a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Gada balvas video tīmeklī

<< Raksti

Gada balvas video tīmeklī

Par Latvijas arhitektūras gada balvas pasākuma būtisku sastāvdaļu ir kļuvušas īsās filmiņas,  kas rāda katru no finālam izvirzītajiem darbiem, papildinot tos ar autoru stāstījumu. Nesen 13 šī gada īsie videogabali izvietoti tīmeklī un ar tiem iepazīties ikviens var LAS mājaslapā.

Šis ir jau trešais gads, kad gada balvas fināla darbi tiek atspoguļoti video. Neapšaubāmi, — tā ir laba iniciatīva, kas palīdz popularizēt jaunāko arhitektūru plašākai sabiedrībai un reizē arī, papildus fotografētajam un rakstītajam, ir vērtīga liecība, kurā kādreiz vēlāk ieskatīties interesanti būs pašiem Latvijas arhitektiem un arhitektūras pētniekiem.

Jaunums šī gada filmiņās ir tehnoloģisks, — tie ir lēni plūstošā kustībā uzņemtie gaisa kadri, kas iespējami pateicoties tam, ka arvien pieejamāki kļūst bezpilota lidaparāti, kas plaši tiek pielietoti arī filmēšanā un fotografēšanā. Kaut arī tas nav kaut kas pilnīgi nebijis, tomēr, šķiet, arhitektu vidū Latvijā kā arhitektūras reprezentācijas rīks, vismaz publiski, tas tiek izmantots pirmo reizi un nu ļauj uz gatavām ēkām raudzīties tā, kā iepriekš varēja tikai vizualizācijās.  

Atšķirībā no iepriekšējā gada, šoreiz filmiņām nav angļu titru. Var strīdēties, cik liela varētu būt ārzemju auditorija un cik daudzus vispār interesē Latvijas jaunākā arhitektūra, jo skatījumu skaits iepriekšējo gadu filmiņām nav ļoti liels, taču ir skaidrs, ka anglisko titru trūkums šo video iespējas globālā tīmekļa apritē samazina.

Visi 13 gada balvas fināla darbu video skatāmi LAS mājaslapā
Vairāk video, ieskaitot divu iepriekšējo gadu filmiņas un lekciju ieraksti — Latvijas Arhitektu savienības YouTube kanālā

Jaunais ananāss

Savukārt dizaina studija Variant ir sagatavojusi video, kurā atspoguļota jaunās gada balvas  (resp. — nevis pasākuma, bet pašas balvas materializācijas — figūras)  — grozāmā metāla ananāsa tapšana – skaidrojot gan diziana ideju, gan rādot ražošanu.

saņemts 1 komentārs

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.