a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Saktas ziedu tirdziņa jaunais veidols

<< Projekti

Saktas ziedu tirdziņa jaunais veidols

Skiču projektu konkursa Puķu tirgus paviljons Vērmanes dārzā uzvarētāji Matīss Zemītis un Arvīds Līkops labprāt izrāda kolēģiem Vērmanes dārza Saktas ziedu tirdziņā paredzētās pārmaiņas — Vērmanīša Puķu dobe.

Koncepcija:

Paviljona jumta konstrukcija veidota izkaisītu, ģeometrizētu ziedlapiņu veidolā. Puķu tirgus paviljona tēls veidots ekspresīvs, lai piesaistītu uzmanību un radītu emocijas, rosinātu cilvēkus pirkt ziedus! Kontrastējoši ar jumtu plāns veidots izteikti regulārs, lai nodrošinātu visu tirdzniecības vietu vienādās dimensijas un lietošanas ērtumu. Pretēji pašreizējajai situācijai, puķu paviljons «saskaldīts» un «izkaisīts» pa Vērmanes parku, to padarot vienotāku ar parka struktūru, tai pat laikā saglabājot ekonomiskās artērijas — Tērbatas ielas «pieskari».

Kompozīcija:

Kompozicionāli visa tirdzniecības vietas sadalītas trijos mazākos apjomos attiecīgi pa 14, 10 un 6 tirdzniecības vietām, kopumā nodrošinot konkursa projektēšanas uzdevumā prasīto vietu skaitu. Katras pārdotuves izmēri — 5 x 2.5 m. Visi trīs Puķu tirgus apjomi izvietoti Vērmanes dārzā, ievērojot nepieciešamo attālumu no kokiem, tie ēku apjomā netiek ieslēgti. Ieejas tirdzniecības vietas organizētas gan no Tērbatas ielas, gan parka puses.

Konstruktīvais risinājums:

Paviljonu paredzēts balstīt uz stabveida pamatiem, uz kuriem stiprinātu metāla nesošās kolonnas, virs tām — jumta koka konstrukciju. Jumts veidots nesaistīts ar ēkas sienām. Siltumizolāciju nodrošina paviljona griestu konstrukcija, kas veidota, vietām izmantojot stiklu, vietām metāla un koka konstrukciju. 

Ārējā apdare:

Paviljona ārējā apdare veidota tā, lai maksimāli nodrošinātu «caurspīdīgumu». Par starpsienu materiālu izmantots stikls alumīnija rāmju konstrukcijā. Atsevišķie apjomi — personāla mantu glabātuves, veidotas necaurspīdīgas, apšūtas ar koka dēļiem. Jumts no abām pusēm apšūts ar oranži—tumši—sarkanbrūna metāliska spīduma loksnēm.

saktas-tirdzins-1.jpgsaktas-tirdzins-2.jpgsaktas-tirdzins-3.jpgsaktas-tirdzins-4.jpgsaktas-tirdzins-5.jpgsaktas-tirdzins-6.jpgsaktas-tirdzins-7.jpgsaktas-tirdzins-8.jpgsaktas-tirdzins-9.jpg

Raksts publicēts: 10/09/2007

Autori: Matīss Zemītis, Arvīds Līkops, 2007saņemti 3 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.