a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Latvijas Nacionālā bibliotēka

<< Projekti

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Valsts svētkos — pēdējā ceturdaļgadsimta ievērojamākā valsts publiskā ēka ­— Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Komentāri:

Miķelis: Simbolisks notikums. [19/11/2014 10:08]

Gaismas pils ir simbols Latvijas nepārtrauktībai. 1.Republikā dzimis arhitekts nodevis mums 2.Republikā dzīvojošiem arhitektiem savu vīziju par Latviju. Latvijas 1.Republika pastāvēja 22.gadus. Latvijas 2.Republika pastāv jau 23.gadus. Latvija 1.Republikas pilsoņiem ir bijusi vairāk kā ideja, kas iznēsēta prātā un sirdī. Un daļiņa šīs sirds caur Gunāru Birkertu ir nonākusi mūsdienu Latvijā. Tas ir daudz vairāk par vecmāmiņas lādē noglabātu sarkanbalto karogu, vai atmiņām. Sirds enerģija, vibrācijas - tas ir tas kas mums jāierauga šajā darbā un jāmēģina nodot to saviem bērniem un mazbērniem. Īstā Latvija katram no mums atrodas sirds apvidū un kamēr tā vibrēs un raidīs pasaulē viļņus, būs dzīva arī Latvijas valsts. Paldies Meistaram un Līdzstrādniekiem!


ha: Re: Simbolisks notikums. [19/11/2014 14:52]

Sākt ar "Latvijas nepārtrauktību" un turpināt ar "1. republika", "2. republika", nav tas prātīgākais. Ir, bija un arī paliksim pie vienas Latvijas republikas (pirmskara laikā, pēckara laikā, PSRS sastāvā, Reiha sastāvā, pēc neatkarības atgūšanas u.t.t. kā vajadzīgs).


Miķelis: Re: Simbolisks notikums. [19/11/2014 16:43]

Cilvēkiem no 1.Republikas ir cita domāšanas sistēma, cita pieredze, cita atskaites sistēma un cits skatījums uz Latviju kopumā. Līdz ar to neredzu problēmu šim sadalījumam. Okupācijas laikā dzimuši un auguši latvieši ir mazliet citādi, tai skaitā arī es. Gaismas pils ir 1.Republikas latviešu arhitekta gara bērns un tas vien jau ir unikāls notikums Latvijas arhitektūrā.


rossi Re: Simbolisks notikums. [19/11/2014 20:35]

neviens pirmskara arhitekts tadu kropli uzzimet nespetu, tam vajadzeja trucigo, peckara, vacu izglitibu, primitivu, ASV vidiene apgutu komercializetu profesionalo apzinu sajauktu ar naivu nacionalismu un, protams, LPSR nomenklaturas draudzigu atbalstu.


Miķelis: Re: Simbolisks notikums. [19/11/2014 21:34]

Neesi G.Birkerta fans Rossi, tomēr cienīt savus vecākos kolēģus vajadzētu. Atceries šos vārdus ,kad Tev apritēs 80, - varbūt tad Tu uz arhitektūru raudzīsies no cita punkta, bet pagaidām noformulē vienkāršotos paplašinātos teikumos, vēlams ar izvērstu paskaidrojumu, kas Tev šeit liekas kroplīgs. Padiskutēsim, citādi Tavs slepanais domu gājiens nav atšifrējams.


..: Re: Simbolisks notikums. [19/11/2014 16:10]

Tu laikam esi tas Miķelis autocentrists no velojoslu diskusijas.

Baigi saslavēji, bet kur lai liek savus džipus studenti no laukiem?


Miķelis: Re: Simbolisks notikums. [19/11/2014 16:36]

Stāvvietas apkārtnē ka vai biezs, studentiem no laukiem parasti džipiem benzīns beidzas 200 m pirms benzīntanka, tādēļ jau Latvijai ir tik labi rezultāti bobslejā.


Mr Pink Eyes: lai vai kā [19/11/2014 16:36]

bet šī ēka dod mums kaut kādu ziemeļu dimensiju, ziemeļu identitāti.


///: Re: lai vai kā [19/11/2014 21:01]

?????? Ko Tu ar to domāji mr. Sārtaci?


viedoklis nepopulārs: nu nē ...tomēr [19/11/2014 22:57]

Laikam starp arhitektiem nav labais tonis nolikt šo objektu , bet , ja sākumā likās pieradīšu un izaugšu līdz šim pasaules līmenim , tad regulāri braucot garām tomēr nēē...kaut kā vizuāli sajūta , ka dinozaurs no austrumu puses gāja uz jūru , tad izstumdīja Pārdaugavas mājas un nogrima Daugavas krastā . Tad vēl tas cekuls , kas uzradās pēdējo pāris gadu laikā ...un ja vēl sanāk stāvēt uz Torņakalna stacijas perona , tad tas ir vienkārši monstrs...ļoti atvainojos Maestro un objekta cienītājiem .....


Dunduks: mulsums [20/11/2014 08:56]

mani mulsina 2 lietas:

1) stiklotā "kronīša" savienojuma vieta ar necaurspīdīgo kalnu nesaprotamā proporcijā virs uz priekšu izvirzītā apjoma spicītes. Kaut kas tur neštimm :( , nepamet sajūta, ka "kaut kā tā sanāca".

2) no Torņakalna puses garas šaujamlūkas , iespējams, domātas Tālavas taurētājam, kas uzmana vai Bermonta karaspēks netuvojas. dikti jau izteikti šim objektam ir priekšpuse un dibenpuse.


Miķelis: Re: mulsums [20/11/2014 09:17]

Priekšpuse un dibenpuse raksturīga visām vēsturiskā centra fasādēm un nav nekas unikāls. Savienojuma vieta ir vairākos variantos, cik zinu, un domāju, ka autori ir izvēlējušies labāko. Neaizmirsti, ka ēkai jāatbilst uzstādītai Metaforai, kas no sākotnējā uzstādījuma nav pazaudēta, piemēram, kā tas notika ar Saules akmeni. Līdz ar to var īdēt par šo un to, bet darbs savu kompozicionālo viengabalainību nav pazaudējis, līdz ar to Metafora būs nolasāma kluži kā Brīvības piemineklis tuvākos 50 gadus. Un tas šajā ģeopolitiskajā situācijā, kad austrumu barbari pazaudē tankus un karaspēku veselām divīzijām un nakts murgos svaidās un svīst domādami kā vairāk lidmašīnu nosūtīt kaut kur uz Meksikas līci, nav tas sliktākais. Zemapziņā Metafora jau darbojas katra latvieša prātā, pat lielo kritizētāju un noliedzēju prātā. Laiks pieslēgt sirdi un ieraudzīt latviešu skaistuma izjūtu, spēju domāt un radīt sintezējot moderno ar pārlaicīgo un mazāk piekasīties detaļām, kas it kā neapmierina. Ēka ir monumentāla, klasiski risināta un tas nav nekas slikts. Viena latviska interpretācija klasiskajam stāstam par Gaismas pili. Kas teica ka visam jābūt no ārzemju žurnāliem nospiestam, ar nobīdītu logu ailu ritmu, bleķa fasādi un citām spīdīgo žurnālu fīčām. Individialitāte, intelektuālisms, ritma izjūta, jā varbūt mazliet naivums, nav tās sliktākās latvieša īpašības un viss tas tur ir.


Dunduks: fasādes [20/11/2014 09:39]

Es negribētu likt vienā maisā brīvstāvošu ēku fasādes un perimetrālas apbūves ēku fasādes.

par metaforām neizplūdīšu, lai katram paliek sava.


Miķelis: Re: fasādes [20/11/2014 13:26]

Piebilde: brīvstāvošai sabiedriskajai ēkai viena ēkas daļa vērsta pret apmeklētājiem un apkalpo apmeklētājus, savukārt otra nodrošina personāla telpas, grāmatu loģistiku u.t.t. Tā kā "priekšpuse" un "dibenpuse" ir visām sabiedriskajām ēkām Rīgā, pat viduslaiku baznīcām ir mazas piebūves ar mazām durtiņām pa kurām iekšā un ārā šiverē mācītāji. Nerunājot par tādu sabiedrisko ēku sugu, kā lielveikaliem.


jtd: Re: fasādes [21/11/2014 12:13]

Pagaidām labākais (izcilākais), kas šai ēkai piemīt, ir ātrijs.

Diemžēl, jau vairāku gadu garumā nepamet sajūta, ka Gaismas pils vietā ir sanākusi Patiesības ministrija (c Orvels, Bredberijs) - EU prezidēšanas funkcijas iespiešana šo vizuālo sajūtu vien pastiprina. Pat ar izgaismotiem logiem nekāda simboliska gaismas nešana nesanāk.

Apdares paneļi - līdzīgi ir Malmes ekonomikas augstskolas fasādēs, bet tur tie MIRDZ, šeit pagaidām nav nācies pamanīt (saule vienmēr nepareizajā leņķī krīt).


Miķelis: Re: fasādes [21/11/2014 13:50]

"Nolikt" Gaismas pili laikam tagad skaitās stilīgi un laikmetīgi, tomēr īsto vērtējumu tā saņems pēc 10-20 gadiem, kad mazliet apbružāsies. Šobrīd gan vajadzētu piespiest celtniekus nomainīt dažas stikla paketes, jumts tā arī pirms nodošanas netika notīrīts un metāla oksidācijas process protams ka turpinās, melnie ķīniešu akmeņi ar diez ko pievilcīgi neizskatās un teritorijas izgaismojums šķiet ir garām. Tomēr kā simbols, kā tēls objekts ir iedarbīgs un iespaidīgs. Lai nu pastāv, bez Saulcerīšu stāstiem, bez skaudīgiem kunkstieniem un pārējā Latvijas arhitektūras fona - daudzi Gada balvas laureāti šobrīd izskatās diezgan bēdīgi, kaut savā laikā likās oi, Oi, oi. Pabraukā mazliet pa Latviju un apskaties. Ir ēkas un arī cilvēki, kas noveco skaisti, mierīgi un bez botoksa. Nacionālā bibliotēka ir viena no šādām ēkām un gan jau laiks rādīs un atklās arī citas izcilas īpašības. Viens gan ir skaidrs, tik lielu cilvēcisko enerģiju, kas apgrozās un apgrozīsies šajā ēkā, neviena cita ēka Latvijā nekad neuztvers savās sienās un pat tuvumā tam cilvēku skaitam, kas šeit apgrozīsies, nestāvēs.

Cilvēki ir tie, kas piešķirs šai ēkai nobeigtību un varbūt ja latvieši nebūs iznīkuši pēc 50 gadiem savas nenovīdības un nespējas sadarboties dēļ, - arī turpinājumu.


Rudolfs Dainis Šmits Re: fasādes [21/11/2014 21:34]

“ Cilvēki ir tie, kas piešķirs šai ēkai nobeigtību......” ; Par to arī iet runa - tas tieši arī ir tas, kas piešķir ēkai dzīvību. Ēku vai būvi, kas nedalās ar savu klātbūtni un nepiesaista cilvēkus dialogā ar sevi, nevar uzskatīt kā kaut ko vairāk kā par būvi. Ēkas klātbūtne un gars ir tieši tas, kas atšķir arhitektūru no celtnes.


jautājums: Re: fasādes [21/11/2014 22:57]

Nabaga ēka, kuru darba gaitā aplika ar pelēko nu jau nosmērēto metālu, izrotāja ar masonu cirkuļiem, lai būtu kāpnes uz skatu laukumiem, tad aplīmēja skatu punktu stiklus ar plēves bumbām, neizmanto un slēdz jau 20.00? ? Kādi cilvēki? Cik viņi tur ir, kur radīsies un ko darīs tajā milzu nefunkcionālajā vestibilā?


illuminati: Re: fasādes [22/11/2014 06:31]

jā, mani interesē pārējie simboli, kas iekodēti ēkā, bez 'gaismas pils' metaforas. masonu simbolika skaidri nolasās ieejas piramīdā, bet cirkuļus nepamanīju. kur tie ir? varbūt vēl kas?


Miķelis: Re: fasādes [22/11/2014 16:20]

Mazāk vajag skatīties Krievijas FDD sponsorēto RenTV, tad arī mazāk sazvērestības teorijas līmēsim klāt Nacionālajai bibliotēkai. To jau arī austrumu barbari grib, lai noliedzam savas saknes, etnosu un dzīvesziņu.


jautājums: Re: fasādes [22/11/2014 18:09]

Nu stikla kalna virsotne ar abām izbūvēm -masonu simbols 1:1, un nav ko piesaukt Krieviju, šoreiz tā diez vai ietekmēja Meistara veikumu.


Miķelis: Re: fasādes [22/11/2014 19:21]

Kāds simbols? Precīzāk. Un atsauces uz literatūru. FDD visur rādās masoņu sazvērestība, ko šamie veic kopā no ebrejiem. Neesi no tiem?


Miķelis: Re: fasādes [22/11/2014 16:16]

Kas vainas foajē? Ir vieta kur nolasīt informāciju un izvēlēties virzienu. Tikai nevajag - cilvēku ir daudz un brauc no visas Latvijas.


...: Re: fasādes [22/11/2014 18:11]

Pagaidām, kamēr ved ekskursijas. Bet dienas laikā tukšs jo tukšs, izņemot brrriesmīgo pagrabstāva semināru daļu, ar neizprotamo nezin kam domāto bufeti.

Bet ww ir forss


Miķelis: Re: fasādes [22/11/2014 19:24]

Nav ko zīlēt, tad jau redzēs. Tev ar rādās ka masoņi ar priekšautiem še šiverē?


Dzidris: :( [23/11/2014 23:51]

Ideja fantastiska. Tikai ideja! Diez vai arī pēc Miķeļa piesauktajiem 10-20 gadiem šis pelēki drūmais krāvums iegūs citu skatu uz to! Kauns Rīgai. Pelēki zaļa matēta fasāde ar šaujamlūkām - tālu no asociācijas ar gaismu, pili, stikla kalnu un dzidrumu.


Miķelis: Re: :( [24/11/2014 08:22]

Krāvums, kā Tu saki, nav pelēks, bet zaļgans. Ir logu ritms, nav nekādu šaujamlūku. Asociācijas strādā. Stikla kalns nekad nebūs caurspīdīgs, - esi kādreiz rokās turējis stikla gabalu? Ja esi turējis tad redzēsi, ka stikla gabals nav causrpīdīgs un ir tieši zaļganā tonī. Rīgai kauns varētu būt par daudzām citām lietām ( piemēram pilsētas dekorēšanu dažādu svētku gaidās, kur izpaužas diletanti ), bet šis par laimi bija valsts nozīmes objekts un valstij nav par ko kaunēties - kvalitāte ir laba. Laikam jau RTU arhitektūru saprast un analizēt vairāk nemāca, ja varam vien izteikties - fui, man nepatīk, drūmais krāvums. Tas tāds Elločkas vārdu krājums no 12 krēsliem...


Andis Sīlis Re: :( [24/11/2014 21:36]

Nu, tad analizē, nevis kušini. Tev ir pieeja blogiem, necenzēta. Izmanto iespēju. Vēlams argumentēti, piem, ja gribi lietot argumentācijā perdelējumu "dzīvesziņa" tad pie viena mēģini to definēt, vai vismaz atsaukties uz agrākajiem mēģinājumiem -piem. citējot Rībenas uzrūcienu Tīrona performancei Dombura raidījumā. Vai pamatot ekstravaganto domu, ka latvietības atšķirība no citām nācijām ir "intelektuālismā", vai varbūt precizē kas notiek Tavā galvā, kad raksti par latviešu skaistuma sajūtu - piem. vai mūs abiem ar Tevi ( pieļauju ka priekšstati sevi kā latvieti) tā varētu būt kaut drusku līdzīga?


Miķelis: Tīrons vai Bīrons? [25/11/2014 09:05]

Mums kā latviešiem skaistuma izjūta varētu būt patiešām līdzīga - jo esam auguši vienā lingvistiskā vidē ( valoda atstāj zināmu iespaidu uz smadzeņu darbību ), esam dzimuši aptuveni vienā vēstures laika punktā ( attīstītajā sociālismā ) un esam mācījušies vienā RPI pie vieniem un tiem pašiem pasniedzējiem. Esmu mazliet analizējis Tavus darbus un tie man šķiet tuvi domāšanas, izmantoto kompozīcijas paņēmienu un vēl dažu citu relišeru ziņā. Kas attiecas uz Bīrona pusi, tad tur protams ir savādāk. Vai "Bīrona puse" arhitekta darbā atstāj iespaidu uz pašu arhitektūru? Domāju, ka jā?

Kas attiecas uz Nacionālo bibliotēku, tad kušinu to latviešu arhitektu pusi, kuriem:

1. Spriedumi balstās uz iepriekš radītiem negatīviem priekšstatiem - negatīvā fona, kas raksturīgs visām 2.Republikas kultūrceltnēm.

2. Nespēju elementāri papriecāties par cita arhitekta radītā pozitīvu atbalsošanos tautas daļā ( tai skaitā radošās inteliģences ).

3. Patīk melnās kampaņas - ar Saulcerīti, Gaiļa sekstēm un pēdējais hits - Masoni.

Kas attiecas uz arhitektoniskajām kvalitātēm - tās skaļi un plaši apspriestas teju visos iespējamos žurnālos, arī Tu esi tam pielicis savu roku, un liekas ka vairāk piebilstams jau nav nekas. Tas, kas bija, ietilpst dažos manos komentāros.

Perdelējums "dzīvesziņa" - varētu tikt tulkots kā spēja apzināties dzīves ritumu, pakārtotu gadalaiku norisēm, norisēm dabā un pēdējos 100 gados arī urbānajai videi.

"Intelektuālisms" protams nepiemīt vairums tautas daļas, tomēr ir atsevišķas personības - Hermanis, Tevis piesauktais Tīrons, Šuvajevs un vēl daži, kas periodiski iznes latviešu priekšā kādu pērli. Pērles protams aug mazās gliemežnīcās, mazos strautos un tomēr salīdzinot ar dižtautu Pērlēm, tām piemīt savs šarms.


Renārs Putniņš Hm,hm.... [25/11/2014 11:20]

Par klasiķiem jau parasti diži nav ko teikt...

1. Birkerts tomēr ir latviešu(Latvijas) cilmes arhitekts ,kurš objektīvi ir spējis panākt atpazīstamību globālā mērogā ( lai arī citā laikmetā), tur nu varam lekt uz augšu un krist uz leju, fakti runā par sevi.

2. Kā augstāk minēju- Birkerta arhitektūra , tomēr ir cita laikmeta arhitektūra. Vai tā ir baisa nelaime ilgtermiņā? Domāju ,ka nē ,nezin kāpēc Rundāles pili,kas Bīronam un Rastrelli sadarbojoties, uztapa ir vismaz Baltija mērogā spožs ziemeļu vēlīnā baroka piemērs šodien. Kaut gan tapšanas laikā -Eiropas un reģiona ( Vācija, Skandināvija, pat Rečpospoļita, izņemot Moskoviju) kontekstā bija neglābjams oldskūls. Tas netraucē mums lepoties ar to, un pulcēt ap sevi izcilas personas (I.Lancmaņa kungs),kas to paceļ vēl augstākā līmenī.

3. Nu žēl, ka mums nav svaigāka laikmeta arhitekta(starptautiska) kā leišiem - M.Fuksas (tas gan skaitoties jūdu cilmes leitis), bet ko tagad darīt, pelnus bārstīt?

4. Te nu jāpiekrīt Miķelim, lai vai kā , bet tomēr būtu jālepojas ar savu tautiešu sasniegumiem,kas sasnieguši STARPTAUTISKU atpazīstamību un PAŠU spēkiem, no nebūt ne labvēlīgas starta pozīcijas. Vai Birkerts un viņa darinājums vainīgs, ka LV nomenklatūra bija gremojusi šo projektu no 90 to sākumiem, kad šis projekts patiesi būtu savā īstajā laikā un vietā? Vai Birkerts vainīgs, ka viņa projektu nepārtraukti frizēja uz lētāk,lētāk, lētāk( rezultātā lētāk nekas nesanāca, tikai s..dīgāk)?


krievu izcelsmes latvietis: atvainojos par svešvalodu, gribas atri izteikties, bez stilistikas kļūdām [25/11/2014 21:11]

1. Skices - Идея, гармония, энергия, мои ассоциации с географией контура Латвии, история со времён первых рыболовецких поселений, деревянные поселения и их конунги. Это хорошо угаданный генетический код восприятия своей земли от латышской идентичности. И я надеюсь не наивно повторенный контур старой Риги. Хотя и он имеет подсознательное значение для всего что связано с Латвией, её историей, и будущим. Так что философские рассуждения в зарисовках, от меня 10 из 10

2. Vizualizacijas un arhitektura. Глядя на 3D картинки сегодня, понятно, что тогда подключились те, кто локомотивом проталкивал этот проект на скорую реализацию. Визуализация без намёка на романтику, сухая конкретика. Никакого анализа, в подборе материалов, или хотя бы ассоциативного ряда что хочет преподнести архитектор народу. Даже не стояла задача понравиться народу или архитектурному кругу людей. Очень большая и сухая галочка на пути согласования проекта. От меня 2 из 10. 2 балла только за то что ночная визуализация 100% описала свою задумку. В плане архитектуры тогда и сегодня я одного мнения. Со стороны реки днём грубо, ночью эквалайзер, Слишком резкий контраст, на фоне латышской сдержанности во всём. Может была идея колон. Но колоны обычно держат на одной плоскости, и в истории хотя бы мировой архитектуры, ничего похожего вспомнить не могу. Поэтому фундаментальный монокультурный образ римской библиотеки отпадает. Зато идея подпорок брезента хорошо вписалась бы , и этот образ чаще всего выступает за сохранение. Тут и древний северный акцент кочевых вигвамов и рыболоветские перевёрнутые лодки, и даже тема Ноева ковчега вписывается в контекст. Я не проникся таким стилистическим решением. Во мне много мусорных корпоративных ассоциаций с хорошим резким взлётом и постепенным спадом. Этот мессадж, и новый виток спирали ассоциативного генетического кода теперь навсегда в образе Риги - Латвии и её жителей. Он не деструктивен резким спадом, если Вы не читаете с права на лева. Но указывает что всё имеет начало, пик и затухание. И хорошо если пик наступает быстро после начала, а падение намного длинней. Тут и золотое сечение проглядывает и общая философия устройства Вселенной и всего Мира, но это всё те же лавры начальной концепции проекта. Выбор стекла так же не вызывает диссонанса. Прозрачность, и свет, имеет как духовный подтекст так и демокартические ценности молодого государства, направленные против коррупции к прозрачности и бла бла бла... по списку на 10 страниц уже не по теме. Но технологическая конструкция остекления и днём и ночью мимо философии впадает в материальную реальность. Грубость графиков из экономики мне режет глаза. Это даже ирония что экономия средств от менеджеров, дало такое влияние и олицетворение себя в результате строительства. И матовое стекло так же выбило из идеи прозрачную демократию.

Тема М! М. в Латвии имеет колоссальную историю, и фундаментальную часть для всего Мира. Большую чем у Франции, Шотландии или Америки. Архитектура Библиотеки Латвии Дэ Факто должна была содержать эту тему. Даже глядя на карьеру главного архитектора. Для академических граждан и в первую очередь Архитекторов - это культ науки, стабильности, и процветания. То чего не было на заре концепции и что должно было попасть.

Но исполнение увы такое какое есть, восточно европейские офисы 90-х в моих глазах. Да это здание 20 века! И кстати тыльная сторона по мне так выглядит умеренным изысканным зданием, каким в моих представлениях и должна выглядеть главная библиотека страны. Может в будущем (явно не в скором) именно реставрация пробудит народную любовь к библиотеке. За реализацию проекта от меня 5 из 10. Хорошо уже что это не очередная библиотека от Zaha Hadid :)

Vēlreiz atvainojos par svešvalodu


Ingurds Lazdiņš iespaidu fragmenti, sorry [08/01/2015 22:33]

vestibilā pārsteidza vairākas, faktiski, saistītas lietas -

1. garderobes plauktu ekstensīvais plānojums un mazā kopējā ietilpība, ņemot vērā, ka blakus atrodas lielā pasākumu zāle uc

Tā, piemēram, "Vienotības" nesenā svētdienas kongresa laikā tur bija totāls "anšlāgs"... kādu iespaidu tas rada lietotājiem? kā būs citu pasākumu laikā?

2. garderobes pakaramie - arī palielām atstarpēm, tādi slīpi, diezgan pagari un it kā neglītā tādā leņķī atliekti, no uzkrītoši plāna skārda štancēti - kā drūmākajā 80.gadu provinces kultūras namā... bet galvenais - numuriņi, bleķa numuriņi - arī no paplāna skārda, bez malu apstrādes, bez sava šrifta.... Salīdzinājumam lai atceramies Dailes teātra ēku, kur tieši numuriņi ar visu garderobes iekārtojumu bija visas kopējās ēkas interjera arhitektūras nozīmīga, atbildīga un neatņemama detaļa (nezinu, vai saglabājušies). Vai nav vairs tie laiki?

Tā kopumā tāda nevērība pret lietotājiem, nevērība pret smalkākajām dizaina niansēm - detaļās, ar ko tomēr neizbēgami ir jāsaskaras ik katrā ēkas apmeklējumā.

3. šo komplektu tikai papildina vēl kāda īpatnība - vestibila personāla diezgan nomācoša indiference - tāda vienaldzība un viegla arogance vai īgnums... diemžēl. Tas arī - kā no padomju laikiem. Komandas nav! Ir tāda kā "salašņu" banda, šī vārda labākajā nozīmē, kas katrs tad nu pēc savas sapratnes, dzīves pieredzes un tā brīža garastāvokļa cenšas tikt galā ar uzticēto.To nevar nepamanīt.

Acīmredzami, ka šīs jaunās, visumā skaistās, nozīmīgās un laikmetīgās celtnes apkalpojošie pilsoņi NAV izgājuši nekādu tematisko instruktāžu, nav nekā īpaši psiholoģiski sagatavoti tai slodzei, ar kuru neizbēgami ir jāsaskaras ikdienā, un ko tomēr vajadzētu spēt iznest vienas Eiropeiskas kultūras iestādes fiziskajām "sejām"...

Ar ko tik ļoti un, šķiet, gandrīz neglābjami kopumā vēl atšķiramies no Dānijas, Vācijas uc R.Eiropas valstu biblioteku apmeklējumu salīdzināmās pieredzes.

* * *

Tas zināmo neviesmīlības, atsvešinātības un tukšuma sajūtu ieejas vestibila telpā tikai pavairo. To nespēj glābt arī citādi visumā veiksmīgais, siltais un tematiski pamatotais grīdas mozaīkas "linu auduma" raksts.


Jordan shoes: Jordan shoes [12/08/2017 20:28]

http://www.2017max90.org.uk/ Nike Air Max 2017

http://www.off...x90boutique.fr/ Nike Air Max 90 hommes

http://www.nik...orwomen2016.us/ Nike running shoes for women

http://www.can...utletuk.org.uk/ Canada Goose UK

http://www.che...axshoes2016.us/ womens Nike Air Max

http://www.rosherun-france.fr/ Nike Roshe Run

http://www.2017airmax90.us/ Air Max 90

http://www.cha...omon-france.fr/ Salomon

http://www.jordans11forsales.us/ Air Jordan 11

http://www.air...ches-uk.org.uk/ Nike Air Huarache UK

http://www.sal...s3chaussure.fr/ Salomon speedcross 3

http://www.her...kellybag.co.uk/ Hermes Birkin bag

http://www.fit...arancesales.us/ Fitflop sandals

http://www.fit...clearances.org/ Fitflop

http://www.yee...50v2zebras.com/ Yeezy Boost 350 v2 kids

http://www.new...dphones.org.uk/ Dr Dre Beats headphones

http://www.nik...maxthea2016.us/ Nike Air Max Thea

http://www.nik...toresonline.us/ Nike factory store

http://www.air...hoes-uk.org.uk/ Air Max

http://www.max90pascher2016.fr/ Air Max 90

http://www.air...acherun2017.us/ Nike Huarache

http://www.max...perfuses.co.uk/ Nike Air Max 90

http://www.air...pascher2017.fr/ Air Max pas cher

http://www.airmaxthea2017.us/ Air Max 2017

http://www.mon...lets2016.co.uk/ Moncler jackets

http://www.hua...runpas-cher.fr/ Nike Huarache

http://www.nik...uns2016.us.com/ Nike Roshe Runs

http://www.hua...pascher2016.fr/ Nike Air Huarache pas cher

http://www.air...eonsales.co.uk/ Nike Air Max 90 hyperfuse

http://www.2017max90.fr/ Nike Air Max 2017

http://www.cgparka2017.org.uk/ Canada Goose parka

http://www.fit...sclearances.us/ Fitflop sale

http://www.201...speedcross3.fr/ Salomon

http://www.ros...sale-uk.org.uk/ Nike Roshe Run

http://www.nik...x2015outlet.us/ womens Nike Air Max

http://www.nik...emmeshommes.fr/ Nike Huarache hommes

http://www.cgp...cketcoat.co.uk/ Canada Goose sale

http://www.bel...ket2017.org.uk/ Belstaff jacket

http://www.fit...earance.org.uk/ Fitflop

http://www.nik...ax2016sales.us/ Nike Air Max 2016

http://www.201...0femmehomme.fr/ Air Max 90 homme

http://www.mon...utletsuk.co.uk/ Moncler outlet UK

http://www.ros...menforsales.us/ Roshe Run women

http://www.fit...stralia.com.au/ Fitflop

http://www.max90femmehommes.fr/ Air Max 90 homme

http://www.cgparkajackets.co.uk/ Canada Goose parka

http://www.jor...oesforsales.us/ Jordan shoes

http://www.her...irkinbag.co.uk/ Hermes belts

http://www.cha...oshepascher.fr/ Nike Roshe Run pas cher

http://www.air...s2017-uk.co.uk/ Nike Air Max 2016

http://www.yee...50shoes950.com/ Adidas Yeezy Boost

http://www.mon...etsshop.org.uk/ Moncler outlet

http://www.fit...arances.org.uk/ Fitflop clearance sale

http://www.airmax90shoes2017.us/ Air Max 2017

http://www.sal...pascher2017.fr/ Salomon pas cher


Michael Kors Outlet Clearance: Michael Kors Outlet Clearance [06/10/2017 06:41]

Plus much more new, info regarding StrikeForce's deciding in the http://www.eccoshoes.org.uk/ sides ideal boxer Fedor Emelianenko http://www.pan...jewelry.us.com/ shaken the particular Training for mma globe, and from now on Fedor expects to visit be considered a residence http://www.ral...nsaleuk.org.uk/ title by means of cost free circle transmissions on http://www.clarks-shoes.org/ the sport's many well-liked kick boxer in a deal including Abc.Ever missed out on enable you to perspective almost any safe http://www.yeezy350v2boost.us/ bet match caused by commitment to do the job or perhaps homework? With http://www.mic...andbags.in.net/ thanks so that you can advancement as it has reduced the issues, anyone http://www.ultraboost.org/ can observe reside streams atmosphere sporting events for your side pc.Direct Sportslink has http://www.nike-vapormax.us.com/ several of the planet's largest instructors, presenters, motivators http://www.ral...e-store.us.com/ , market leaders, and also invariably winners. Each of our listing of activities individualities consists of this winningest NCAA http://www.mic...fficial.us.com/ Basketball game and also Soccer Teachers, National basketball association, Dez http://www.pandora-outlets.us/ Bryant sneaker Elite New jersey, plus Major http://www.kat...tlet-online.us/ league baseball trainers, Olympic Platinum Medalists, Heisman Winning prize Winning trades, Closing Four greats, Very Bowl as well as Community Series MVPs, http://www.yee...2stores.us.com/ Nba Winners, Tennis Myths, http://www.coa...fficial.us.com/ Stanley Cup Champs, NCAA Baseball in addition to Baseball Coaches and Area regarding Famers throughout Field hockey, Softball, Football http://www.nikeairmax2018.us/ , Baseball as well as other key sports activities.


saņemti 35 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.