a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

A4D sarunas — SAMPLING

<< Raksti

A4D sarunas — SAMPLING

A4D sarunu otrā intervija — ar biroja SAMPLING arhitektiem. Mantens Devrīnts un Liene Jākobsone stāsta par to, kas ir arhitektūra viņiem — par projekta viengabalainību, par attieksmi pret padomju arhitektūru un standartiem, par pilsētbūvniecību, par diskusiju un komunikācijas nozīmi nozarē un savu darbību plašākā laukā.

Birojs SAMPLING ir dibināts 2010. gadā, bet Mantens Devrīnts (Manten Devriendt) un Liene Jākobsone kopā darbojas kopš 2005. gada. Regulāri piedaloties konkursos, viņi bieži guvuši godalgotas vietas (Meža izziņas centrs Tērvetē, 2012; Tabakas fabrika Miera ielā, 2011; Brīvības aleja, 2011; Marriott  viesnīca Vecrīgā, 2010; Centrāltirgus, 2010).

Taču SAMPLING darbības lauks ir plašāks. Rādot, ka arhitektūra nenozīmē tikai projektēšanu vien, viņi ir viens no nedaudzajiem Rīgas birojiem, kas rūpējas par nozares attīstību arī citos veidos. Plašākai publikai Liene un Mantens kļuva pazīstami 2007. gadā, kad uzsāka rīkot Pecha Kucha pasākumus. Viņi ir veidojuši un organizējuši izstādes (tematiskā sadaļa Internacionalizācija izstādē Process, 2008; Flāmu skolu arhitektūra, 2010), kā arī rīkojuši Nīderlandes dizaina nedēļu Make Design! (2011), kas ietvēra lekcijas un radošo darbnīcu. Mantens ir rakstījis rakstus Latvijas Architektūras žurnālam, un kopā viņi kā viesredaktori veidojuši žurnāla 91. (5/2010) numuru, kas bija veltīts skolu arhitektūrai. Viņi ir vadījuši darbnīcas RTU vasaras skolā un šobrīd nu jau abi strādā arī RISEBA augstskolas Arhitektūras un dizaina fakultātē. Pēdējai laikā SAMPLING radošā darbība ietver arī dizainu.

Mantens arhitektūru ir studējis Ģentes Universitātē, bet maģistra grādu ieguvis pilsētplānošanā — Lēvenas Katoļu universitātē. Viņš ir strādājis birojos Neutelings-Riedijk architects un Studio Makkink-Bey Roterdamā. Liene vispirms studējusi glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā, pēc tam — arhitektūru Rīgas Tehniskajā universitātē, kā arī Redžio Kalabrijas universitātē Itālijā, bet šobrīd studē dizainu Mākslas akadēmijas maģistratūrā. Pirms Sampling abi Rīgā ir strādājuši birojā SZK un Partneri.

«Arhitektūra ir prieks. Ja tev nav prieka, tev nav jābūt arhitektam.»                      

Raksts publicēts: 17/12/2012

Intervija: Artis Zvirgzdiņš, Andris Rubenis, Kārlis Narkevičs
Montāža: Dainars Albužis
Ievadteksts: Artis Zvirgzdiņš
Atbalsta — Valsts kultūrkapitāla fonds


saņemti 19 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.