a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Dabas tūrisma centrs Ķemeros — pēc konkursa

<< Projekti

Dabas tūrisma centrs Ķemeros — pēc konkursa

Jūrmalas pašvaldība ir iecerējusi glābt nīkuļojošos Ķemerus, uzceļot milzīgu sabiedrisko ēku, tāpēc vasarā rīkoja konkursu dabas tūrisma centram, uzdevumā iekļaujot arī meža parka labiekārtojumu, resp., takas, skatu platformas un tamlīdzīgu «mazā arhitektūru». Konkurss noslēdzās oktobrī un 11 darbu konkurencē uzvarēja projekts, kura autori ir Lauder Architects sadarbībā ar ALPS. Tā ir viena no četrām uzvarām Lauderu biroja nesenajā konkursu triumfa sērijā.

Komentāri:

Miķelis: Latvijā notiek... [24/11/2017 11:28]

...arhitektu paaudžu maiņa. Lauderi, Austris, čaļi, kuri taisa konkursa projektus Kronbergam ienāk ar savu - racionālu domāšanu, arhitektūras tektonikas izpratni, konstruktīviem risinājumiem jau konkursa stadijā un virkni "jaunu" pieeju. Un tas ir labi, jo "vecajiem" konkursa vilkiem - Pēterim, Uldim tūlīt būs 50, līdz ar to viņiem laiks domāt par atskaiti sabiedrībai - savām personālizstādēm, kurās tad apkopojama radošā rokraksta esence. Gadi dara savu, cik tad ilgi šļūksi apkārt botās, brauksi ar vaboles kurbuli bagāžniekā, laiks pāriet nākamajā līmenī. Aizķeršanās var bēdīgi maksāt - Lieli bērni nevienam tā īsti nepatīk un nav jau arī interesanti.

Laiks pievērsties akadēmiskajai karjerai un mācīt jau šīs jaunās arhitektu paaudzes nomainītājus, uzrakstīt kādu grāmatu, mainīt savu arhitektūras paradigmu, domāšanu. Jo šis ir īstais brīdis mainīties uz augšu.

Bet Lauderiem, Austrim, čaļiem, kuri taisa Kronberga konkursa darbus - Izturību, Spēku un Pacietību, jo vecā paaudze savas pozīcijas tik viegli neatdod. Skaidrs, ka esat labāki, un tas tagad jāpierāda ar jau uzceltām būvēm!

Turēšu īkšķus!


jonis: Latvijā notiek... [26/11/2017 13:53]

Visu cieņu Miķelim par diplomātiju, kas mūs 50 - 70 gadniekus nesūta nekur citur, kā uz akadēmisko vidi. Tomēr, zinot, ka gadu skaits nav šķērslis, šķiet, vai labāk, šajā konkrētajā vietā, nevajadzēja runāt par dabas gēnu radītu formu atbilstošu lietojumu, jo patīkams pārsteigums, kas izcelts vietā, liek justies labi un apmierināti. Cilvēka praksē radītās akmens vai koka būvniecības tektoniskās formas pārāk sakārtoti un atšķirīgi disonē ar dabā redzēto un iemīļoto.


Miķelis: Re: Latvijā notiek... [28/11/2017 14:30]

Protams, arī es piederu šai 50-70 gadnieku paaudzei. Ne ar ko neatšķiros. Vēsturnieki vērtēs, bet šī protams ir "jenkiju" paaudze, kur galvenā vērtība ir naudai. Par kurpju kastu saturu tapis Rīgas ģenerālplāns, esam sacēluši makdonaldus un hesburgerus, esam visu veltījuši komercijai - uzbūvējuši skaistās Rimi, Maxima kastes visos nostūros, nojaukuši visas rūpnīcas, kurām bija kaut kāds pazīstams zīmols - VEF, RRR, Straume, RAF, Rigaseļmaš u.c. , un štancējuši dzīvokļus uz nebēdu, dodot tiem vienkāršus un skaistus vārdus - Skaistie ozoli, Rīgas šūpulic utt.

Jenkijpaaudzei nospļauties uz visiem, ka tikai kolts pielādēts - mēs neesam spējuši vienoties ne par Fair play, ne par elementāriem konkursiem. Pēdējais mūsu kronis -Rail Baltic, kur esam bijuši tik "vienoti", ka neesam spējuši neko. Toties esam atjaunojuši blata sistēmu Būvvaldē un radījuši falšo konkursu sistēmu.

Var protams analizēt - kāpēc? Un īsi var arī atbildēt - esam dzimuši un auguši PSRS, kur ražoja, štancēja kadrus ar tādām īpašībām kā dubultā morāle, dubultie standari ( no tribīnes vienu, a kambarītī mājās ko citu ). Pokazuha bija sabiedrības virzītājspēks, tādēļ arī X5, Q7, LQ skaits uz vienu iedzīvotāju Rīgā ir lielākais pasaulē. Un Rīgas Lielajos kapos Kr.Barona, Kr.Valdemāra u.c. kapiem drīz pārbrauks pāri buldozeri, pabeidzot komunistu darbus, kuri iesākti 20.gs 50.-60.gados. Tādejādi mankurtizējot latviešu atmiņu.

Un mums, kā mīkstajiem, ir jāatkāpjas no grožiem, jo neko jēdzīgu mēs nespējam, mēs nespējam nonākt ne pie kāda kopsaucēja pat niecīgos jautājumos.

Jādod iespēja jaunajiem ko labot.

Ar Jenkijiem pie stūres arhitektūrai Latvijā nav nekādas perspektīvas.

Mēs esam vīsīstākā "zudusī paaudze" kā no Remarka romāniem.

Un Visumam vajadzētu mūs pelnīti aizslaucīt mēslainē...


Anna: Re: Latvijā notiek... [29/11/2017 22:10]

Ir jau daži izņēmumi, bet "pa lielam" Miķelim ir tasisnība, skumja, bet taisnība.


a///: /// [27/11/2017 17:58]

Prieks par Lauderu konkursu maratonu. Cilvēki sāk kustēties un rosīties tikai kad apkārtnotiekošais sākt tiešā veidā ietekmēt viņu maciņu. Laudera gadījumā būs finsiāli iespējams ( ja būs gribēšana vispār ) iziet augstākā līmenī pēc projektu realizēšanas, bet citiem arhitektu birojiem būs vien jāsaņemās un jāiet uz priekšu savā evolūcijā.

Not Everyone Will Be Taken Into the Future


saņemti 5 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.