a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Projekts Čurļoņa koncertzālei Kauņā

<< Projekti

Projekts Čurļoņa koncertzālei Kauņā

Tuvojoties Lietuvas Republikas simtajai dzimšanas dienai — kaimņvalsts arhitektūra. Viens no pēdējo laiku nozīmīgākajiem arhitektūras notikumiem Lietuvā neapšaubāmi ir starptautiskais konkurss Mikolajus Konstantīna Čurļoņa vārdā nosauktajam koncertu centram Kauņā. 117 darbu konkurencē tajā 1. vietu ieguva Rolanda Paleka biroja darbs.

Komentāri:

Miķelis: Kā tā? [15/02/2018 21:43]

Izskatās ka lietuviešiem ap pašapziņu viss kārtībā. Nebija nekādas gudro britu un knapo nezinošo lietuviešu apvienības. Lietuviešiem nebija jāatrādās gudrajiem britiem. Britiem bija jāstudē Čurļonis, jāpielāgojas, jāadaptējas vietējā kultūras vidē. Tas ka britu rīkotā konkursā finālā iekļuva divi briti, bet uzvarēja lietuvieši, gan pārsteigums. Briti jau savējos nelobē, nē, nē., kur nu. Viņi taču ir godīgie kapitālisti, mēs taču zinām, viņi visu zina labāk. Lietuvieši acīmredzot nav tik naivi jau no Radzivila Rudā un Radzivila Melnā laikiem. Mums jau tikai tās kalpu muguriņas kūp no pārmērīgās piepūles... Ko nu darīsim, kad galvenie latviešu modernās mākslas sponsori sēdēs uz apsūdzēto sola ASV par Kima balastisko raķešu komponenšu sponsorēšanu? Valsts un mākslas tēls no tā diez vai iegūs? Kultūras padomnieki - ko nu? Nevarētu teikt, ka nevienam nebija aizdomu, vai ne? Pat Miķelis par šo tēmu ko ieklepoja. Kurš uzņemsies atbildību, padomnieki, par valsts reputācijas straujo zudumu?


Bens Solo: Re: Kā tā? [17/02/2018 13:00]

Hehehe, ar leišiem viss OK un ar ēstiem arīdzan, tie novērtē Rietumu pieredzi, tomēr neiegrimst ar degunu pieredzes nesēju mīkstumos, un neaizraujas ar flagelantu izklaidēm ( tik ļoti sevi neieredz kā bāleliņi, vai nesirgst ar nopietniem šizofrēniskiem sindromiem, kas novērojami pie bāleliņiem). Kaut ko gan var gribēt no nopelniem bagātu dažu labu nobeigušos valstu īpašo dienestu labiešu kūrētas KM (ne tikai tās vien), tikai bailes, paššaustīšanos, pielīšanu pret varu/naudu, un aroganci pret tiem, kuru labā teorētiski būtu kaut kas jādara ( kas rakstīts maamta aprakstā).


Miķelis: Re: Kā tā? [17/02/2018 19:45]

Šobrīd izskatās slikti - kratīšana pie Rimševica, Latvijas 3 lielākā banka un pie viena Mākslas sponsors, izrādās iesaistīta kodolraķešu finansēšanā Korejā, Fuktuks taisnojas, ka latviešiem netiešs noziegums nav noziegums, bet amerikāņiem ir, LDZ valdes loceklis no darba brīvajā laikā apkrāpis Polijas valsti par 40 mlj. EUR un joprojām ir valdes loceklis. Nav īsti nopietni. Neizkatās ka kāds te spēj atšķirt labo no ļaunā, melus no patiesības. Tās visticamāk ir tiešas padomju perioda sekas. Arhitektiem, kā inteliģencei un elitei, jāizdara sava izvēle - vai nu attīstam sevi, rīkojam godīgus konkursus ar labām balvām, mēģinām lobēt savu likumu, un dzelžaini aizsargājam savu tirgu vai nu pārsitam dēļus krustā savai saimniecībai. Pie līdzšinējas darbības ir izrādījies ka mums visiem nodarīts liels kaitējums, - gan mums, gan mūsu ģimenēm un valstij.


Bens Solo: Re: Kā tā? [19/02/2018 09:03]

Mans vectēvs, gan teiktu , ka uz šo pasākumu var paskatīties no dažādām pusēm.

Attīrīšanās ir vienmēr netīra...

Starp citu Tev Miķeli iesaku Discovery Science raidījumu ciklu - Alien encounters. Pamatā jau par informāciju...


Miķelis: Jā, [17/02/2018 20:00]

tas viss notiek Latvijas simtgadē, arvien domāju par Kārli Ulmani un redzu milzīgu starpību - ar visu vadoņa fonu - nu nezaga cilvēks, neapzaga valsti, bet 20 gadus to būvēja un domāja kādā veidā apiet krīzes. Esam ko būtisku pazaudējuši padomju periodā. Un Ulmanis britus ne tuvumā nelaistu vietējiem konkursiem, par to esmu 100% pārliecināts. Un šobrīd kultūras padomnieki rakstītu paskaidrojumus, lauztu līgumu ar banku par LMM būvniecību, un Kultūras ministrs trīcišām rokām skaidrotos presei. Un tas būtu tikai dabiski..


Miķelis: P.S. [18/02/2018]

Ja ieiesiet Tāļa Linkaiša Twitter kontā, ieraudzīsiet kā izskatīsies RIX ātrvilciena pietura. Linkaitis bija tas, kurš stāstīja cik daudz darba būs arhitektiem pie Rail Baltic projekta, kā ar viņiem visi konsultēsies, kā viņi pelnīs, ja atbalstīs Rail Baltic. Piemānīja? Protams. Visticamāk ka neviens latviešu arhitekts nedabūs ne eirocenta. Tas ir normāli, Latvijas arhitektu cienīgi? Normāli, ka mēs savā zemē tiekam turēti par nelgām un nevienu mūsu arhitektu viedoklis neinteresē?

Tas nav normāli, tā nekad nav bijis ne Latvijas 1.Republikas laikā, ne tā notiek Igaunijā, ieviešot Rail Baltic, jo tur notiek staciju Arhitektūras konkursi.


Miķelis: Nu re [24/02/2018 10:21]

Līdz ar ABLV likvidāciju iespējams mēs atgriezīsimies pie arhitektu vadītas vietas izvēles Laikmetīgam mākslas muzejam, starptautiska konkursa ar vietējo piedalīšanos uz vienlīdzīgiem pamatiem un ABLV mākslas kolekciju nopirksim izsolē par sviesmaizi. Nav slikti. Bet ABLV - nu ko darīt - karma.


Bens Solo: Re: Nu re [26/02/2018 10:28]

Pirmkārt, nekādu sajūsmu manī neizraisa uzņēmuma noiešana pa burbuli, lai arī par to biznesa modeli nekad neesmu bijis sajūsmā ( piemēri kā EE un LT var izdzīvot bez šāda pirmā pieprasījuma kapitāla, i nekādas turbulences salīdzinoši ar LR). Otrkārt,Tu domā, ka tālāk viss būs za..bis, pēc Tava scenārija ? Zinot LR principus utt.., shēma izvērtīsies tā, ABLV beigs savu eksistenci, tās aktīvus pārdos normālā veidā ( nevis brutātā ūtrupē), un nekur nav teikts ka AB kolekcija nonāks LR, ļoti iespējams (labākais scenārijs) to savāks Teterevu fonds( viens pats). Tas ka banka laiž burbuļus neko neizdara ar otru fonda daļu - Teterevu fondu, kas var vienkārši visas fonda saistības pilnībā pārņemt uz sevi ( ja vēlas), un par to pieklājīgi paprasīt LR ja ne pilnībā pārņemt ABLV daļas sasitības, tad vismaz kādu daļu. Rezultātā nekas nemainīsies Adžaies projekts būs realizēts, kvartālam būs magnēts, un kādam to jēga būs attīstīt ( agrāk vai vēlāk tur ofisi un dzīvojamās ēkas būs). Smieklīgākais valsts varēs savu dāvanu nopirkt, kā nekā force majeure, gailis pakaļ nedziedās...


Miķelis: Re: Nu re [26/02/2018 13:22]

Uzņēmums nodarbojās ar netīrās Krievijas naudas mazgāšanu, - Jūrmalā pilns ar tukšiem ekskluzīviem īpašumiem, kurus finansēja ABLV. Tas nozīmē, ka tie nonāks tirgū par divreiz zemākiem cipariem, un visticamāk aizpildīsies ar iemītniekiem. Un tas ir labi.

ABLV šobrīd ir atbilstoši ECB paziņojumam maksātnespējīga, tas nozīmē, ka to saplosīs vietējie maksātnespējas administratori. Nebūs nekāda vienkāršā pārdošana. ABLV saplosīšana ir labs bizness, kurš nofinansēs ne vienas vien partijas vēlēšanu kampaņu.

New Hansa City - tur nekas nenotiks tuvākos 2-6 gadus. Tas pats attiecas uz iesākto Laikmetīgās mākslas muzeju. 30 miljonus neviens nevienam nedāvinās, lai cik skaista nebūtu Naudas Rūķa cepure. Par importa projektu varam aizmirst. Tas ir gandrīz 100%. Nu varbūt kaut kas uz pusi vai 2/3 mazāks.

ABLV mākslas kolekcija bija tikai aizsegs tam, lai ievilktu enkurobjektu kvartālā. Pie situācijas, kad naudas mazgājamā mašīna darbojas pilnā ātrumā. Pie situācijas, ka tūlīt būs jāalgo dārgi advokāti, jo Fincen ziņojumā par atbildīgajiem minēti tieši īpašnieki - tātad Fiļs un Bernis, visticamāk ka īpašnieki saņems Izraēlas pilsonību un izzudīs no mūsu skatieniem, transformējoties kādā mazā bankā kaut kur Kiprā, Maltā vai Tuvajos austrumos un turpinās veļas mazgātuves biznesu.

Jo pretējā gadījumā - valsts sadarbojas ar bankrotējušu banku, kura nevar pat nevienam pārdot A+ klases vērtspapīrus. Var jau būt, ka mūsējiem viss pie vienas vietas, bet skaisti pārgriezt lentīti ar orķestri vai iemūrēt pamatakmeni ar kapsulu pirms vēlēšanām neizdosies un tas ir skādīgi. Domāju ka NA tūlīt no trases noleks un sāks bīdīt kaut kādu savu variantu, kur parādīsies Kultūras padomnieki, kuri jau sen teica, ka ar ABLV nebūs labi. Nacionāli, pārliecināti kadri tūlīt pateiks, ka mēs paši varam, ka mums jāvar. Un tas nemaz nebūs slikti.


saņemti 9 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.