swa...rystals.com.co

http://www.rol...sforsale.me.uk

http://www.coa...earance.us.com

http://www.fitflop.in.net

http://www.chr...soutlet.com.co

http://www.tru...onjeans.org.uk

http://www.oak...thentic.us.com

http://www.rolex-outlet.us.com

http://www.lou...outlet1.us.com

http://www.coa...tonline.us.org

http://www.oak...iscount.com.co

http://www.nhl...lesales.us.com

http://www.airmax90.us.com

http://www.lou...t-store.us.org

http://www.lou...thentic.us.com

http://www.true-religion.org.uk

http://www.che...ccerjersey.net

http://www.car...forsale.us.com

http://www.ugg...stralia.in.net

http://www.can...etstore.com.co

http://www.ral...en-polo.com.co

http://www.oak...eoakley.us.com

http://www.marc-jacobs.us.org

http://www.che...olesale.us.com

http://www.ral...renpolo.us.com

http://www.lou...handbags.me.uk

http://www.mic...outletuk.co.uk

http://www.pol...tstores.us.com

http://www.oak...es-sale.us.com

http://www.mic...-stores.us.com

http://www.aut...noutlet.us.com

http://www.niketrainers.me.uk

http://www.ral...-outlet.us.com

http://www.mic...factory.us.com

http://www.herveleger.us.com

http://www.mic...-online.us.com

http://www.car...orwomen.us.com

http://www.201...nfljerseys.com

http://www.oak...olesale.us.com

http://www.coa...etstore.com.co

http://www.kevindurantshoes.net

http://www.ral...fficial.us.com

http://www.mic...fficial.us.com

http://www.lou...-online.us.org

http://www.swa...ioutlet.us.com

http://www.can...osejackets.com

http://www.katespade.org.uk

http://www.tru...anssale.in.net

http://www.new...ceshoes.in.net

http://www.ray...lasses1.us.com

http://www.yee...toutlet.us.com

http://www.rol...xoutlet.us.com

http://www.nike-store.org.uk

http://www.lakersjerseys.us.com

http://www.fer...hoesoutlet.net

http://www.ysloutlet.us.com

http://www.bot...netaoutlet.net

http://www.oak...olesale.com.co

http://www.coa...t-store.com.co

http://www.polooutletus.us.com

http://www.jui...tureoutlet.net

http://www.coa...houtlet.us.com

http://www.coa...tonline.us.com

http://www.hol...ngstore.in.net

http://www.lou...soutlet.us.com

http://www.ray...assesuk.com.co

http://www.lon...poutlet.in.net

http://www.coa...inesale.us.com

http://www.oak...olesale.us.com

http://www.mul...handbags.co.uk

http://www.lou...tonline.us.org

http://www.hol...thingstore.org

http://www.nik...orwomen.us.com

http://www.nikeoutlet-stores.us

http://www.borsegucci-outlet.it

http://www.fitflopsshoes.co.uk

http://www.can...etstore.com.co

http://www.coa...youtlet.de.com

http://www.pra...oesofficial.us

http://www.mic...earance.us.com

http://www.nikeairmax90.nl

http://www.ray...nglasses.me.uk

http://www.che...swholesale.org

http://www.lou...earance.us.com

http://www.ugg...earance.us.com

http://www.pan...ewelrys.us.org

http://www.ray...riginal.us.com

http://www.oak...poutlet.us.com

http://www.nikeair-max.me.uk

http://www.jordanshoes.us.com

http://www.che...olesale.us.com

http://www.nik...trainers.co.uk

http://www.lou...etstore.us.com

http://www.mic...andbags.in.net

http://www.mic...fficial.us.com

http://www.coa...eonline.us.com

http://www.ral...ren-pascher.fr

http://www.guc...linestores.org

http://www.fer...o-shoes.us.com

http://www.can...tonline.us.org

http://www.lou...tlet-lv.us.com

http://www.sal...noutlet.us.com

http://www.lou...earance.us.com

http://www.prada-handbags.co.uk

http://www.hermes-outlet.us.com

http://www.ugg...earance.in.net

http://www.tru...t-store.us.com

http://www.pan...youtlet.us.com

http://www.out...uboutin.us.com

http://www.yee...350sale.us.com

http://www.airmax90.org.uk

http://www.lon...handbags.me.uk

http://www.bir...ksandals.me.uk

http://www.suprashoes.us.com

http://www.adidas-wings.in.net

http://www.leb...esshoes.in.net

http://www.mic...earance.us.com

http://www.mic...kors-outlet.ca

http://www.ral...en-polo.org.uk

http://www.mic...earance.us.org

http://www.omegawatches.me.uk

http://www.ree...tstores.us.com

http://www.michaelkors.eu.com

http://www.mic...utlet-uk.me.uk

http://www.mic...tfriday.us.com

http://www.can...soutlet.us.com

http://www.ray...glasses.com.co

http://www.adidasukstore.org.uk

http://www.nikerosheone.us

http://www.chr...etstore.us.com

http://www.coa...tonline.us.com

http://oakley....lassess.us.com

http://www.shoesjordan.net

http://www.mic...outlets.us.com

http://www.che...sonline.us.com

http://www.coa...youtlet.us.com

http://www.mic...outlets.us.com

http://www.mic...tonline.us.com

http://www.linksoflondons.co.uk

http://www.skysneakers.com

http://www.che...glasses.com.co

http://www.tru...anssale.us.com

http://www.maccosmetics.us.com

http://www.tru...njeanssale.com

http://www.fitflopssale.me.uk

http://www.pandorajewellery.cc

http://www.hol...g-store.us.com

http://www.mic...outlett.us.com

http://www.pan...eclearance.org

http://www.tor...etstore.in.net

http://www.cle...valiers.us.com

http://www.guc...tstores.us.com

http://www.lou...andbags.us.com

http://www.can...eoutlet.us.org

http://www.mic...earance.us.org

http://www.jordan-shoes.us.com

http://www.che...n-shoes.us.com

http://www.han...ngchamp.us.com

http://www.out...haelkors.co.uk

http://www.ral...-shirts.us.com

http://www.mbt...soutlet.us.com

http://www.lou...utletlv.us.com

http://www.nfl...olesale.us.com

http://mulberr...et-store.co.uk

http://www.guc...tonline.us.org

http://www.mic...outleta.us.com

http://www.mlb...olesale.us.com

http://www.coa...earance.us.com

http://www.che...anshoes.us.com

http://www.tor...fficial.us.com

http://www.outletkatespade.us

http://www.rol...tches-uk.me.uk

http://www.coa...onlines.eu.com

http://www.che...watches.com.co

http://www.coa...earance.us.com

http://www.cartier-watches.us

http://www.mul...handbags.me.uk

http://www.mon...ancpens.com.co

http://www.mul...letstore.co.uk

http://www.che...llshirts.me.uk

http://www.lebronjames.us.com

http://www.raybanscheap.us.com

http://www.coa...nestore.eu.com

http://www.coa...toutlet.us.com

http://www.coa...letsale.com.co

http://www.lon...nd-bags.us.com

http://www.mic...toutlet.us.com

http://www.kat...nestore.us.com

http://www.polo-outlet.in.net

http://www.pol...ostepascher.fr

http://www.nik...axshoess.co.uk

http://www.lou...fficial.us.com

http://www.pradaoutlet.us

http://www.rol...soutlet.us.com

http://www.ugg...s-cheap.in.net

http://www.fitflopssale.us

http://www.adidasnmduk.org.uk

http://www.coa...earance.us.com

http://www.polotshirts.org

http://www.coa...earance.us.com

http://www.pol...-online.us.com

http://www.ecc...soutlet.us.com

http://www.ral...oshirts.org.uk

http://www.sun...esoakley.co.uk

http://www.airmaxuk.org.uk

http://www.fer...utletstore.net

http://www.chr...oessale.us.com

http://www.vans-shoes.cc

http://www.sal...rragamo.in.net

http://www.mic...orsbags.org.uk

http://www.lou...onlines.us.com

http://www.kobeshoes.us

http://www.guc...nestore.us.com

http://www.soccer-shoes.us

http://www.lou...fficial.us.com

http://www.lou...toreslv.us.com

http://www.bur...etstore.in.net

http://www.tor...-online.us.com

http://www.ugg...etstore.us.org

http://www.cle...tflopssale.com

http://www.cazal.us.com

http://www.val...ooutlet.us.com

http://www.tor...tstores.us.org

http://www.addidasshoes.net

http://www.mic...letkors.us.com

http://www.ugg...orwomen.us.com

http://www.longchampuk.me.uk

http://www.ral...outletuk.co.uk

http://www.fit...outletsale.com

http://www.coa...tcanada.com.co

http://www.chr...nonline.us.com

http://www.pol...etstore.us.com

http://www.nikeairmax90.me.uk

http://www.coa...toryoutlet.com

http://www.oak...assesuk.com.co

http://www.edhardy.us.com

http://www.burberryoutlet.ca

http://www.lou...ittonlv.us.com

http://www.che...sformen.us.com

http://www.ral...tstores.us.com

http://www.mic...coupons.us.com

http://www.bur...eoutlet.us.com

http://www.her...etstore.us.com

http://www.ral...renpolo.us.com

http://www.nik...ikeshoes.co.uk

http://www.can...tonline.com.co

http://www.kat...outletstore.us

http://www.coa...andbags.us.com

http://www.sunglassescheap.org

http://www.kob...ntshoes.in.net

http://www.can...kets-uk.com.co

http://www.mic...fficial.us.com

http://www.rolex-watches.it

http://www.rol...forsale.in.net

http://www.pol...rensale.us.com

http://www.oak...fficial.us.com

http://www.fre...poloshirts.com

http://www.oak...glasses.nom.co

http://www.pan...sjewelry.me.uk

http://www.coa...earance.us.com

http://www.mic...earance.com.co

http://www.uggoutletsale.us.com

http://www.ugg...earance.us.org

http://www.mulberrybags.me.uk

http://www.can...jackets.us.org

http://www.who...glasses.us.com

http://www.ray...glasses.com.co

http://www.mic...handbags.co.uk

http://www.che...jerseys.us.com

http://www.mbt5.com

http://www.can...tletstore.name

http://www.lou...onlines.us.com

http://www.pol...fficial.us.com

http://www.adi...mdshoes.us.org

http://www.nik...zerpaschers.fr

http://www.foampositeshoe.net

http://www.coa...eoutlet.us.com

http://www.lou...onlines.us.com

http://www.cheap-raybans.org

http://www.pol...-lauren.org.uk

http://www.asicsisrael.com

http://www.tru...ans-canada.com

http://www.chr...n-shoes.org.uk

http://www.ray...fficial.us.com

http://www.tru...nsoutlet.co.uk

http://www.oak...etcheap.us.com

http://www.mic...wallets.us.org

http://www.lacostepoloshirts.us

http://www.ray...glasses.us.com

http://www.nikestore-uk.me.uk

http://www.coa...etstore.com.co

http://www.nfl...le-sale.us.com

http://www.tru...n-jeans.org.uk

http://www.tho...ocharms.org.uk

http://www.pumaoutletonline.com

http://www.nfl...lesales.us.com

http://www.mic...-outlet.org.uk

http://www.ral...urenpolo.me.uk

http://www.che...-outlet.in.net

http://www.oak...soakley.us.com

http://www.car...etstore.us.com

http://www.converseshoes.us.com

http://www.swa...-outlet.us.com

http://www.mic...utletuk.org.uk

http://www.air...che-nike.co.uk

http://www.coa...earance.us.com

http://www.bor...uittonborse.it

http://www.nikeairmax-90.co.uk

http://www.ray...lasses2.us.com

http://www.oak...eapsale.us.com

http://www.mic...eoutlet.us.com

http://www.lou...fficial.us.com

http://www.chr...soutlet.us.com

http://www.chr...n-outlet.me.uk

http://www.cheapsnapbacks.net

http://www.nik...tletonline.com

http://www.polo-outlet.com.co

http://www.chr...letsale.us.com

http://www.nikeshoes.org.uk

http://www.coa...tonline.com.co

http://www.rep...forsale.us.com

http://www.mic...-onsale.us.com

http://www.che...apbacks.us.com

http://www.lou...andbags.org.uk

http://www.mul...soutlet.org.uk

http://www.mulberrysale.co.uk

http://www.miz...unningshoes.us

http://www.can...let-stores.com

http://www.chr...etstore.us.com

http://www.lon...andbags.org.uk

http://www.swa...-crystal.me.uk

http://www.coa...factory.us.com

http://www.lou...vuitton.us.com

http://www.ral...noutlet.org.uk

http://www.tru...outlets.us.com

http://www.ugg...etstore.in.net

http://www.ray...soutlet.us.com

http://www.airjordan4.org

http://www.nikefree5.us

http://www.nike-airmax2015.us

http://www.lou...soutlet.org.uk

http://www.lon...poutlet.us.com

http://www.lou...ttonpascher.fr

http://www.max1.nl

http://www.nikerosherun.me.uk

http://www.pan...ycharms.in.net

http://www.futbol-baratas.com

http://www.pra...glasses.us.com

http://www.oak...lechina.us.com

http://www.can...cketsuk.com.co

http://www.cheapmlbjerseys.net

http://www.mon...ncpenss.us.com

http://www.che...glasses.com.co

http://www.lou...fficial.us.com

http://www.ugg...stralia.us.com

http://www.kobe9elite.us.com

http://www.tor...outlets.us.org

http://www.lon...poutlet.us.com

http://www.adi...etstore.in.net

http://www.can...tcanada.us.com

http://www.swa...jewelry.us.com

http://www.mul...bagssale.co.uk

http://www.mcm...tstores.us.com

http://www.car...outlets.us.com

http://www.pan...harmsuk.com.co

http://www.rol...watches.com.co

http://www.nikeoutletstore.us

http://www.toryburch.com.co

http://www.bir...-outlet.us.com

http://www.hermes-birkin.in.net

http://www.bas...llshoes.us.com

http://www.coa...onlines.us.com

http://www.mic...earance.us.com

http://www.sun...srayban.org.uk

http://www.ugg...tonline.eu.com

http://www.tru...soutlet.us.com

http://www.kat...handbags.me.uk

http://www.coa...etsales.us.com

http://www.ree...rainers.org.uk

http://www.che...andbags.us.com

http://www.guccihandbags.us.org

http://www.coa...etsales.us.com

http://www.fitflopsshoes.in.net

http://www.can...jackets.us.org

http://www.adi...rainers.org.uk

http://www.nikeroshe-run.me.uk

http://www.mic...et-sale.us.com

http://www.fer...moshoes.com.co

http://www.who...nbajerseys.com

http://www.shoelysale.com

http://www.chr...outlets.us.com

http://www.todsoutlet.us.org

http://www.air-huarache.org.uk

http://www.tru...on-jean.us.com

http://www.mic...nestore.us.com

http://www.ray...escheap.com.co

http://www.jea...eligion.in.net

http://www.bur...etstore.in.net

http://www.fitflopssale.in.net

http://www.mic...tonline.in.net

http://www.airforce1.us.com

http://www.can...etstore.us.org

http://www.fit...earance.in.net

http://www.hol...ngstore.in.net

http://www.che...hipping.us.com

http://www.coa...ncesale.us.com

http://www.ferragamo.eu.com

http://www.hol...rclothings.net

http://www.michaelkors.de.com

http://www.can...-outlet.us.org

http://www.giu...tti-outlet.org

http://www.fer...moshoes.org.uk

http://www.mul...handbags.co.uk

http://www.swa...crystal.org.uk

20170725lck


DurhamCarpet: honey [18/08/2017 12:17]

http://www.herbhealth.us Since you will get many many benefits of it as well as other ingredients such as ginkgo biloba and also the important piperine (which adds to the absorption associated with turmeric substantially), you'll relaxation easy understanding it's a standard protective herb without any side results.

http://www.prohealth.us Applying the following tips with the best discipline provides you with a more sexy, yet, healthier body over time. Remember, a professional health weight loss program plan shouldn't promise quick results but a lively, livelier entire body while reducing your weight.

http://www.HealthOrganize.com According to some report within the Archives associated with Internal Medication, doctors don't always reveal abnormal test brings about patients. In overview of medical information, it had been found which in more than 7% associated with cases, doctors didn't tell sufferers about irregular test outcomes.

http://www.HealthEvaluate.com Doctor appointments are something that many people think associated with with medical health insurance, but can also be one factor which will increase a person premium, so when you're deciding about this option, think about how exactly many times you've went for your doctor previously year, 2 or 3 years. Then observe what the actual premium is simply to include doctor visits onto your plan.

http://www.HealthLookback.com To obtain benefits, you will need to meet particular income as well as asset requirements... which prospects me to a different set associated with little-known however important details for veterans: Even though V. The. does n't have a lookback time period when this assesses your own assets, Medicaid : which numerous elderly veterans may wish to apply with regard to after trying to get Veterans advantages - will.

http://www.HealthObserve.com This generally isn't so dangerous because when the water will get deep these types of soil debris get deposited in the bottoom and you're able to drink thoroughly clean water. In some instances only infecting microbes are affecting silt.

http://www.HealthRemark.com There's a difference between your two. Medium chain fat don't have a negative relation to cholesterol and also help control heart illness. They assistance to lower the danger of each atherosclerosis and coronary disease. It is actually primarily because of these moderate chain fat makes this particular oil therefore special and thus beneficial with regard to health.

http://www.Healthymuch.com The advantages of a weight loss diet stretch through healthy weight loss through in order to disease avoidance of conditions for example heart illness and diabetes and therefore are therefore an essential consideration whenever planning your own lunch (along with other meals as well as snacks).

http://www.HealthAerobic.com Now you know some of the advantages of aerobics, you should know how you can properly work out. Start by exercising simultaneously each day time, totaling a minimum of 2 hours per week. Setting the routine can help make your own aerobic work out more of the habit when compared to a chore. The greater you exercise, the easier it will likely be to actually exercise.

http://www.HealthAthlet.com There happen to be many studies recently throughout the planet, that have investigated the instruction benefits related to using beet within Body Building' as well as endurance athletes they've generally found it increases endurance, endurance, physical exercise intensity as well as duration.

http://www.coo...thtutorial.com The truth from the matter is actually that awesome gifts with regard to men should never be nearly impossible to find if you give it slightly more believed. You just need to identify exactly what he loves and you'll easily obtain a way away. There tend to be many on the internet outlets that may give you tips about how far better to go about this and many of these items will also be sold on the internet.

http://www.ehealthtutorial.com The Nationwide Institute associated with Health, combined with the National Collection of Medication (that is the planet's largest healthcare library) possess produced an internet site designed tailored for patients and their loved ones. You'll find home elevators over 300 diseases as well as conditions, medical trials, medicines and dietary supplements, interactive lessons, and "cool tools" such as health calculators.

http://www.healthclasic.com Sleep is something which the majority of us take with regard to granted. But, when all of us cannot rest, this might have consequences upon everything within our lives, from the performance at the office to our well being, and actually our pounds

http://www.loc...lthedition.com In the finish, Resident Bad 5: Gold Release is very easily the conclusive version from the game with regard to obvious factors. It includes all the features from the original as well as throws in most the DLC in addition Move support for that Ps3 edition, so you are able to experience the overall game differently. If a person already own the conventional version from the game, there's little here in order to justify buying the Precious metal Edition beyond Move compatibility because all the add-on content can be obtained for practically exactly the same price.

http://www.oneshothealth.com The monetary consequences associated with smoking proceed far past just the price of a smokes themselves. Smokers spend more for a lifetime insurance compared to nonsmokers. Also consider that lots of insurance guidelines including home owners insurance can give nonsmokers reduced rates. Actually, in numerous states workers who smoke need to pay more for his or her health insurance coverage benefits.

http://www.prohealthcafe.com Beginning a restaurant takes cash. Even if you learn a excellent source with regard to discount washing machines, a buddy who roasts that you special espresso blend, and also you do all of the cooking as well as serving your self. Luckily, not every this cash is your own.

http://www.retrohealthguide.com We additionally apparently drink an excessive amount of, eat an excessive amount of and sit down around an excessive amount of, we are becoming fat! A brand new word is here now to explain us nowadays; it may be the word "obese" as well as apparently 25% people are overweight. The State has even did start to guide us of what to consume and how you can live.

http://www.thehealthedition.com Something you might want to invest in may be the game from the year release, or all the DLC, not only Gaige as well as Krieg. Within the GOTY set you receive both figures, and 4 expansion video games, all happening after the primary story, so whether or not it's your very first play via, save all of them for final. The GOTY's expansions tend to be: Captain Scarlett as well as Her Pirate's Rear end, Mr.

http://www.thehealthseek.com Like a nation, only 33% associated with adults match the recommended fresh fruit servings every day (several), and 27% consume the suggested vegetables (three or even more). Amazing! If your own goal will be eating the plate that's mostly fruit and veggies, we possess some work to complete. Become the health seeker-find out that which you can change inside your lifestyle to become closer for this amount. Consider what you're eating following today-throw within an apple or perhaps a small aspect salad. Your wellbeing will thanks today, and for several years to arrive.

http://www.tophealth247.com The checklist is published by how often the Classrooms information is actually kept within people's electronic address sites. Spas which are most often visited tend to be updated about the list. Since individuals store this kind of information within their personal books provided that they are enthusiastic about the services of the particular supplier and desire to visit within future. So naturally the very best service provider eventually ends up along with the checklist.

http://www.tophealthbuzz.com Leadership is really a key factor i cannot tension enough! You should know which any multilevel marketing company is actually worthless, unless of course, you possess the right individuals who stand at the rear of it. Vollara requirements BIG frontrunners to impact and manual the networks and begin to produce some buzz that will create impetus. Without excellent leaders the company will pass away out rapidly.

http://www.con...ingfitness.com If talking to covers using the resources made available from the consultant towards the client with regard to something beginning, training transfers exactly the same contents and also the same resources to ensure that the learner every single child act like a consultant when might be found happen. This really is true with regard to both individual and company context. Just context modifications; the property are a similar.

http://www.yourhealthboard.com The elegance of Feng Shui is it surrounds a person automatically using the intentions a person set. A eyesight board which includes better wellness pictures or even phrases is definitely an awesome resource, but it might not continually be with a person. In Feng Shui you're incorporating intention inside your living space--physically making and maintaining the force you desire inside a more continuous way. You possess created the force flow you would like and (regardless of whether you are considering it or even not) you're taking which energy along with you... it becomes part of you.

http://www.healthagingtoday.org People use the look and health of the usb ports to there's more age you're. If you take care of your pores and skin, you aren't only more healthy, but additionally you look much more vibrant as well as younger. Make use of a good aesthetic cream to lessen the indicators of getting older, especially close to your attention and your forehead area. Keep from the sun's harmful rays, and restore any previous damage that the skin offers suffered.

http://www.healthylivingway.org Learn how to live wholesome but don't force your own methods or even systems on another. Instead existing what works for you personally, giving the actual pupil an option. At the site all of us prevent knowledge which was useful to just one which will without doubt be helpful to another. We consider suggestions through our site visitors and all of us present their methods for living healthy even though it appears foreign in order to us. Some artwork is much more abstract compared to others but continues to be art not one the much less.

http://www.AnnouncementNews.com The very pleased parents may use a face with the Star associated with David pattern, a Menorah appeal, or the starry Shalom to express the splendid news. Christmas as well as Hanukkah delivery announcements are specially well best for the folded away, pocket-style credit cards. Recipients obtain the experience associated with opening their very own gift because they learn concerning the four legged friend. These infant announcements instantly become cherished mementos, enjoyed year in year out.

http://www.NewsCommunique.com By as well as large the actual success associated with terrorist strategies comes not really from devastating events, but in the "marketing associated with terrorism" : the communiqués, the actual threats, the actual innuendos, and also the disinformation. The truth is, terrorists should want to do very little to attain their objectives. But what that doctor needs to do is actually convince us that they're occasionally ready and capable of do exactly what they warned. Thus would be the events essential, but quite a bit less important since the propaganda campaigns that are constant as well as on-going, the items which keep your fear near and constant within our minds.

http://www.TechProcessor.com Just what exactly will you are doing if you utilize a method with AMD Phenom model and facing a challenge or it really is likely you will be purchasing a method with AMD Phenom to enable you to play game titles, surf online or assist your business office application.

http://www.techwhatever.com Moreover, when organizations hire a third party tech help services business, the obligations of offering timely steps, initiating revisions and renovations fall around the IT firm's shoulder to get a relatively lower cost compared to be able to hiring, training and also managing a team regarding technicians.

http://www.technologyturn.com Our neighborhood library provides kept upwards with great technology and also trained professionals you will need to guide and also explain. Its everyday usage and also clientele have got dwindled since technology retailers and options have soared nonetheless it remains a wonderful resource.


saņemti 25 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.