a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Rīgas gada balva — Nacionālajai bibliotēkai

<< Raksti

Rīgas gada balva — Nacionālajai bibliotēkai

Vakar — Pasaules arhitektūras dienā tika pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā, nu jau desmito reizi. Tas noteikti nebija liels pārsteigums, ka šogad tā tika Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkai un tās autoriem.

2015. gada balva Rīgas arhitektūrā Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un tās autoriem: arhitektam Gunāram Birkertam, sadarbojoties ar arhitektiem Modri Ģelzi, Mārci Mežuli, Sandru Laganovsku, Daini Šmitu u.c. — ir pieškirta «par vīziju un ambīcijām izaicināt priekšstatus un tradīcijas Rīgas arhitektūrā, īstenojot nacionālas nozīmes objektu». Papildus gada balvai, Rīgas pilsētas arhitekta birojs piešķīra desmit atzinības par izcilību atsevišķu objektu arhitektūrā.

2015. gada balvai izvirzītās būves vērtēja kompetenta žūrija, kuras sastāvā bija pārstāvji no Latvijas Arhitektu savienības, Latvijas Būvinženieru savienības, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes un Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības. Skatē tika pārstāvētas būves no biroju ēku, daudzdzīvokļu ēku, izglītības iestāžu, kultūras iestāžu, ražošanas būvju, tirdzniecības ēku, transporta infrastruktūras un veselības aprūpes iestāžu kategorijām. No vairāk nekā 950 pagājušajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā, tālākai izvērtēšanai ir izvirzītas 24 būves.

LNB-2.jpgLNB-5.jpgLNB-7.jpgLNB-10.jpgLNB-11.jpgLNB-12.jpg

Raksts publicēts: 06/10/2015

Informācija: Jānis Jekševics, Rīgas pilsētas arhitekta birojs
Foto: Aivars Siliņš

Vairāk  — RPAB mājas lapā


saņemti 6 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.