a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Kafejnīca pie Pēterbaznīcas. Ingurds Lazdiņš

<< Projekti

Kafejnīca pie Pēterbaznīcas. Ingurds Lazdiņš

Ar otro vietu konkursā kafejnīcai pie Pēterbaznīcas tika novērtēts Ingurda Lazdiņa priekšlikums, kas rāda vienkāršu, patīkamu, caurspīdīgu, bet vienlaikus pietiekami izsmalcinātu paviljonu, kura arhitektūras izteiksmību veido reljefais griestu / jumta risinājums, interpretējot gotiskas velves.

Paviljona koncepciju veido atsauce uz vēsturisko gotisko velvju arhitektūru — tās mūsdienīgu interpretāciju koka konstrukcijas struktūrā — ar «pienesumu» Vecpilsētas jumtu arhitektūras ainavā un respektējot skatu no Peterbaznīcas torņa skatu platformas. Eksponētās, vakaros izgaismotās interjera koka griestu vizuālās formas ir būtiska šīs celtnes arhitektūras iezīme — interjera elementi kā ēkas eksterjera sastāvdaļa, savdabīgā «saspēlē» arī ar skvērā augošo koku stumbriem, to dabisko neregularitāti un slīpumiem.

Iekšējā apdarē dominē dabīgā tonī gaišas, matēti lakota līmēta koka, saplākšņa konstrukcijas, arī mēbelēs, ko pastiprina silta gaismas spektra iekšējais apgaismojums, īpaši vērsts uz piramidālās formas slīpajām griestu plaknēm. Ēkas ārējā apdare paredzēta dabiskos materiālos — līmēta koka karkass, beicēts mierīgi pelēkos toņos, ar lielām stiklotām vitrīnām. Sētas puses fasādes apdarītas ar tonāli piemeklētām šķiedrcementa paneļu ventilējamām fasādes konstrukcijām. Jumts iesegts ar mūsdienīgu bezšuvju membrānu, kam ēkas iekšienē organizētas apsildāmas notekas — ar koku apšūtajās «kolonās».

Paviljons ar terasēm novietots vēsturisko sarkano līniju noteiktajās robežās, nepārsniedzot zemes īpašuma robežas. Galvenā ieeja ēkā un informācijas centrā, loģiski — no Skārņu ielas skvēra puses  (Sv. Pētera baznīcas priekšlaukuma),  vasarā — arī ērti pāri terasei un cauri atbīdāmajām fasādes stiklojuma vērtnēm. Gar vienu no galvenās terases malām paredzētas uzdevumā prasītās 2-4 vietas suvenīru tirgotājiem — transformējamas.

Ēkas noslēgtā, apsildāmā platība ziemā sasniedz  220 kvadrātmetrus, tajā iekļaujot virtuves, administrācijas, informācijas centra un citu palīgtelpu bloku. Vasaras sezonā 130 kvadrātmetru kafejnīca zāle atveras uz 75 kvadrātmetrus lielo terasi, veidojot kopumā vairāk kā 200 kvadrātmetru lielu publiski pieejamu sociālo aktivitāšu zonu, kas varētu veiksmīgi papildināt Sv. Pētera baznīcas apkārtnes kultūrvēsturiski nozīmīgo vidi.

Paviljona balstījums — uz cinkota tērauda 100 mm diametra skrūvpāļiem — saudzīgs pret koku saknēm, drošs pret izsalšanu, ātri uzstādāms un viegli, gandrīz bez pēdām demontējams.

Tehniskie rādītaji                           

  • Apbūves laukums — 347 m²
  • Tirdzniecības telpu platība —222 m²
  • Palīgtelpu platība — 70 m²
  • Būves iekštelpu kopējā platība — 228 m²
  • Terašu kopējā platība — 76 m²
  • Būvtilpums — 865 m³
  • Orientējošās tehniskā projekta izstrādes izmaksas  (ar PVN) — EUR 25 tūkst.
Peterbaznicas-kafejnica-Ingurds-01.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-02.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-03.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-04.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-05.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-06.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-07.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-08.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-09.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-10.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-11.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-12.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-13.jpgPeterbaznicas-kafejnica-Ingurds-14.jpg

Raksts publicēts: 30/07/2015

Autori: Arhitekts Ingurds Lazdiņš — Ingurds Lazdiņš, sadarbībā ar Ilvaru Jermacānu un Kristapu Kleinbergu
Vizualizācijas: Jevgēnijs Ļeonovs, Viktors Zarakovskis  / URA


saņemti 15 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.