a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

2017. gada notikumi. Lasītāju viedokļi

<< Raksti

2017. gada notikumi. Lasītāju viedokļi

Kā ierasti A4D gadu noslēdz, veidojot kopsavilkumu un publicējot atsaucīgāko lasītāju domas par to, kas bijis nozīmīgākais, svarīgākais, iezīmīgākais, interesantākais arhitektūrā — pasaulē, Latvijā un katra personiskajā dzīvē. Uz aptaujas jautājumiem atbild: Kristīne Budže, Krists Kārkliņš, Uģis Kaugurs, Jānis Lejnieks, Arnita Melzoba, Ints Meņģelis, Dina Suhanova, Jānis Šaltāns.

Komentāri:

Miķelis: Ogles kaut kā knapi čūkst, [08/01/2018 16:11]

Saprotu, kā jāpiemet malka.

1. Pasaulē noteikti sera Fostera Apple mītne ar 5 miljardu budžetu. Un tagad iedomājieties, kā sers Fosters noparko fūri Vecrīgā un viņa uzticamie asistenti iznes PROJEKTU iesietu kartona vākos ( aptuveni 3 tonnu svarā un 127 grāmatās X 4 eksemplāri ), kurš sāk savu ceļu cauri Būvvaldei un kuram uzreiz piesienas juristi. Tālākais ir vēl interesantāks, - kā sers Fosters nedēļu apliecina dokumentus, spiests mainīt projektu un izbūvēt brandmūrus, jo ugunsdrošības nodalījumu lielums nav atbildis Latvijas būvnormatīviem un kā sera Fostera projektu izskata Būvvaldes padomē un pēc tā sers Fosters saņem glītu sējumu kartona vākos uz 500 lpp. ar piezīmēm pie projekta + projekta viens sējums tiek nosūtīts uz Lielbritānjas arhitektu Savienību, uz kuras sēdi tiek izsaukts sers Fosters.

2. Nenoliedzami VKPAI rīcība ar armēņu baznīcas kopiju Kalna svētību kopienā Bruknas muižā. Lēmums budistu koāna garā. Arhitektūras pieminekļa tuvumā tiek uzcelta armēņu baznīcas kopija un VKPAI to atļauj, pamatojot to ar vārdiem - te jau neviens nebrauks - te jau tāda čuhņa ( pēdējais vārds mans )...

3. Atskārsme ka šeit, Latvijā, diez vai kas mainīsies demokrātijas iedzīvināšanā, un sekojoši - konkursu procedūrās, Iepirkumos, līdz ar to Arhitektūras ( ar lielo A ) darbu daudzums strauji tuvojas 0, un tāds arī paliks tuvākos 10-20 gadus. Tam visam pievienosies arhitektu tirgus sašaurināšanās, vidējās arhitektu algas samazināšanās un arhitektu emigrācijas otrais vilnis. Un tas nav ne iepriecinoši, ne labi.


emigrants: Re: Ogles kaut kā knapi čūkst, [10/01/2018 22:22]

3. Tirgus pats sevi sakārtos, ja cunfte turpinās likt uz notiekošajiem procesiem "mīksto". Lielie ( nosacīti ) biroji savāks pāri palikušo darba spēku, lai zīmētu lielākas/mazākas kurpju kastes pārējiem tad nu rietumi/dačas vai profesijas maiña.


Miķelis: Re: Ogles kaut kā knapi čūkst, [10/01/2018 22:49]

Tirgū valda princips vai nu Lielākais apēd mazāko ( tur kur nav regulācijas ) vai nu Lielākais pievelk mazāko ( tur kur tāda ir ). Pie mums kaut kā valda Lētākais paņem visu, piekāš mazāko un pasmejas par Lielāko.

Bez Arhitektūras likuma būs grūti pretoties Lielā Siera stilam ( skat Stradiņus ), kur būvnieks lamatiņās arhitektam uztāda 150 kg siera kluci un tas to protams notiesā, radot Stradiņu īpašo Lielā Siera stilu.

Brīdī kad Būvnieks paņem kopējo Arhitektūras, būvniecības iepirkumu, Arhitektūra izlaiž garu.


uz to pusi: Re: Ogles kaut kā knapi čūkst, [26/01/2018 21:12]

"... Arhitektūra izlaiž garu" :(((


Miķelis: P.S. [10/01/2018 16:32]

2. Vēl mazliet vizualizācijai - iedomājieties ka vāciešiem bankrotējusi Meisenes porcelāna fabrika ( protams nereāli, bet hipotētiski ). Tāds vācu rūpniecības flagmanis, mākslas un biznesa simbiozes piemērs. Gadsimtiem uzturēta vērtība. Izdzīvojusi cauri visiem kara gadiem. Vācu inteliģences un mākslinieku lepnums.

Turpinājumā...

Vienā jaukā dienā to - fabriku + zemi nopērk veikalu ķēde ALDI. Nu par grašiem nopērk. Ko viņi grib? Protams LIELO SUPERALDI. Viņi paņem par projektētāju Vācijas arhitektu kameras priekšsēdi Šveinšteigera k-gu ( tipāžs iedomāts ), tas uzcērt projektu, kur protams paredzēts Meisena porcelāna fabrikas nojaukšana ar parastajiem japāņu Komatsu buldozeriem. Un vācu tauta visā Vācijā ir pilnīgā ekstāzē - Jā, beidzot viņiem būs SUPERALDI, gluži kā lietuviešiem. Vācu pieminekļu sargi steidz apzīmogot projektu, kurš dod zaļo gaismu Meisenes porcelāna fabrikas iznīcināšanai. Meisenes porcelāna fabrika tiek pārstrādāta mazos smalkos būvgružos un iestrādāta SUPERALDI autostāvvietu segumā. Uz SUPERALDI plūst lielās ļaužu masas un priecājas par to, ka Meisenes porcelāna fabrikas vairs nav. SUPERALDI taču ir daudz labāks!

Varat kaut ko tādu iedomāties?


Miķelis: P.S.P.S. [13/01/2018 14:15]

Turpinot piedāvāju virkni objektu, kurus varētu izmantot komerciāliem mērķiem:

1. Jūras piekraste, kuru varētu apbūvēt visā tās garumā A la Bulgārija.

2. Doma laukums, gluži kā Grēcinieku ielas apbūve, to atjaunot.

3. Rīgas pazeme - metro transportam un iepirkšanās centriem.

4. Daugavas akvatorija - kafejnīcas, iepirkšanās uz pontonveidīgiem laukumiem.

5. Aizsargjoslā gar dzelzceļa tiktu var sabūvēties ļoti labi.

6. Aizsargjoslu atcelšana gar arhitektūras pieminekļiem, skat Ņujorku.

7. Ēku augstuma ierobežošanas atcelšana Rīgā atsevišķos kvartālos, kāpēc ne 200 un 300 metru torņi?

8. Pārdaugavas pusē pie Spilves pļavām - Megātisku konteinertermināli, kurš savienots ar lidostu un Rail Baltic.

9. Rīga 2.0, nojaucot visu Ganību dambja rajonu. Utt.


saņemti 6 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.