a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Arhitektūras gada balva 2017 — pieteiktie darbi un kategorijas

<< Raksti

Arhitektūras gada balva 2017 — pieteiktie darbi un kategorijas

Latvijas Arhitektūras gada balvai šogad ir iesniegti 36 pieteikumi, kas nu aplūkojami Arhitektu savienības mājas lapā. Publicētais saraksts vēlreiz liek uzdot jautājumu par balvas kategoriju lietderīgumu.

Komentāri:

Ingurds Lazdiņš par kategorijām [24/03/2017 16:24]

Tieši tā, Arti, kultūras būves un sabiedriskās mierrrrīgi varēja sadzīvot vienā, bet pastāvu uz to, ka tādas grupas kā dzīvojamā (daudzdzīvokļu), individuālās (vienģimenes vai dvīņu), kā rekonstrukcijas-pārbūves, kā interjers, kā arī ainavu vai vides objekti jau nu gan ir pelnījuši atsevišķu skatījumu. Arī un jo īpaši - lai uzrādītu izaugsmi un aktuālo līmeni tieši katrā no šiem tik atšķirīgajiem segmentiem. Tas taču varētu palīdzēt "ainā orientēties" vai - padarīt to vismaz pārskatāmāku, ja ne skaidrāku?...

Kas attiecas par dalībnieku skaita smazināšanos, manuprāt, likumsakarīgi - drastiska un subjektīva priekšatlase varētu radīt ievērojamu nevēlēšanos piedalīties...


?: vairāk ananāsu [24/03/2017 21:37]

Jo vairāk ananāsu, jo labāk. Kāpēc nenovērtēt kolēģu darbus un necelt profesijas prestižu puliskajā telpā? Tikai darbu šogad mazāk un nav tik prātā paliekoši, kā pagājušogad, tikai daži. Un kā tad Motormuzejs - otriz startēs?


aļoša: Re: vairāk ananāsu [27/03/2017 12:20]

motormuzejs tāpat kā eirovīzijā, piedalās katru gadu kamēr uzvar.


Uģis Kaugurs Ananāsu spēles [26/03/2017 11:56]

Ar šo iet, tā pat kā ar Būvniecības likumu.

Varētu vienkārši paņemt divriteni un braukt. Bet - nē! To mums neļauj Gods un Pašcieņa. Mēs esam tik ļoti īpaši, ka mums jāizdomā kas savs, jāpiemontē trešais ritenis, pa vidu un šķērsām. VOT! Grūti. Toties- mūsu!

Nevaram ņemt un norakstīt VISU likumu no kādas valsts, kur tas pieņemami darbojas, nē. Es biju Dānija, Jana- Spānijā un mums ir darba grupa. Tad atbrauc Jurītis ar grozījumiem no Džibuti, kur bija tik forši...

Šādas vai citādas skates, balvas un nominācijas ir 1000-iem, ar gadiem ilgu pieredzi.

Galvenais būtu: saprast- kam mums tā skate?

Vai tas ir Visaugstākās Providences verdikts par kaut ko super-tuper-absolūtu? Nē. Vai kopā ar ananāsu izsniedz maisu ar naudu? Nē. Vai pēc ananāsa ir 10x vairāk pasūtījumu, kuri citādi nebūtu bijuši nemūžam? Nu...nez.

Tātad- tas ir tusiņš, kur sevi parādīt un citus apskatīt. Satikties, smuki (melnā!) saģērbties, parunāt, ok- pastrīdēties, individuāli un kolektīvi (kā profesijai) atrādīties medijiem. Un galvenais - pašiem justies labi. Nevis, katru gadu, atkal un atkal cepties par vienu un to pašu un justies apbižotiem un nelaimīgiem.

Kategorijas vajadzīgas, vienīgi, lai strukturētu pasākumu, lai uzturētu sarunas tēmu. No tā arī jāizriet skaitam un akcentiem. Citādi varētu lietot CC katalogu (arī nav pilnīgs). Ja vēlamies atsevišķi parunāt par restaurāciju, tad tā ir kategorija per se (neatkarīgi no funkcijas), arī pārbūve var būt tik tricky, ka ir vērts par to kaut kā īpaši. Bet, tikai, ja tiešām- īpaši.

Manuprāt, šogad jau tā struktūra ir diezgan pieņemama. Debate, vai baznīca un krogs ir dažādas kategorijas, atduras jautājumā, vai tik krogs/ bode nav mūsdienu baznīca? Bet tajā gan Ingurdam piekrītu, ka (daudz)dzīvojamā māja ir atsevišķi skatāma. Tām ir būtiski citi mērķi, uzdevumi un līdzekļi, kā viesnīcai vai kopmītnei.


arhitekte: 36 darbi [26/03/2017 17:48]

36 iesniegtie darbi- tas laikam ir antirekords LAS gadabalvas vēsturē. Pēdējos gados ir daudz kas nodots ekspluatācijā. Arhitekti un pasūtītāji vienkārši negrib iesniegt.

Artis raksta, ka tas varētu būt saistīts ar būvniecības apsīkumu vai autoru paškritiku. Tam var piekrist, bet vēl pie iemesliem varētu minēt arī tieši šo neskaidrību par dalījumu kategorijās, kas attur autorus no iesniegšanas. Kā arī iespējamo vietējās žūrijas augstprātību, kā arī iespējamās bailes no starptautiskās žūrijas kritikas. Beigās tavs gadiem būvētais lolojums var saņemt negatīvu publicitāti. Priekš kam tad iesniegt.)


Domāt lielos nogriežņos: Re: 36 darbi [27/03/2017 11:54]

Bailes jāpārvar, citādi nekas nenotiks.

Jāsaprot, ka kritika nav nekas slikts - tas ir vērtējums, ko gudri iespējams izmantot, lai veicinātu savu izaugsmi.

Galu galā arī "negatīva" publicitāte ir publicitāte.


Arhitekte: Re: 36 darbi [27/03/2017 12:14]

Iemesls darbu neiesniegšanai var būt arī kategoriju likvidēšana pēdējos gados. Kāda jēga iesniegt privātmāju, ja visus ananasus dabūn nozīmīgas, sabiedriskas ēkas?

Šogad labs solis reanimēšanas virzienā.


NAV VIENALGA: Re: 36 darbi [27/03/2017 16:12]

augļus iegūst arī privātmājas!


storkitekt: haha [28/03/2017 10:16]

ko te dara ķīnas pankūka?


Miķelis: Re: haha [28/03/2017 11:38]

Kā reiz Austra darbs ir pasaules līmeņa arhitektūra, kas tik reti parādās mūsu platuma grādos gan naudas trūkuma, gan ideju trūkuma, gan palielināto ambīciju dēļ. Un Austra darbs nenoliedzami ir Miķeļa šī gada favorīts vismaz pēc fotogrāfijām. Diemžēl neizdosies aizbraukt un apskatīt, tādejādi apstiprināt savas aizdomas par Arhitektūru.

Austri, super, turu īkšķus!


strk: Re: haha [29/03/2017 13:07]

tiešām?

apšaubāma generic nearhitektoniska plāceņa forma, kura bez jebkāda konteksta var atrasties jebkurā vietā jebkura pasaules malā?

un pavisam primitīva funkcija, ar kuru tiktu galā jebkurš 2. kursa students.

kā kaut kas tāds var pretendēt uz balvu?


Miķelis: Re: haha [29/03/2017 13:28]

Nu, nu, nu. Plācenis tas galīgi nav un jebkurā pasaules malā to iedēstīt nevarēs. Funkcija - lidot + šaoliņ jeb lidojošie mūki - atrisināta perfekti. Kontekstā - dabā ierakstās perfekti, vismaz pēc dažādiem rakursiem fotogrāfijās. Forma ir plastiska un noturpina kalnu, jā varbūt varēja būt vēl plastiskāka. Cita runa, ka varbūt ķīniešu darba kvalitāte klibo - tas redzams foto, ja uzmanīgi ielūkojas.

Bet šeit veiksmes pamatā ir ideja savienot divas it kā nesavienojamas lietas - cīņas mākslu ar lidojumu un attiecīgi to novietot diezgan skarbos dabas apstākļos. Šaoliņ cīņas pratējus un līdzīgos līdz šim filmās filmēja ar gaisā iekārtu trošu palīdzību, bet šeit ir brīvais lidojums, pavisam cita pakāpe.

Un autoriem to apvienot izdevies ar nepiespiestu vieglumu. Vieglums domāšanā, gaisīgums latviešu arhitektiem nepiemīt a priori, Austris to pierāda ka tā nav, to pierāda starp citu arī Ievas Zībārtes pēdējais blogs Dienā, arī Ievai piemīt poētiskums viņas tekstos, kas ir ļoti reta parādība Latvijā arhitektu vidē. Tā kā novērtējam to kas mums ir un izceļam labākos.


3: Re: haha [29/03/2017 14:59]

tev iedot salveti?


Miķelis: Re: haha [29/03/2017 15:18]

tev apsiet lacīti?


AB: Re: haha [29/03/2017 17:02]

Priecājos, Miķel, par Tavām labām domām. Tā turpini!


Miķelis: Re: haha [30/03/2017 13:03]

Es saprotu ka pedagoga gars nu jau ir asinīs;-)

Kā tur ar to servi,- bumbiņu izdevās atrast? Atgādināšu, ka serve bija par nacionālās arhitektūras skolas veidošanu, valsts finansētā RTU Arhitektūras ( pilsētplānošanu laikam laiks svītrot no nosaukuma ) fakultātē. Kā tur ar šito štelli iet?

Nu un mani interesējošs jautājums par Fullera ģeosfērām, - bija Tev interesanti priekšlikumi savā laikā, kaut kas ir attīstījies?


AB: TT (tuvāk tēmai) [01/04/2017 14:05]

Mans komentārs, Miķel, bija par saskatīšanu: ka esi pieteiktajos darbos ko labu ieraudzījis un tā arī saki.

Pedagoga gars, varbūt, ir no vecākiem; APF beidzamos gados, dažkārt, tikai kādam diplomdarbam recenziju uzrakstu, vairāk raugu ko labu savā arhitekta praksē izdarīt un, varbūt, iemācīt...


Miķelis: Re: TT (tuvāk tēmai) [01/04/2017 14:17]

Ja domājam par RTU ( Tev kā bijušajam pedagogam taču būtu viedoklis ) - nesaprotu kā var rīkot makaronu tiltu sacensības , šodien 1.aprīlī, piemēram, bet veikli apiet pilsētai tik svarīgos RB jautājumus, nebūs taču RTU AF kļuvis par konjuktūristu paraugaugstskolu?

Par Fullera kupoliem jautājums ir diezgan tuvu tēmai - Latvijā iztrūkst būtiska pasaules arhitektūras virziena - struktūru arhitektūras virziena, Tevi uzskatu par vienu no tās popularizētājiem savā laikā. Līdz ar to jautājums bija cerībā ka kaut kas notiek. Nebūsi taču metis plinti krūmos?


AB: Re: TT (tuvāk tēmai) [03/04/2017 13:38]

Manuprāt, lai kas labs ar laiku izdotos, nevajag vienmēr būt, pārlieku, nopietnam (tas - par makaronu tiltiem).

Par kupoliem: Paldies par atgādinājumu, Miķel - raudzīšu piezvanīt un aprunāties ar Valkas Domes priekšsēdi: varbūt, ka pašvaldību pirms-pārvēlēšanas laikā un vajadzībā izsludinātajam konkursam un tehniskajam projektam bez PR funkcijas, tomēr, ir iespējama uzbūvēšanas un ekonomiskas pastāvēšanas (drīzas ne bankrotēšanas) jēga...


ja: Re: haha [29/03/2017 13:41]

+1

trepes un tornis


saņemti 20 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.