a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

A4D sarunas — MADE

<< Raksti

A4D sarunas — MADE

Aizsākot A4D videointerviju sēriju kā pirmā ir saruna ar biroja Made arhitektiem Lindu Krūmiņu un Miķeli Putrāmu — par iedvesmu, pasūtītāja lomu, projektu viengabalainību, arhitekta lomas izmaiņām, par darbu pie Saldus mūzikas un mākslas skolas un BTA biroju ēkas projekta. The English transcript added.

Made — tie vispirms ir Miķelis Putrāms un Linda Krūmiņa. Lai gan birojs ir dibināts 2007. gadā, taču viņi abi dažādos projektos sadarbojušies jau kopš studiju gadiem. Plašāku atpazīstamību kā radošs tandēms viņi ieguva uzvarot Jūrmalas alternatīvās skolas konkursā (2002), bet vēl vairāk — pēc uzvaras konkursā , kura uzdevums bija izstrādāt fasāžu un apjomu koncepciju ēkai Mārstaļu ielā, kādreizējās Varavīksnes pirts vietā (2004). Taču nozīmīgākais biroja projekts, neapšaubāmi ir Saldus Mūzikas un mākslas skola, ēka, kuru paredzēt atklāt nākamgad. Abi ir guvuši darba pieredzi, strādājot dažādos pazīstamos Kopenhāgenas birojos  — Miķelis — BIG un PLOT, bet Linda — Dorte Mandrup Arkitekter un Henning Larsens Tegnestue. Linda savulaik ir līdzdarbojusies arī A4D tapšanā.

«Tad, kad tu skaties uz kādu projektu un tu redzi, ka kaut kas tāds ir realizēts, ir dabūts gatavs, tad tu sāc iedvesmoties un saprast, ka var realizēt,  ka arhitekts var novirzīt tos procesus tā, ka rezultāts ir izcils. Un tieši apziņa, ka to izcilību var dabūt gatavu, tas ir tas, kas iedvesmo.»

«Nevar būt par konceptuālu. Ir kaut kas vienojošais. Kas ir vienojošais, tas jau atkal ir konteksta, pasūtītāja un uzdevuma jautājums. Katrā projektā vienojošais var būt kaut kas cits. Daudz kur kaitina tas, ka katrs stūris ir savādāks, ka detaļas ir par daudz. Mēs mēģinām kādu vienu risinājumu izvest līdz galam, turpināt, lai saglabātu viengabalainību. Ja citā projekta fāzē, piemēram, pēc konkursa, notiek kādas transformācijas, tās notiek tādā noteiktā rāmī, tā lai nepazūd koncepts. Mainās kaut kādi apjomi, augstumi, bet nepazūd tas kopējais sākuma pavediens.»

 

Pateicoties Anša Starka iniciatīvai piedāvajm sarunas teksta angļu versiju:
A4D conversations — Made. The English transcript (PDF)
Thanks to the initiative of our reader Ansis Starks. Translation — Ieva Kalniņa, Ansis Starks

Raksts publicēts: 05/12/2012

Intervija: Artis Zvirgzdiņš, Andris Rubenis, Kārlis Narkevičs
Montāža: Dainars Albužis
Ievadteksts: Artis Zvirgzdiņš
Atbalsta — Valsts kultūrkapitāla fonds


saņemti 11 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.