a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Zaķusalas attīstības vīzija. RUUME arhitekti

<< Projekti

Zaķusalas attīstības vīzija. RUUME arhitekti

Gada pirmajā pusē notika pilsētbūvniecisks konkurss, kura nolūks bija iegūt telpiskā plānojuma attīstības vīzijas koncepciju aptuveni kilometru garam salas posmas starp Salu tiltu un TV torni, paredzot tur veidot harmonisku, bet reizē daudzveidīgu un interesantu pilsētvidi. Konkursā pārliecinoši labākais bija priekšlikums, kura autori ir RUUME arhitekti sadarbībā ar Ansi Šinki un Jekaterinu Smirnovu.

Komentāri:

Miķelis: Kvartāls... [07/08/2016 13:27]

...logi nobīdās. Apogejs šī paņēmiena pielietojumam Rīgā. Varbūt detalizācija apjomiem nebija vajadzīga, citādi izskatāmies pēc atpalikušiem Eiropas lauķiem?


Aigars: Re: Kvartāls... [09/08/2016 15:56]

Tas ir pilsētbūvniecisks laukums, kur ieskicēta vīzija par pilsētvides telpu.

Man šķiet ideja ir izdevusies lieliska un tas, ka logi nobīdās ir blusu meklēšana šķirnes sunī.


Miķelis: Re: Kvartāls... [09/08/2016 19:43]

Vīzija par pilsētvides telpu atgādina " logi nobīdās geto ". Līdzīgi tika izstrādāti tādi mikrorajoni kā Purvciems un Pļavnieki, arī ar vienādiem kompozicionāliem paņēmieniem. Tur gan ēkas tika projektētas tā, lai kodoluzbrukuma gadījumā būtu minimāls upuru skaits.

Par lietu. Rīgā ar 600k iedzīvotājiem, tukšu budžetu, ekonomiku a la Miera kvartāls, sezonālu tūristu pieplūdumu, briesmīgām ielām, diezgan labu bet dārgu sabiedrisko transportu, tranzīta kritumu Rīgas ostā uz Klaipēdas fona - kurš būs tas idiots kas ieguldīs 1 miljardu EUR Zaķusalā?

Ja atbildēsi uz pēdējo jautājumu konkrēti - tad jā - "kvartāls logi nobīdās" ir tas, kas Rīgai vajadzīgs!


Dārts Veiders: Re: Kvartāls... [09/08/2016 20:57]

Miķeli, Tevis norādītie iemesli, arī liedza noticēt kaut jel kādai šī projekta jēgai, un piedalīties konkursā. Vienīgo jēgu redzu, ka Pasūtītājs pievienoja vērtību zemes gabaliem, lai tos pārdotu dārgāk, tādam pašam nākošajam, kas to vēl kādam iesmērēs, kamēr kāds neieberzīsies, piramīdas stila izklaide.

LR ES fonā(tam starpā likteņa kamerādu) diemžēl izskatās kā tumša nolemtība (http://www.cit...-shifts/396497/).


Miķelis: Re: Kvartāls... [09/08/2016 21:41]

Arī man tas izskatās pēc Mavrodija MMM piramīdas. Nav skaidrs kāpēc mēs šodien 2016. gadā nopietnām sejām darbojamies pēc " trekno " gadu metodikas - ceļam gaisa pilis. Rīga, atvainojos, bet tuvinās neizprotamam stāvoklim - grausti centrā ( fabrika Vārpa, Tabakas fabrika ), grausti Bolderājā, Vecmīlgrāvī. Blakus graustiem jehoviešu stila reklāmas ar smaidīgām sejām " jaunos projektos". Pie lidostas cels Silīcija ieleju, ieguldīs miljonus, bet ..... Uz vecām konstrukcijām.

Nauda pieder zviedriem un krieviem, mikrouzņēmumus tūlīt nokillos un dos naudu startapiem. Pilnīgs kosmoss. Kādi startapi? Pokemonu ķērāji?

Izskatās ka esam pa...irsuši veselo saprātu. Ekonomiku virza mazie uzņēmumi, nu vismaz tā tas notika Eiropā. Tai skaitā arhitekti, kuri dod darbu amatniekiem, mēbeļniekiem, interjeristiem un skaisto lietu tirgotājiem. Valstij bija jāatbalsta mūs, nevis mistiskie startapi. Ko arhitekti varētu izdarīt ar 36 Mio EUR? Labs jautājums, vai ne Dārt? Esmu diezgan pārliecināts, ka saliekot galvas kopā arhitekti spēj mainīt valsts attīstības vektoru.

Bet bīdot gaisa pilis, tam protams NAV LAIKA.

Startapi, idritvaikodiņ...


Dārts Veiders: Re: Kvartāls... [09/08/2016 22:02]

Miķel, kaut kā galēja skābe uzmācas (varbūt pārejoši), kas tad nosaka LR stāvokli un tam starpā arhitektūrā? Atbildi taču zini, vai ne? Tas arī pamato kāpēc esam tumšā zona - iedzīvotāju pieauguma jautājumā, kāpēc ar ēnu oikonomiku ir tik plāni iepretim LT,EE, kāpēc laikmetīgās arhitektūra ir tur, kur tā ir, kāpēc jebkas labi iecerēts pārvēršas par birokrātu lamatām utt...

Arhitekti, Miķeli, neko nepadarīs, arhitekti ir degradēti pa 25 gadiem, it visā, sākot ar morāli, uzņēmējdarbības vidi, beidzot ar savu nozīmi sabiedrībā.


Miķelis: Re: Kvartāls... [09/08/2016 23:19]

Ārēji degradēti, bet mazās pelēkās šūniņas ir vietā. Dārt, domā nespējam ģenerēt pārtikušas valsts konceptu? Tas sevišķi neatšķiras no pilsētplānošanas kuru agrāk mācīja RPI, bet ietver papildus ekonomiku, demogrāfiju, vides zinātni utt.

Domāju ka par 1.0 Mio EUR spējam kārtīgu prāta orkānu uzrīkot ;-). Valsts plānošanas klāsteris. VPK. Ko darīt, ja politiķi čemodānus ar kešu staipa apkārt, ministru prezidents runā par grupējumiem, kaut pats savā laikā bija oranžais, un VID ģenerālis neprot deklarāciju aizpildīt. Izskatās pēc Lielās Tūtas. Uzprasam kā Repše mili , EUR ne LVL, bučojam karogus un uzvelkam savas baikeru ādas jakas.

Bet ja nopietni, veselais saprāts - tas ir vienīgais kas vajadzīgs.


JGX: JGX [09/08/2016 17:53]

Pārspīlēts haoss un kā citi domā "modernims" bez kopsaucēja. Tomēr blakus arī Rīga - vai tik nebūs pārāk kontrastaini? Kopumā atgādina studentu diplomdarba līmeni. Personīgais viedoklis, varbūt neko nesaprotu no arhitektūras.


v: Re: JGX [05/09/2016 17:12]

Pirms komentē, noskaidro, ko latviešu valodā nozīmē "modernisms".


dzilums un vieglums: kanāli [04/01/2017 17:57]

fantastiski izaicinonšs hidrobūvju projekts. Stabila grunts sākas 25 m dziļumā, Projektā paredzēto kanālu izbūve smiltīs un dūņās ir zemdaugavas stāvvietām pie AB dambja koncertzales līdzvērtīgs arhitektūras sasniegums un hidrobūvnieku sapnis malači! Un žūrija kompetenta.


saņemti 10 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.