Finišam tuvojas Latvijas Būvniecības gada balva 2016

Šodien tiek izziņots Latvijas arhitektūras gada balvas jaunais cēliens, tikmēr finišam tuvojas skate, kas izvērtē aizvadītā gada nozīmīgākos darbus būvniecības nozarē — konkurss Latvijas Būvniecības gada balva 2016.

Konkursā saņemti 88 pieteikumi, reprezentējot visdažādākos būvju tipus, vērtējot 10 nominācijās. Konkursa ģeogrāfija aptver visu Latviju, kā arī atsevišķus Latvijas kompāniju darbus Zviedrijā, Igaunijā un Krievijā. Šobrīd žūrija ir izvērtējusi visus saņemtos pieteikumus un otrajai kārtai izvirzījusi 39 būves. Objektu apmeklējumi klātienē notiek kopš oktobra. Gala ceremonija un laureātu paziņošana notiks 6. martā.

Pieteikti objekti šogad demonstrē tieši tehnoloģisko un funkcionālo vērienu, piemēram, poligona būves Embūtē un Latvijas Finiera ražotnes no koka konstrukcijām Latvijā un Igaunijā. Tehnoloģiju un dizaina inovācijas demonstrē unikālais publiskās ārtelpas objekts Ventspilī Fregate Valzivs, kuram līdzinieku nav visā pasaulē. Īpaši daudz darbu pieteikti nominācijās Restaurācija — Ludzas sinagoga, Rīgas Doms, Raiņa muzejs Tadenavā, Sv. Jāņa baznīca, Šveices mājas klēts Turaidas muzejrezervātā u.c. — un Rekonstrukcija — Rīgas Motormuzejs, airBaltic biroja ēka, jaunā Saeimas ēka, kas iemitinājusies bijušās Letonikas telpās Jēkaba ielā 6/8, daudzdzīvokļu ēka Smiļģa ielā, Aiwa Clinic, u.c.

Interesants pieteikumu kopums atrodams nominācijā Koka būve – biroju ēka Dundagā, kuras projekta izstrādē un būvniecībā izmantots BIM un kura tapusi no koka konstrukcijām, rekostruētais Menčupītes koka tilts, bērnudārzs Zviedrijā, kuram koka konstrukcijas tapušas Latvijas ražotnē, u.c.Jaunas sabiedriskās ēkas nominācijā kā līderis jāpiemin biroju ēka Place Eleven, kuras projektēšana un būvniecība notikusi saskaņā ar BREEAM standartiem. Interesanti objekti šajā nominācijā ir cietuma ēka Olainē un Pirts nr. 1. Pļavniekos, bet Kurzemes Democentrs citu starpā izceļas kā zema energopatēriņa sabiedriska jaunbūve. No atjaunotām inženierbūvēm jāatzīmē Biķernieku rallijkrosa trases, kur atjaunošanas standarti ir bijuši pietiekami augsti, lai turpmāk te noritētu arī pasaules čempionāti.

Kopumā uzskaitot konkursam pieteikto ēku tipus, tās ir skolas un baznīcas, poligona infrastruktūra un pirts, betona un koka tilti, lielas sabiedriskas ēkas un privātmājas, daudzdzīvokļu ēkas un infrastruktūras risinājumi, sporta halles un cietums, lidostas terminālis un bērnudārzs, koka ēkas un publiskās ārtelpas objekti, ražotnes un muzeju ēkas, pils un slimnīca. Tie ir objekti no Latvijas — Rīgas, Rīgas rajona, Mārupes, Embūtes, Kuldīgas, Bauskas, Ķekavas, Kocēnu novada, Jūrmalas, Jelgavas un Jelgavas rajona, Ādažiem, Olaines, Nīcas, Dundagas, Madonas novada, Turaidas, Dunavas, Tukuma, Ventspils, Alūksnes, Kazdangas, Ludzas, kā arī Latvijas pilsoņu būvēti vai pasūtīti objekti Zviedrijā, Igaunijā, Krievijā.

Dalīties ar ierakstu:

0 0 Balsis
Raksta vērtējums
Abonēt
Paziņot par
guest
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Apskatīt visus komentārus
0
Lūdzu, komentējietx