a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Kafejnīca pie Pēterbaznīcas. Ingurds Lazdiņš

<< Projekti

Kafejnīca pie Pēterbaznīcas. Ingurds Lazdiņš

Ar otro vietu konkursā kafejnīcai pie Pēterbaznīcas tika novērtēts Ingurda Lazdiņa priekšlikums, kas rāda vienkāršu, patīkamu, caurspīdīgu, bet vienlaikus pietiekami izsmalcinātu paviljonu, kura arhitektūras izteiksmību veido reljefais griestu / jumta risinājums, interpretējot gotiskas velves.

Komentāri:

e_maija Putna lidojums [30/07/2015 21:22]

Pamanījāt, cik lieliski apjoms "sēž" Pēterbaznīcas jumta ainavas skatā? (Bilde bez J-Ā jaunbūves, arī pamanīju:)


Leonovs: Re: Putna lidojums [10/08/2015 12:52]

Šis priekšlikums objektīvi ir daudz specīgāks par 1. vietas ieguvēja darbu.


blokz washing machine (don't take it personal) [10/08/2015 14:30]

"Paviljona koncepciju veido atsauce uz vēsturisko gotisko velvju arhitektūru" - Kas tas ir un Ko tas nozīmē? Šitos tekstus pievilkt" iemāca skolā vai tā ir paaudzēs nosēdusies neskaidrība un nedrošība radīt kko jaunu? Kāpēc koncepcija nav atsauce uz gailenēm vai salocītām kartona kastēm? Kāpēc vispār nevar būt ēka bez koncepcijas? Arhitektūra ar atsaucēm uz vēsturi ir bailīga arhitektūra. Bailīgi autori, bailīgi klienti, bailīgi ierēdņi...mūkat prom.. bēgļi nāk.


Ingurds Lazdiņš Re: washing machine (don't take it personal) [10/08/2015 17:35]

tad nu gan pateici... Tu zini kādu arhitektūras darbu BEZ koncepcijas??! :O padalīsies?

un vēl jautājums - kāpēc tik bailīgs pats? no atsauces baidies... vai varbūt bail, ka kāds varētu padomāt, ka neesi pietiekami ģeniāls (novatorisks)? tur tā problēma??

vajag vienmēr kaut ko jaunu?!

man, piemēram, nav bail. pat arī ne no atsaucēm.

to visu varētu tulkot arī kā atsauci uz vides kontekstu. kā bez tā? tas ir delikātuma jautājums.

nav nekas vainas arī gailenēm! kāpēc ne gailenes!? un kartona kastes šajā vidē vējš tā vien nēsā pa zemi - arī nav smādējama asociācija. laba arhitektūra VIENMĒR ir daudznozīmīga - katram skatītājam/lietotājam savādāka. lai gan, fakts, mākslas darbu (arī Arhitektūru) uztveram vienīgi caur SAVU pieredzi, savām asociācijām... tāpēc, vēl jo vairāk, nebēdāju par ... asociācijām.

Par to skolu, ko piesauci, laikam man visgrūtāk būs ko iebilst... Fakts, ir mūsu arhitektūras citadeles absolventiem tāda tendence pamanāma. Bet tomēr pieturos pie pārliecības, ka arhitekti 3-5-15 gadiem paejot ir vairāk PAŠI SEV SKOLA. Katrs pats mēs izlemjam, ko reflektēt, uz ko atsaukties, ko kultivēt un/vai kādu koncepciju savā prātā iedarbināt.

pārmērīgs simbolisms un pārprasts "konceptuālisms" ir traucējošs vienīgi, ja... sekls. Ja kaut kur palienēts, noskatīts un pārāk pašmērķīgi jaunā vietā "iedēstīts". Tā es teiktu... To nevar tad nepamanīt. Tā pat kā brīvību.

Cieņā.


Miķelis: Re: washing machine (don't take it personal) [10/08/2015 17:56]

Man šķiet, novatoriska arhitektūra nav definējama ( vismaz sākotnējā attīstības fāzē līdz kritiķi ielaužas kādās nebūt vārdu spēlēs). Visus gan māca skolā spiest uz Koncepciju, tomēr Arhitektūras darba unikalitāte neslēpjas koncepcijā, bet pašā darbā ( ģeometrija, telpas attiecības, netradicionāli konstruktīvie risinājumi ( kā tepat IM rakstā par Zinību namu ), materiālu tekstūras, ritms vai aritmija u.t.t. ). Ieraudzīt novatorisko un tam sekot ( te nedomāju žurnālarhitektūru vai 3D uzdzītās bildes ) ir liela māksla, pat tad, kad to neviens visā pasaulē neatdzīst. Pionieri-arhitekti vienmēr ir tikai kādi 3%. Un tieši tajos 3% slēpjas viss arhitektūras domas progress. Un arhitektam - pionierim radošuma avots nekad neapsīks. Gluži kā muziķim ir absolūta dzirde, tā arhitektam ideāls ir absolūtā telpas izjūta. Reta dāvana. Ļoti reta...


Ingurds Lazdiņš Re: washing machine (don't take it personal) [10/08/2015 17:48]

jā, un vēl, blok-z,

PIENENES! Pieneņu pūkas visā savā vasarīgajā trauslumā!!

...ko teiksi?

Ko jaunu vai "jaunu" tam pretim liksi?


Ingurds Lazdiņš virsuzdevums [10/08/2015 17:45]

Vispār, vietās kā šī, cenšos, lai objekts būtu ... notikums! ne mazāk.

"Objekts" ar lielo "O". Kkas tāds, ko cilvēki iztālēm pamanītu, iekšā ieejot, izbaudītu, un PIE tā visa beigu galā fotografētos. Lai Rīgas (un konkrētā krodziņa) tēls tādējādi no Latvijas cilvēku atmiņās, iespaidos un bildēs izceļotu. Tas taču nebūtu par daudz gribēts?!

tādā gadījumā nedrīkstētu būt runas par vulgāru "lētumu", par nomnieku ērtumu, par neuzkrītošu ierastību un introvertu apcerīgumu. TAD mērķis nebūtu sasniegts.

* * *

Kādu mērķi sev stādīja žūrija?


NAV VIENALGA: Re: virsuzdevums [12/08/2015 11:11]

Ingurd, jūs "cepaties" pie visiem projektiem, kur esat zaudējis!


Ingurds Lazdiņš Re: virsuzdevums [12/08/2015 11:23]

kuru darbu Jūs izvēlētos? šai vietā, šai laikā un šim uzdevumam...

kaut vai - lai ieietu, pasēdētu un, varbūt, atgrieztios.


Ingurds Lazdiņš Re: virsuzdevums [12/08/2015 12:11]

cepties par visiem konkursiem vnk neatliek laika! un spēka

bet, ja ievērojāt, galvenokārt cepos par tādiem, kur profesionālās žūrijas viedoklis nav pienācīgi ievērots, kur cenu dempings pārvērtēts, kur programmā pretrunas, vai kāds no dalībniekiem jau ar "mājasdarbu" ieradies, kaut kopumā par to ne čiku, ne grabu...


NAV VIENALGA: Re: virsuzdevums [17/08/2015 10:34]

Es izvēlētos pasēdēt jūsu projektā! Man tas patīk vislabāk. Bet tas neko nemaina, jo es nebiju žūrijā. Šeit vienkārši nospēlēja lētāko izmaksu princips.


a: ir lab [17/08/2015 22:40]

šoreiz, ir labs, Ingurd :)


es: mjā [21/09/2015 21:42]

šis darbs mani REĀLI emocionāli uzrunā - es jūtu Rīgas unikālo elpu, neatkārtojamo noskaņu, ko nevaru vārdos aprakstīt - es arī gribētu - vismaz garām paiet šai kafejnīcai!!!!


es: mjā [21/09/2015 22:07]

...un vēl - tiešām veiksmīga materiālu izvēle un interjēra risinājumi - velk uz kaut ko vairāk kā kafejnīca - sajūta kā restorānā - tāda svinīga noskaņa (kas, piekritīsiet Vecrīgai piestāv). Pilsēta - un visvairāk cilvēki - to bija pelnījuši!!!


Ingurds Lazdiņš Re: mjā [03/01/2016 21:57]

paldies, tā bija domāts. Ne lumpeņu Rīgai, acīmredzot...


saņemti 15 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.