a4d.lv

Nepareizi pieslēgšanās dati! Mēģini vēlreiz.

Aizmirsi paroli? | Reģistrēties


Inspira

Strēlnieku laukums un Okupācijas muzejs — konteksts mainījies

<< Raksti

Strēlnieku laukums un Okupācijas muzejs — konteksts mainījies

Nesenā Zaigas Gailes rosinātā iniciatīva par Okupācijas muzeja ēkas un Strēlnieku laukuma saglabāšanu, apliecina, ka konteksts ir mainījies. Kaut arī process no valsts puses ir uzņēmis apgriezienus, divdesmit profesionāļu parakstītā vēstule un kultūras ministres atbilde rosina cerēt, ka viss vēl varbūt nav zaudēts. Nākamajā pirmdienā kultūras ministre aicina uz tikšanos Arhitektu savienībā.

Komentāri:

Leonovs: Atgriezt ēku Latviešu Strelnieku muzejam un Okupācijas muzejam būvēt savu, jaunu, ēku. [23/04/2015 10:54]

Kas bija:

Pēc originālprojekta muzejs atradās kvadrāta laukuma vidū, metāforiski, kā siena, atdalot veco, kas aizmugurē (Vecrīga) un jauno, kas priekšā (strelnieki, talāk tilts un Uzvaras parks ar pieminekļi tiem, kas uzvarēja fašizmu).

Apjoms bija kā kulises Strelnieku piemineklim, un muzeja augstums bija pietiekošs, lai aizsegtu fona ēkas (jo tās atradās tālu). Strelnieku muzejs bija loģisks pieminekļa turpinājums, arī temātikas ziņā.

Plānošanas ass, metafora, monumentālisms un lakonisms - originālprojekts bija Augstas arhitkektūras paraugs.

Kas notika:

Kad vara mainās, vieni Dievi tiek izmesti no Panteona, un tajā tiek ielikti jauni Dievi! Sarkanie Latviešu strelnieki (ar kuriem Latvija vēl joprojām var lepoties) kļuva par sliktiem džekiem. Strelniekus izmeta no muzeja.

Latvijai toreiz nebija naudas lai būvēt savus simbolus, tāpēc Okupācijas muzejs tika izvietots Padomju varas simbolā (!). Muzeja saikne ar pieminekļi pazuda..

Tā kā Latvija kļuva par Eiropu, vajadzēja atjaunot Rātslaukumu, kā piederīguma Eiropai simbolu. Ratslaukuma-Strelnieku laukuma divkodola telpa dzīvo asajā iekšējā konfliktā, un cieš no sava kaimiņa abi laukumi. Melnglavju nams divreiz pārsniedz muzeja augstumu, muzejs varis nav ne siena, ne kulises. Muzejs vairs nestāv laukuma vidū, pazuda visa kompozīcija, utt.

Kas talāk:

Talāk turpināsies laukuma degradācija. Balts papildapjoms pārvētīs muzeja ēku par kaut ko līdzīgu Depo vai Iki veikalu "arhitektūrai". Cilvēki, iedomājaties to simbiozi: Rolands, Strelnieku piemineklis, Muzejs, balta piebūve, Rātsnams, Pēterbaznīcas tornis, RTU ēka, Arhis 9-stāvīga viesnīca (...), Melngalvju nams, Eklektisma un Steļinlaika fona ēkas, Kamarina nams, un tad vēl tā plānota Sarkanā siena!!!! Cik provinciāliem jābūt, lai nesaprast, kā tik mazā telpā tādu soļanku nedrīkst taisīt??

Ko darīt:

Es piedāvātu saglabāt vēsturisku Strelnieku muzeja ēku nemainīgu, izveidot tur muzeju Latviešu strelniekiem.

Un uzprojektēt Okupācijas muzejam savu ēku, skaistu, un citā, skaistā vietā.

(jo tas nav normāli ka pretpadomju simbols spiests atrasties padomju simbolā :)


Dārts Veiders: Re: Atgriezt ēku Latviešu Strelnieku muzejam un Okupācijas muzejam būvēt savu, jaunu, ēku. [23/04/2015 12:29]

Pēc būtības , jau URA līderis piedāvā to pašu ko Zaiga, tad priekš kam piedāvājums? Vai dēļ garā prologa, kur var nojaust aizplīvurotu domu-PSRS bija labi,LR(kaut 4. maija republikā) slikti?

Okupācijas muzejs un:"....savu ēku, skaistu, un citā, skaistā vietā..., ...pretpadomju simbols spiests atrasties padomju simbolā :)....", pavīd sarkasms, jo pēc dramaturģijas, iespaida uz skatītāju, prasītos tieši pretpadomju simbolam atrasties padomju simbolā ...", respektīvi Stūra mājā. Kā uzvara pār paverdzinātāju(sovoku), kurš arhitektoniskā uzvedumā paliek klātesošs un sakauts mūžam.

Par to, ka Strēlnieku muzejam jābūt Strēlnieku muzejam domāju piekrīt visi, lai arī viņiem ir veltīta ekspozīcija Kara muzejā.

Vai Strēlnieki bija sarkani, par to gan vēsturnieki strīdās, varbūt formālā sarkanuma iemesls bija Lēņina solījums par brīvu valsti( vienīgais no pilsoņu kara pusēm, kas to solīja), kā arī latviešu vidē populārās soc.-demu idejas, ko arī izskaidro Rīgas(arī pārējo LR lielo pilsētu) ietekme -kā Baltijas urbānajam -industriālajam milzim iepretim Rēvelei, Viļņai, Kauņai? Savādāk kā tad pamatot, ka lauvas tiesa "sarkano" strēlnieku atgriezās "baltajā" LR?

Savukārt padomju mīts, tika bāzēts uz tiem palikušajiem nabagiem, kurus 1937. ūsainis aizsūtīja pie Dieviem. Kaut kā bija jāpamato ,ka LR ir "iskonno" revolūcijas šūpuļa sastāvdaļa ar visiem latviešiem...


Miķelis: Nedomāju, ka [23/04/2015 18:11]

7 gadu vecam projektam šobrīd ir kāds juridisks spēks. Iniciatīva ir vērā ņemams solis arhitektu vienotās nostājas paušanā un cerams ne pēdējais. Vienīgais, ka strēlnieku muzejs no arhitektoniskā viedokļa varbūt tomēr ir svešķermenis, kaut neapšaubāmi īsta manta atšķirībā no Melngalvju nama, šai vietai.

Skaidrs arī tas, ka jaunā piebūve tikai radītu jaunu šurumburumu jau tā ar replikām piesātinātajā Rātslaukumā. No tāda viedokļa konsekvencei varbūt vajadzētu būt mazliet citai un iztīrot šo vietu no padomju rēgiem atdot Strēlnieku laukumu un Okupācijas muzeju modernai mākslai - radot šajā vietā Modernās mākslas muzeju, mazu kompaktu, pietiekami redzamā vietā, saglabājot pat trīs norūpējošos strēlniekus. Tas vismaz būtu kāds atsvars repliku pārņemtajam Rātslaukumam.


Miķelis: Starp citu [23/04/2015 22:25]

Rems Kolhās, kurš 1978.gadā sarakstīja monogrāfiju par Ņujorku, muzeja pārbūvi uzskatītu par dabīgu metamorfozes procesu pilsētā. Vienkāršākais veids kā saglabāt kaut ko neskartu Rīgā ir piešķirt tam Arhitektūras pieminekļa statusu. Neviens īpaši neutraucās, kad tika iznīcināts izcils padomju modernisma paraugs - Sporta pils Kr. Barona ielā. Šodien raidījumā LTV1 Lielais jautājums par Latvijas telpiskās attīstības modeli piedalījās tikai divi arhitekti, kuri saistīti ar pašvaldību darbu, neviens RTU APF pārstāvis ( laikam jau sen būtu jāraksta AF ). Vara ir jāņem ar citiem līdzekļiem, vēstules ir tikai vienojošs faktors, lai saprastu, ka arhitektiem kopā sanāk labāk, nekā pa vienam.


Ingurds Lazdiņš Re: Starp citu [24/04/2015 07:54]

kas piedalījās?


Miķelis: Re: Starp citu [24/04/2015 08:22]

Salacgrīvas mērs arhitekts Dagnis Straubergs un bijušais ministrs arhitekts Edgars Zalāns. Abi gan nav praktizējoši arhitekti, man šķiet arī ne pilsētplānotāji, bet domā kā arhitekti, - konstruktīvi. Vismaz kaut kas. Bet tas ka neuzaicina nevienu no RTU APF - ir profesijas prestiža rādītājs varā un sabiedrībā. Ingurd, Internetā jābūt piejamai diskusijai, bija patiešām pēc ilgiem laikiem kaut kas par lietu.


Miķelis: Re: Starp citu [24/04/2015 08:43]

Miķelis: Re: Starp citu Ingurd, Venti [28/04/2015 17:07]

Jūs klusējat tādēļ, ka aiz visas šīs masīvās ofensīvas kaut ko saskatāt? Piemēram Angļu džentelmeņu kluba pārtapšanu par Dāmu tējas salonu? Ir indikācijas, ka tas var notikt LAS kongresa laikā? Kāds ir spēku samērs?


Ausma Skujiņa: PIEMINEKLIS STRĒLNIEKIEM [24/04/2015 09:48]

Strēlnieku piemineklis un muzejs jāsaglabā pirmatnējā veidolā! Visas paklusām veiktās izmaiņas un iecerētās pārbūves ir pretlikumīgas un nožēlojamas! Nesaprotu - kā to visu varēja sakaņot VKPAI!

Ja savas dzīvības nebūtu atdevuši mūsu strēlnieki, tad nebūtu arī Latvijas. Arhitektu Savienībai vajadzētu organizēt ekskursiju uz Lestenes BRĀĻUKAPIEM. Vakar pēc diskusija pārliecinājos par to, cik slikti vēsturi zin jaunākie kolēģi.

"Mūsu valstī patlaban visai neskaidri un neprecīzi izvēlētas prioritātes, jo intelektuālis ir padotais, bet noteicējs - biznesmenis un menedžeris." Tā raksta Leons Briedis avīzē KULTŪRZĪMES.


Miķelis: Re: PIEMINEKLIS STRĒLNIEKIEM [24/04/2015 10:24]

Jautājums: vai padomju varas uzstādītais piemineklis atspoguļo strēlnieku patieso būtību ( vai tas nav pārāk sarkans ), vai tas nav kaut kas līdzīgs ļeniņekļiem, kurus ātri likvidēja visā Latvijā? Vai mēģinājums uzbūvēt Sarkano strēlnieku muzeju nebija mēģinājums iznīcināt Rīgas vēsturisko Rātslaukumu vietu? Tas pats attiecas uz RPI piebūvi, kuru nojauca.

Var saprast lēmumu ideoloģisko bāzi no VKPAI puses, kuri tomēr cenšas veidot, vai atjaunot Rīgas vēsturisko centru, likvidējot padomju uzslāņojumus. Tas pats attiecas uz RTU ēku Kaļķa ielā 1. Staļina laika veidojums, kas pēc neilga laika paliks tukšs, jo RTU pārvāksies uz Ķīpsalu.

Sākumā vajadzētu būt diskusijai par šo nozīmīgo vietu - Akmens tilta ass, saspēle ar Nacionālo bibliotēku, cerams reiz arī Akustisko koncertzāli ( vienīgi varbūt 2 reizes mazāku ). Kādu zīmīgu objektu šajā vietā likt ( skat. manu priekšlikumu par kompaktu Modernās Mākslas muzeju, ievērtojot arī Rīgas Mākslas telpas klātbūtni zem Rātslaukuma ) ?

Tā kā ir diezgan liels pamats diskusijai.


Uldis Barbans Re: PIEMINEKLIS STRĒLNIEKIEM [25/04/2015 15:42]

+1 pa lielam.

Kaut kāds fokālā punkta eklektisms tur iederas, vai arī jāspiež konsekventi uz veco. Šai vietā pazemē droši vien būs Vecrīgas metro stacija, pēc kādiem 50 gadiem.

Ceru, ka akustisko koncertzāli negrūdīs uz AB dambja. Tas ir pietiekami veselīgs šobrīd. Daudzas pasaules pilsētas alkst pēc šādām brīvdabas skatu platformām, kur cityskape baudīt. Kāpēc jānoklucē, jāuzbaro kā foie gras, nu... Brīvu vai degradētu platību civilizācijas tuvumā pietiek. Skatos uz http://ej.uz/kokles_iela (nosaukums!) nesuperaugstvērtīgo arhitektūru, piemēram, vai http://ej.uz/a...park_residence čiku. Uz apmēram tās pašas ass.


jonis: STRĒLNIEKU PIEMINEKLIS [24/04/2015 11:12]

Kuram ienācis prātā strēlnieku heroisma pieminekli apvienot ar pilnīgi pretējas nozīmes, genocīdam pret latviešiem, piemiņas iemūžināšanu. Vai tā nav provokācija ? Cerēsim , ka tas ir tikai stulbums. Šāda abu pretējas nozīmes vērtību novietošana vienā vietā degradē abas . Torņukalna stacijas memoriāls varētu tikt papildināts ar muzeju, kur arī varētu izvietot nepieciešamo informāciju. Tā teritoriju nepieciešams pilnveidot labākai apmeklētāju sagatavošanai pārdzīvojumam. Protams , ka Dribas un Grīnberga muzeja ēkas arhitektūra kopā ar skulptūru ir arhitektūras piemineklis , sava laika nodeva un neatkarīgi no uzskatu dažādības, jārūpējas lai nevaldāmā laika upe neizslauka patiesību no mūsu atmiņas. Cienot Birkerta kunga darbu, tomēr šoreiz nebūtu labi izmainīt muzeja autoru apjoma risinājumu un veidot , ja nepieciešams, jaunās telpas atbilstoši kvartāla apbūves nosacījumiem organiski. Strēlnieku laukums laika gaitā ir apaudzis ar utilitārisma sūnu, kas būtu jānotīra, kā arī no Daugavas puses tas daiļojams ar koku un dendro stādījumiem, veidojot cilvēcisku pārdzīvojuma telpu. Tas uzlabotu pilsētvidi un padarītu pievilcīgāku strēlnieku laukumu.


Andis Sīlis Birkerta tektonikas izpratne [24/04/2015 11:50]

Interesanti ko Birkerts teiktu, ja viņa ģeniālajai Mineapoles bankai kāds cits gudrinieks piedāvātu aizbūvēt apakšu un zem vienas kājas pabāzt kaut kādu "gaišo nākotni". Labi, Strēlnieku muzejs nav tik izteikti simetrisks, tomēr Birkerta piedāvājums manuprāt pilnībā izčakarē Lūša un Dribas vienkāršo un skaidro balsti+pārliknis arhitektonisko pamatideju. Es nesaku, ka nav iespējams paplašināt esošos m2, bet ne jau nu padarot vienu no trim modernisma paraugiem par nesaprotamu vienkāji kas uzgumis apakšā pabāztai "nākotnei"


jonis: Miķeli [24/04/2015 12:37]

Tavā komentārā jaušams zināms mulsums, kas neļauj skaidri saskatīt svešās varas simbolu jēgu un pašu tēvu , vectēvu ceļu vai maldu ceļu nozīmi un jēgu . Vai mums nav jāciena viņu piemiņa, lai kur savā laikā tā iezīmēta. Arī tagadējais Rīgas centrs varētu būt pieņemams, ja tas pienācīgi tiktu aprūpēts. Kā redzams, nojaukt ir pavisam viegli, taču lai ko jaunu uzbūvētu vai vecu atjaunotu tīram romantismam, jātērē spēki un grūti krātie līdzekļi, kuru nemaz tik daudz nav. Vai neizcelt aktuālāko?


Miķelis: Re: Miķeli [24/04/2015 14:14]

Man uz to visu ir it kā tāds duāls viedoklis, varbūt pat trīskāršs:

1. Kā arhitektam: tepat augšā redzamā fotogrāfijā pirms Rātslaukuma atjaunošanas tā tagadējā veidolā, redzams, ka Strēlnieku muzejs ar visu pieminekli izskatās organiski, veido ar apkārtējo appbūvi pilsēttelpu, kuras mērogs ir labi nolasāms. Skaidrs, ka varu piekrist AS viedoklim, ka tur nekas nav ne pieliekams, ne pārbūvējams, ja muzeju šajā vietā vispār atstāj. Kaut kur jau veltīju veselu komentāru gūzmu, ka nevar tā vienkārši atbraukt ( pat Birkerts ) un sveša arhitekta darbu ( pat nelaiķa Dz.Dribas ) pārveidot.

2. Kā ekspadomju pilsonim: tas man ir totalitārisma simbols, kur tiku uzņemts pionieros absolūtos bezgaisa un diskomforta ( neviena loga, dienasgaismas trūkums, rēna miroņgaisma pie griestiem ) apstākļos. Atceros tās sajūtas nebija labākās. No tāda viedokļa droši, ka izšķirtos par labu buldozeram.

3. Kā cilvēkam, kas kaut ko minimāli saprot no pilsētplānošanas: nu ir sanācis neveikli ar visu Rātslaukumu un Strēlnieku muzeju. Varbūt Rātslaukums tikai iegūtu citu dimensiju, ja muzejs tiktu nojaukts un Rātslaukums plestos Daugavas virzienā, tur to noslēdzot ar MODERNU apbūvi, pie viena to apvienojot ar Kaļķu 1 rekonstrukciju. Kāda funkcija-tas ir iespējamās diskusijas jautājums.

Tā kā paturpinot Remu Kolhāsu un viņa domas, ka pilsētas domātas tomēr cilvēkiem, dzīvošanai un ērtībām ( ne pieminekļu sargāšanai par visu vari, bet dažreiz arī to nojaukšanai vai neatjaunošanai replikas formā ) un tajās notiekošās metomorfozes ne vienmēr ir mums saprotamas ( kas varbūt ir arī labi ) -

laikam izšķirtos par diezgan radikāliem šī laukuma pārvērtībām. Bet pieņemu, ka viedoklis cilvēkam, kas nav uzņemts pionieros un stāvējis goda sardzē pie Sarkano strēlnieku pieminekļa, varētu būt arī cits.


jonis: Birkerta tektonikas izpratne [24/04/2015 12:47]

Nu derētu iepauzēt, kamēr Sīļa kungam dusmas pāriet.


A: Ko mokās? [25/04/2015 14:40]

Nu tač tas muzejs vislaik tur traucē un sadala visu uz pusēm un nekādā jēgā. Nu tač vaig saudzīgi pārnest muzeju tādu kāds tas ir uz kādu skaistu vietu ar plašumu riņķī un sabūvē vecpilsētas laukumu atbilstoši pirmsākumiem līdz pat upei un darīts.


B: Re: Ko mokās? [27/04/2015 20:41]

Vecrīga man atgādina muti ar izsistiem zobiem. Tur tie laukumi ir, bet parasti tur vējš svilpo un darīt nav ko. Nav tā īsti nekur omulīga aizvēja. Visi tajos laukumos šizofrēniski lēkā, laiž pūķus un dejo masveida baletu tikai konkursu vizualizācijās. Vasarā var salikt lietussargus un gāzt iekšā alu aumaļām. Tikai pastāv 4 gadalaiki.

Tāds pats bezjēdzīgs robs ir starp muzeju un upi. No ko tad tur tagad darīt -sērot pulkā?


Uldis Barbans Simboloģija [25/04/2015 15:11]

Melno Aklo vajadzētu noslīcināt atvarā. Ar kaut ko tādu OM arhitektūra asociējas.

Lai nu ģeometrija sākotnējā iecerē skaista, pilsēttelpas mērogs nolasāms, bet stils taču galīgi neiederas ne ar ko labāk kā Triangula Maximas stils.

Atvarā burtiski ar buldozeru nedomāju, bet pārliknim apakšā padabūt kādu pilsētvides ūdenstilpi. (Saglabāt ēku, bet pārvietot gabaliņu no Melngalvju nama, lai neuzbāžas - varbūt pat lielu gabaliņu. Baseinu ar rotējošu ūdens straumi zem pārlikņa balstiem. Vai uz pāļiem virs Daugavas. Vai okupācijas tēmai piederīgākā vietā pie Torņakalna stacijas virs Mārupītes akvatorija, kaut kā.) Tad arī Birkerta gaišais klucis, ja nu sadomā īstenoties, var piespēlēt Lāčplēša lomu.


M.K.: Man patīk ..... ! [27/04/2015 18:49]

Man patīk šis cenzētais portāls ! Kur palika divi pēdējie komentāri - Ļeonova

un mans ? Kad Ļeonovs novēlēja MMM izvietot Lielajos kapos un es viņu paslavēju par šādu ideju,tad kāds šos domu graudus izdzēsa . Tik nevarīgi

un bailīgi esat !?!? Vai satraucāties, ka Bilbao efekts ir blefs ? Satraucāties,

ka sūtu jūs uz KIASMA apskatīties,kādus mēslus ar nosaukumu "laikmetīgā

māksla"tur eksponē ? Kurš no šodienas Latvijas māksliniekiem var pretendēt

uz Modernisma ģēnija lomu ? Vai žurnāla MODERNISTS izdevēji.

VARAT IZDZĒST,BET RUNĀJOT SKAIDRU VALODU - VISAS ŠĪS

KONCERTZĀĻU UZ DAMBJIEM, MMM UZ TILTA BALSTIEM UN JEBKUR

CITŪR BŪVĒŠANAS IR DEMAKOVAS STILA "TRĪS BRĀĻU"VALSTS KASES

IZZAGŠANAS PROJEKTI ! UN TIE,KURI TAJOS PIEDALĀS,VIENALGA-

GAIĻI,VISTAS VAI SĪĻI IR ŠO NOZIEGUMU LĪDZDALĪBNIEKI !


P.M.: Re: Man patīk ..... ! [27/04/2015 18:54]

Mieru, tikai mieru, - Tu sajauci topikus, skat pie 38 komentāriem. Kas tuvojas pilnmēness?


Andis Sīlis Re: Man patīk ..... ! [27/04/2015 21:34]

Cien. M.K, jūsu infantīlais komentārs visā savā krāšņumā ir tur, kur viņu izvietojāt - pie otra raksta. Tas netiek dzēsts stratēģisku apsvērumu dēļ - jau sen A4D esam vienojušies, ka dažu kolēģu vai komentētāju "no malas" muļķību labāk izzināt nekā nodzēst. Tomēr brīdinu, ka, ja turpināsiet paust nepamatotus un agresīvus personiskus apvainojumus, pieeja portālam no jūsu IP adreses tiks liegta.

Iesaku pamēģināt vēlreiz - piem apliecināt sava intelekta kapacitāti formulējot laikmetīgās mākslas definīciju un izanalizējot Kiasmas kolekciju līgani pārejot pie mūsu modernisma pārstāvju snieguma kritiskas apceres.


d: Re: Man patīk ..... ! [28/04/2015 12:16]

:D:D duriks


Doktors Pacients: pārejam citā līmenī [27/04/2015 18:58]

Amizanti ir pēdējie komentāri. Pārejam citā līmemī. Mums pietrūkst tikai dienvidu temperamentīgo un fatālo sieviešu ar "drosmes jostām", kas strīdīgo ēku jautājumu atrisinātu 1 sekundē ...

P.S. Labprāt iepazītos ar "izdzēstajiem jautājumiem"...


Miks Kārkliņš Kam pienakas strelnieku laukums? [27/04/2015 21:57]

Apsverot visus sheit izklastitos viedoklus, skiet, ka patiesi, shi sarezhgita pilsetvides telpa iegutu tad, ja to pec iespejas mazak apbuvetu. Taja pasa laika, jadoma ari par to, ko ar so strategiski atrodosos pilsetvides telpu vispar iesakt? Uz doto bridi mes varam runat tikai par to telpu kas paveras pret Daugavu. Parejais laukums, kura aizbuvesana tad ari biezi rada parpratumus un neizpratni par Okupacijas (Strelnieku) Muzeju, jau ir nododams pagatnes apcerei. Zaigas Gailes piedavatais variants, ka parpalikushais Strelnieku Laukums tiek periodiski parnemts ar Musdienu Makslas Muzeja eksponatiem ir vertigs, bet nepietiekoshs. Es uzskatu, ka shis ir kartejais gadijums, kur Vecrigas pilsetvide nebutu “norakstama” ka kartejais alusdarzs, jeb pagrides muzejs, bet gan veidojama balstoties uz izpratni par Pilsetas un vel jo vairak Vecrigas IEDZIVOTAJU vajadzibam. Shi ir velviena pilsetvides telpa kura varetu padarit Vecrigu par pievilcigu vidi ne tikai turistiem, bet ari vietejai publikai.


Birkerts: skaaaaaidrs [28/04/2015 16:14]

https://www.yo...?v=LP1scNV8oS8

Principā viss ir pateikts pirmajās 17 sekundēs.

Kur ZG bija visus šos gadus pirms naudas piešķiršanas?


Birkerts: Re: skaaaaaidrs [28/04/2015 16:17]

dice: pret! [30/04/2015 23:31]

Man nepatik vecais apjoms, bet jauna piebuve vispar murgs. Vecais apjoms jau esot pieminieklis, daļa no vestures, un to nedrikst nojaukt vai parnest. Bet pagriezt perpendikulari tiltam, butu laba ideja. Tas atvers unikalo pirmskara skatu uz seno pilsetu ar Melngalvju namu, kurš bus pievilcigaks turismam.


Juris: Ko mums īsti vajag??? [11/03/2016 11:22]

Palasoties iepriekšējos komentus jāsecina ka nožēlojami ir paši komentētāji ar Padomijas domāšanu.Jājautā tad :"Ko mums īsti vajag?? Rātslaukumu vai Okupācijas muzeju ar Strēlnieku pieminekli?" Kas tas vispār par Rātslaukumu kurā eksistē kautkāds "melns monstrs",Staļinlaika brūna RTU ēka,Strēlnieku piemineklis un vēl "jaunuzceptais" itkā Kamarina nams ,kuram ABSOLŪTI" nav līdzības un sakara ar kādreizējo Brāļu Kamarinu namu.?? Tā vietā lai atjaunotu savlaik UNIKĀLU Rīgā namu Jakša namu domā par kautkādu Okupācijas muzeja piebūvi, viesnīcu utt.Nožēlojami ka daudzi cilvēki mūsdienās lielākoties domā ar muguras ne galvas smadzenēm.


Yeezys: 1123zx530Z [13/04/2017 03:58]

[url=http://www.nfljerseys.us/][b]NFL Jerseys[/b][/url]

[url=http://www.yeezyboost350.us.com/][b]Yeezy Boost 350 V2[/b][/url]

[url=http://www.longchampbags.us.com/][b]Longchamp Handbags[/b][/url]

[url=http://www.adidas-uk.org.uk/][b]Adidas UK[/b][/url]

[url=http://www.yeezys.org/][b]Yeezys[/b][/url]

[url=http://www.nike-stores.fr/][b]Nike Store[/b][/url]

[url=http://www.underarmouroutlet.us.com/][b]Under Armour Outlet[/b][/url]

[url=http://www.timberlanduk.org.uk/][b]Timberland Boots[/b][/url]

[url=http://www.jordan12.us/][b]Jordan 12[/b][/url]

[url=http://www.yeezy-shoes.us.com/][b]Yeezy Shoes[/b][/url]

[url=http://www.nikehuarache.us/][b]Nike Huarache[/b][/url]

[url=http://www.kedsshoesforwomen.com/][b]Keds Shoes For Women[/b][/url]

[url=http://www.yeezy.com.co/][b]Yeezy Shoes[/b][/url]

[url=http://www.nikeairmax.us/][b]Nike Air Max 2017[/b][/url]

[url=http://www.outlettoms.us/][b]Toms Outlet[/b][/url]

[url=http://www.ultraboostuncaged.us/][b]Ultra Boost[/b][/url]

[url=http://www.mlb-jerseys.us/][b]MLB Jerseys[/b][/url]

[url=http://www.adidas-nmds.com/][b]Adidas NMD[/b][/url]

[url=http://www.oakleyoutlet.net.co/][b]Oakley Outlet[/b][/url]

[url=http://www.rayban-canada.ca/][b]Ray Ban[/b][/url]

[url=http://www.katespadeoutlets.us/][b]Kate Spade Outlet[/b][/url]

[url=http://www.adidas-outlet.org/][b]Adidas Outlet[/b][/url]

[url=http://www.nikeairmax-90.com/][b]Nike Air Max 90[/b][/url]

[url=http://www.timberland-outlet.us/][b]Timberland Outlet[/b][/url]

[url=http://www.rayban-sunglasses.ca/][b]Ray-Ban Sunglasses[/b][/url]

[url=http://www.adidas-nmd.org.uk/][b]Adidas UK[/b][/url]

[url=http://www.adidaseqt.com/][b] Adidas EQT[/b][/url]

[url=http://www.ralphlaurens.org.uk/][b]Ralph Lauren UK[/b][/url]

[url=http://www.jordan4.us/][b]Jordan 4[/b][/url]

[url=http://www.cheapjordan-shoes.com/][b]Cheap Jordan[/b][/url]

[url=http://www.adidasnmdoutlet.com/][b]NMD Outlet[/b][/url]


lebron14forsale: cheapnikedarwin [14/05/2017 06:18]

http://www.kyrie3.net/

http://www.kyr...es-us-239.html

http://www.kyr...17-us-325.html

http://www.kyr...14-us-315.html

http://www.kyr...ar-us-223.html

http://www.kyr...md-us-212.html

http://www.nikevapormax.net/

http://www.nik...n-c165_p1.html

http://www.nik...3-c123_p1.html

http://www.nik...x-c174_p1.html

http://www.che...mes-c-393.html

http://www.che...-31-c-332.html

http://www.che...-30-c-329.html

http://www.che...neo-c-630.html

http://www.nik...ie3samurai.com/

http://www.nik...ns-us-291.html

http://www.nik...ns-us-292.html

http://www.nik...ax-us-286.html

http://www.kyr...imetoshine.com/

http://www.kyr...017-c-433.html

http://www.kyr...tar-c-549.html

http://www.kyr...ens-c-277.html

http://www.kyrie3warning.com/

http://www.kyr...13-us-312.html

http://www.kyr...14-us-315.html

http://www.kyr...17-us-318.html

http://www.kyr...18-us-321.html

http://www.kyr...-2-us-323.html

http://www.kyr...17-us-325.html

http://www.kyr...23-us-348.html

http://www.kyr...31-us-333.html

http://www.nikevapormax.com/

http://www.nikekyrie3bhm.com/

http://www.nik...-30-c-329.html

http://www.nik...ens-c-266.html

http://www.nik...-95-c-258.html

http://www.kyrie3allstar.com/

http://www.kyr...017-c-321.html

http://www.kyr...017-c-370.html

http://www.kyr...eys-c-704.html

http://www.kyrie3oreo.com/

http://www.kyr...28-us-350.html

http://www.kyr...29-us-352.html

http://www.kyr...-3-us-327.html

http://www.kyr...centswoosh.com/

http://www.cheapnikedarwin.com/

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.che...phuuebagc8oim7

http://www.lebron14forsale.com/

http://www.leb...n-8-c-296.html

http://www.leb...n-9-c-299.html

http://www.leb...e-2-c-335.html

http://www.leb...e-3-c-337.html


myy: myy [23/05/2017 14:25]

http://www.ray...glasses.com.co/, http://49ers.nfljersey.us.com/, http://www.ral...n-polos.com.co/, http://www.northfacejackets.fr/, http://www.prada-outlet.com.co/, http://www.burberrybags.com.co/, http://www.tru...-outlet.us.org/, http://www.hoganshoes.org.uk/, http://www.swarovski-canada.ca/, http://www.hermes-bags.net/, http://www.roshe-run.co.uk/, http://www.bas...llshoes.com.co/, http://www.des...soutlet.us.com/, http://www.toms-outlets.us.com/, http://www.ral...tonline.in.net/, http://www.giu...es-zanotti.com/, http://bills.nfljersey.us.com/, http://www.thenorth-face.com.co/, http://www.new-balancecanada.ca/, http://www.oakley-outlet.fr/, http://www.cheap-watches.in.net/, http://www.raybans-outlet.nl/, http://www.asicsoutlet.us.org/, http://www.michael-kors.in.net/, http://www.pan...wellery.com.au/, http://bucks.nba-jersey.com/, http://www.michael-kors.com.es/, http://coachoutlet.euro-us.net/, http://giants.nfljersey.us.com/, http://www.woo...-clearance.com/, http://www.ral...tletonline.com/, http://www.cheap-jordans.net/, http://www.bcbg-maxazria.ca/, http://www.ferragamo.net.co/, http://www.mic...stralia.com.au/, http://charger...ljersey.us.com/, http://www.barbour-factory.net/, http://www.burberry-store.com/, http://cowboys.nfljersey.us.com/, http://nets.nba-jersey.com/, http://www.oak...-outlet.com.co/, http://www.adidasshoes.com.se/, http://www.chiflatirons.in.net/, http://www.michaels-kors.us/, http://www.adidas-shoes.in.net/, http://www.barbours.us.com/, http://www.mar...obs-outlet.com/, http://www.cheap-nike-shoes.net/, http://www.airmax.com.se/, http://www.women-clothes.com/, http://www.ed-hardy.us.com/, http://www.the-northface.com.de/, http://www.philipp-pleins.com/, http://www.soc...hoesoutlet.com/, http://www.celine-bags.com/, http://www.instylers.us/, http://www.oak...glasses.com.co/, http://www.co-aol.com/, http://raptors.nba-jersey.com/, http://www.the-northface.ca/, http://www.ral...noutlet.us.com/, http://www.adidassuper-star.de/, http://www.coachoutlet-inc.net/, http://www.mic...-online.ar.com/, http://www.rayban-sunglasses.fr/, http://www.pol...noutlet.net.co/, http://www.true-religions.com/, http://colts.nfljersey.us.com/, http://coach-outlet.tumblr.com/, http://www.jordan.com.de/, http://www.sal...ferragamos.com/, http://www.bur...tletonline.com/, http://michaelkors.euro-us.net/, http://www.tracksuits-store.com/, http://celtics.nba-jersey.com/, http://www.zcoachoutlet.com/, http://www.nike-shoesoutlet.com/, http://www.tor...-outlet.com.co/, http://www.eye...ses-outlet.com/, http://www.nikeshoes.org.es/, http://www.nike-schoenen.co.nl/, http://www.jimmy-choosshoes.com/, http://www.tim...d-boots.com.co/, http://www.mic...orsbags.com.co/, http://falcons.nfljersey.us.com/, http://www.che...soutlet.com.co/, http://www.mbt-outlet.com/, http://www.bot...etasoutlet.com/, http://www.michaelkors.com.de/, http://www.oakleys.org.es/, http://www.levisjeans.com.co/, http://www.tory-burch.us.org/, http://seahawk...ljersey.us.com/, http://eagles.nfljersey.us.com/, http://www.swa...online-shop.de/, http://www.pan...arms-canada.ca/, http://www.the...th-face.org.uk/, http://www.nike-roshe-run.de/, http://www.michaelkors-ins.com/, http://www.coa...youtlet.net.co/, http://www.omega-watches.com.co/, http://www.hollisters.us.com/, http://www.dsquared2-outlet.com/, http://www.nik...hoes-inc.co.uk/, http://raiders.nfljersey.us.com/, http://buccane...ljersey.us.com/, http://www.hermesoutlet.shop/, http://www.ecco-shoes.us.com/, http://www.ok-em.com/, http://www.nikeairmax2015.org/, http://www.calvin-kleins.in.net/, http://www.mic...-korsoutlet.cc/, http://bulls.nba-jersey.com/, http://www.givenchy.com.co/, http://www.mlb-jerseys.us.com/, http://www.mic...soutlet.ar.com/, http://dolphin...ljersey.us.com/, http://michael...ackofriday.com/, http://celine.blackofriday.com/, http://www.vans-shoes.co.uk/, http://www.marc-jacobs.us.com/, http://mavericks.nba-jersey.com/, http://www.swa...stralia.com.au/, http://bears.nfljersey.us.com/, http://www.oak...sses-canada.ca/, http://www.burberrybags.net.co/, http://www.nike-outlet.us.org/, http://www.nike-rosheruns.nl/, http://rockets.nba-jersey.com/, http://www.beatsbydre.com.co/, http://redskin...ljersey.us.com/, http://www.toms-shoe.us.org/, http://www.beats-by-dre.com.co/, http://www.adidas-shoes.nl/, http://panther...ljersey.us.com/, http://www.mic...rsoutlet.co.uk/, http://www.bur...yonlineshop.de/, http://www.p90xs-workout.com/, http://airmax....lackfriday.com/, http://www.the...thfaces.us.com/, http://hawks.nba-jersey.com/, http://www.chr...boutins.in.net/, http://www.oak...glasses.com.au/, http://www.jui...eoutlet.net.co/, http://www.rol...atchoutlet.com/, http://www.che...erseys.mex.com/, http://www.arm...xchange.in.net/, http://www.new...anceoutlet.org/, http://www.tom...lfigers.in.net/, http://www.long-champ.com.de/, http://www.ray...soutlet.com.co/, http://www.chr...uboutins.co.uk/, http://pacers.nba-jersey.com/, http://www.oak...tonline.com.co/, http://www.nike-huaraches.nl/, http://www.soft-ballbats.com/, http://www.bur...et-sale.com.co/, http://www.nikeair-max.es/, http://www.pandorajewelry.top/, http://www.raybans-cher.fr/, http://www.hol...ineshop.com.de/, http://www.vans-shoesoutlet.com/, http://www.polos-outlets.com/, http://www.nikeshoes-outlet.com/, http://www.hollister.com.se/, http://www.raybansbocco.it/, http://www.adidas-shoes.ca/, http://www.ralph-laurens.org.uk/, http://www.north-face.com.co/, http://www.kate-spades.com.co/, http://www.pol...utletstore.net/, http://www.lacoste-store.com/, http://www.truereligions.net/, http://www.coa...tonline.in.net/, http://www.air...cheshoes.co.uk/, http://www.pol...hlauren.com.co/, http://www.swa...rystals.us.com/, http://www.nikeairmax.com.de/, http://www.kates-spade.com/, http://www.nik...uinpaschers.fr/, http://rayban.blackofriday.com/, http://ralphla...ackofriday.com/, http://www.toryburchsale.com.co/, http://www.soccershoes.us.com/, http://thunder.nba-jersey.com/, http://www.michaelkorsoutlet.se/, http://www.longchampbags.com.co/, http://www.tru...-outlet.com.co/, http://www.coach-outlet.store/, http://www.bcbg-dresses.net/, http://www.con...eschuhe.com.de/, http://www.barbour.in.net/, http://www.ray-bans.co.uk/, http://www.louboutin.jp.net/, http://www.thomas-sabos.com.de/, http://www.che...jerseys.us.com/, http://www.longchamp.com.co/, http://www.supra-footwear.net/, http://www.tommyhilfigerca.ca/, http://www.nikeshoes.de/, http://www.ray...-outlet.net.co/, http://lakers.nba-jersey.com/, http://ravens.nfljersey.us.com/, http://www.bur...outlets.org.uk/, http://www.coa...utletonline.ca/, http://www.omegas-relojes.es/, http://www.coachblackfriday.com/, http://www.chr...uboutin.jp.net/, http://www.fer...moshoes.in.net/, http://nuggets.nba-jersey.com/, http://www.barbour-jackets.com/, http://www.che...aelkors.com.co/, http://www.mic...s-store.us.org/, http://www.jimmy-chooshoes.com/, http://www.mon...-pens-sale.com/, http://www.vib...fingers.in.net/, http://timberw...nba-jersey.com/, http://www.nike-rosherun.com.es/, http://www.iphone-cases.net/, http://www.ral...nonlineshop.de/, http://www.tom...ilfiger.net.co/, http://www.new...onlinemall.com/, http://www.lon...poutlet.com.co/, http://www.chr...hoesoutlet.org/, http://www.nikefree-runs.org.uk/, http://www.michael-kors.net.co/, http://www.horlogesrolexs.nl/, http://www.ral...renpolos.co.uk/, http://www.oakleys-2017.in.net/, http://www.hogans.com.de/, http://www.che...watches.org.uk/, http://www.toms-outletstore.com/, http://www.tom...tonline.com.co/, http://www.bur...utletcanada.ca/, http://76ers.nba-jersey.com/, http://www.raybanoutlet.ca/, http://www.the...jackets.net.co/, http://www.raybans.com.de/, http://www.und...mouroutlet.com/, http://www.ral...olosoutlet.com/, http://www.chr...inshoes.in.net/, http://www.long-champoutlet.com/, http://www.tommyhilfigers.nl/, http://www.cheap-rayban.com.co/, http://knicks.nba-jersey.com/, http://www.ferragamos.us.com/, http://coach.blackofriday.com/, http://vikings.nfljersey.us.com/, http://www.outlet-burberry.net/, http://www.puma-shoes.de/, http://www.ray...-outlet.org.uk/, http://www.nike-skos.com/, http://www.cheapjerseys.net.co/, http://www.kat...eoutlet.gb.net/, http://www.tim...ndshoes.net.co/, http://www.tnf-jackets.us/, http://www.cheapshoes.net.co/, http://texans.nfljersey.us.com/, http://www.ral...aurenpolos.net/, http://www.coa...-online.com.co/, http://www.oak...unglass.net.co/, http://www.giu...zanotti.com.co/, http://www.rayban-sunglasses.co/, http://oakley.blackofriday.com/, http://www.hugo-boss.com.co/, http://www.nike-shoes.com.co/, http://www.nikestoreoutlet.us/, http://www.adidas-shoes.es/, http://www.retro-jordans.net/, http://www.rep...andbags.com.co/, http://saints.nfljersey.us.com/, http://www.hollister-store.com/, http://jaguars.nfljersey.us.com/, http://www.long-champbags.com/, http://www.pan...jewelry.com.de/, http://www.new...ance-schuhe.de/, http://www.nike-shoescanada.ca/, http://www.mic...anadaoutlet.ca/, http://www.nba-jersey.com/, http://www.versace-outlet.com/, http://www.rol...forsale.us.com/, http://www.oak...lassessale.com/, http://www.the...thfaces.net.co/, http://www.supra-shoes.org/, http://www.nhl-jerseys.net/, http://www.mcms-handbags.com/, http://www.tommy-hilfigers.de/, http://www.polo-ralph-lauren.de/, http://www.ralphlaurens.ca/, http://heat.nba-jersey.com/, http://wizards.nba-jersey.com/, http://www.mic...tonline.net.co/, http://www.mcmbackpacks.com.co/, http://www.converse.net.co/, http://www.michaelkors.so/, http://www.oakleys-frame.com.co/, http://www.mizuno-running.net/, http://www.swa...i-jewelrys.com/, http://kings.nba-jersey.com/, http://www.nikerosherun.us/, http://www.nike-airmaxs.fr/, http://www.montrespaschers.fr/, http://www.tom...-outlet.us.org/, http://grizzlies.nba-jersey.com/, http://www.jerseys-store.com/, http://www.adi...chuheonline.de/, http://www.prada-shoes.com.co/, http://www.chiflatiron.net.co/, http://www.hol...ings-store.com/, http://www.lau...hsoutlet.co.uk/, http://cavaliers.nba-jersey.com/, http://www.rosheruns.us/, http://www.omegawatches.in.net/, http://www.nfl-jersey.us.org/, http://hornets.nba-jersey.com/, http://www.hol...lothing.com.co/, http://www.vansschuhe.com.de/, http://www.nike-air-max.com.au/, http://steeler...ljersey.us.com/, http://www.nike-airmax.us.com/, http://warriors.nba-jersey.com/, http://www.tim...soutlet.us.com/, http://patriot...ljersey.us.com/, http://browns.nfljersey.us.com/, http://bengals.nfljersey.us.com/, http://azcardi...ljersey.us.com/, http://packers.nfljersey.us.com/, http://www.designer-handbags.cc/, http://www.swarovskissale.co.uk/, http://www.juicycouture.com.co/, http://www.michaelkors.co.nl/, http://www.chrome-hearts.com.co/, http://www.chr...noutlet.net.co/, http://www.nike-airmax.com.de/, http://www.bottega-bags.com/, http://www.wedding-dresses.cc/, http://www.oak...-outlet.in.net/, http://www.bea...drdrephone.com/, http://www.puma-shoesoutlet.com/, http://www.newbalance-shoes.org/, http://www.coachfactory.shop/, http://www.michael-kors.shop/, http://www.jordanshoes.net.co/, http://www.nba-shoes.com/, http://www.new-balanceshoes.es/, http://www.chr...outin-shoes.ca/, http://www.nike-shoesfactory.us/, http://www.ral...s-outlet.co.uk/, http://www.che...as-sabos.co.uk/, http://www.bur...youtlett.co.uk/, http://www.oakley-sbocco.it/, http://coach.euro-us.net/, http://www.nike-store.com.de/, http://jets.nfljersey.us.com/, http://pelicans.nba-jersey.com/, http://www.pul...pandora.com.es/, http://www.che...aseballbats.us/, http://www.oak...lasses2017.com/, http://www.ray-bans.net.co/, http://www.nike-skors.com.se/, http://www.cheapoakleyss.com/, http://www.air-maxschoenen.nl/, http://www.mk-outletonline.us/, http://www.ralphlauren-au.com/, http://www.lon...mp-bags.us.com/, http://rams.nfljersey.us.com/, http://www.mic...utletonline.cc/, http://www.bur...andbags.net.co/, http://www.nike-airmaxnc.co.uk/, http://www.reeboks.com.de/, http://www.fendi-outlet.in.net/, http://www.iphonecases.net.co/, http://www.soccers-shoes.net/, http://www.nike-air-force.de/, http://longcha...ackofriday.com/, http://www.converse-shoes.net/, http://www.adidas-store.net/, http://pistons.nba-jersey.com/, http://www.airhuaraches.co.uk/, http://www.coach-outlets.net.co/, http://www.converses-outlet.com/, http://www.air-jordanshoes.us/, http://www.nfljersey.us.com/, http://www.jordan-retro.org/, http://www.coachfactory.cc/, http://www.ral...urenpolo.co.uk/, http://lions.nfljersey.us.com/, http://www.air-yeezys.com/, http://www.cheapjerseys.us.org/, http://www.oakleys.mex.com/, http://www.nikefree5.net/, http://www.oakleys.com.de/, http://www.pol...laurens.us.com/, http://www.her...rkinoutlet.net/, http://titans.nfljersey.us.com/, http://www.mk-com.com/, http://www.prada-bagsoutlet.com/, http://www.uhren-stores.de/, http://www.bea...adphone.in.net/, http://www.pradas.com.de/, http://www.true-religion.com.co/, http://www.toms--outlet.com.co/, http://www.nik...soutlet.org.uk/, http://www.tru...n-jeans.com.co/, http://www.katespades.com.co/, http://www.ray...-outlet.com.co/, http://www.bur...-outlet.in.net/, http://trailbl...nba-jersey.com/, http://www.coach-factory.com.co/, http://www.nikeairmax-90.net/, http://www.nike-max.fr/, http://www.tor...hoesoutlet.com/, http://www.michael-kors.cc/, http://www.rolex-watches.us.com/, http://www.asics-outlets.com/, http://www.ray...glasses.net.co/, http://www.babyliss-pros.com/, http://broncos.nfljersey.us.com/, http://www.mic...rsoutlet.co.uk/, http://www.tommyhilfigers.de/, http://www.nikeair-max.ca/, http://www.raybans.org.es/, http://www.han...soutlet.in.net/, http://www.pan...-charms.org.uk/, http://www.che...jerseys.us.com/, http://www.dsquared2s.com/, http://www.pradahandbags.net.co/, http://www.nike-free-runs.de/, http://www.tom...esstore.com.co/, http://suns.nba-jersey.com/, http://www.bar...jackets.us.com/, http://www.airmax-shoes.com/, http://www.val...soutlet.us.com/, http://magic.nba-jersey.com/, http://www.bur...agssale.net.co/, http://www.scarpehogans.it/, http://www.bur...outlets.net.co/, http://www.oakleys-outlets.net/, http://www.mic...rs-bags.us.org/, http://www.nike-mercurial.com/, http://chiefs.nfljersey.us.com/, http://www.mcm-handbags.org/, http://www.hollisters-canada.ca/, http://www.oak...-outlet.net.co/, http://www.mcmbackpacks.net/, http://www.tim...ndspaschere.fr/, http://www.hoodies-store.com/, http://www.nike-store.in.net/, http://spurs.nba-jersey.com/, http://www.tommys-hilfiger.com/, http://www.nikefree-run.net/, http://www.salomonshoes.com.de/, http://clippers.nba-jersey.com/, http://www.toms-shoes-outlet.us/, http://www.rol...ches-canada.ca/, http://www.raybans-outlet.cc/, http://www.philipp-plein.us.com/, http://www.mic...-outlet.us.org/, http://www.mcmhandbags.com.co/, http://jazz.nba-jersey.com/


20170731 yueqin: 20170731 yueqin [31/07/2017 11:39]

http://www.coa...-online.us.com

http://www.coa...tonline.us.org

http://www.chr...inshoes.us.org

http://www.adidasshoes.us

http://www.jam...enshoes.us.com

http://www.coachcanadaoutlet.ca

http://www.outletnike.us

http://www.lon...mp-handbags.us

http://www.nik...tonline.us.com

http://www.pradaoutlets.us

http://www.coa...onlines.us.com

http://www.hol...othingstore.us

http://www.nike-airmax90.me.uk

http://www.adidasnmd-shoes.us

http://www.coa...arances.in.net

http://www.miamiheatjerseys.us

http://www.dis...ikeshoessc.org

http://www.coa...onlines.us.com

http://www.nikeoutlet.us.com

http://www.mic...-outlet.us.org

http://www.catshoes.us.com

http://www.che...fficial.us.com

http://www.che...s-shoes.us.com

http://www.sac-michaelkors.fr

http://www.pan...jewelry.org.uk

http://www.sac...hamp-pliage.fr

http://www.coa...tonline.us.com

http://www.mon...nc-pens.net.co

http://www.adidasnmd.org.uk

http://www.lon...handbags.me.uk

http://www.off...houtlet.us.com

http://www.versaceshoes.in.net

http://www.che...olesale.us.com

http://www.coa...eonline.com.co

http://www.valentino.in.net

http://www.adidas-nmd.us.com

http://www.mul...youtlet.org.uk

http://www.coa...youtlet.us.com

http://www.ugg.in.net

http://www.airmax90.org

http://www.fit...fficial.us.com

http://www.swa...kicrystal.name

http://www.adi...uperstar.me.uk

http://www.tim...bootsoutlet.us

http://www.cle...iersjerseys.us

http://www.longchampbags.uk

http://www.true-religion.us.com

http://www.uggsoutlets.in.net

http://www.ral...tonline.us.com

http://www.new...ots-jerseys.us

http://www.mbtshoes.name

http://www.nik...max-pascher.fr

http://www.nikeroshe.us

http://www.ral...earance.org.uk

http://www.mon...cketsuk.org.uk

http://www.yeezyboost.us.com

http://www.jordanretro.name

http://www.levisjeans.name

http://www.rol...replica.us.com

http://www.val...outlets.us.com

http://www.yeezyboost-350.co.uk

http://www.adi...inersuk.org.uk

http://www.pol...-lauren.in.net

http://www.mic...letsale.us.com

http://www.ray...glasses.net.co

http://www.kevindurantshoes.us

http://www.che...olesale.us.com

http://www.pan...learance.me.uk

http://www.tru...onjeans.in.net

http://www.coa...lineinc.us.com

http://www.mic...koutlet.in.net

http://www.pandora-bijoux.fr

http://www.mic...earance.in.net

http://www.bir...sandals.org.uk

http://www.ysl-handbags.us

http://www.coachoutletcanada.ca

http://www.stephcurry-shoes.us

http://www.nike-store.us.com

http://www.ral...learance.me.uk

http://www.giu...nottioutlet.us

http://www.red-bottoms.us.com

http://www.lou...n-shoes.us.com

http://www.kat...tonline.us.com

http://www.nikestoreuk.me.uk

http://www.coa...onlines.us.com

http://www.coa...soutlet.us.com

http://www.pandora-uk.me.uk

http://www.nikefreeflyknit.name

http://www.adi...perstar.us.com

http://www.vansshoes.in.net

http://www.ral...onlines.us.com

http://www.airjordanretro.us

http://www.supra-shoes.us

http://www.yee...st350v2.us.com

http://www.out...aelkors.us.com

http://www.chiflatiron.in.net

http://www.pol...eonline.us.com

http://www.cheapjordans.us.com

http://www.bir...tockpascher.fr

http://www.her...utletonline.us

http://www.mbtshoes.in.net

http://www.mic...tonline.us.com

http://www.lou...toutlet.us.com

http://www.coach-outlets.us.com

http://www.onl...youtlet.us.com

http://www.nikeair-max.org.uk

http://www.salomon-shoes.name

http://www.yeezyboost.org.uk

http://www.tom...soutlet.in.net

http://www.adidasshoes.me.uk

http://www.coa...etstore.us.com

http://www.mic...andbags.us.org

http://www.gol...iorsjerseys.us

http://www.dou...clerpascher.fr

http://www.pandora.us.com

http://www.pan...lryoutlet.name

http://www.adidas-outlet.us.com

http://www.mic...rsoutlet.co.uk

http://www.air-jordans.us.com

http://www.sac...amppas-cher.fr

http://www.bir...ckshoes.us.com

http://www.bir...etstore.us.com

http://www.guccioutlets.us.org

http://www.ralphlaurenuk.me.uk

http://www.longchamphandbags.us

http://www.raybans.org.uk

http://www.bir...cksandals.name

http://www.cheapjordans.com.co

http://www.pan...-charms.us.org

http://www.ultraboost.us

http://www.gucci--borse.it

http://www.uggsoutlets.com.co

http://www.mar...handbag.us.com

http://www.clarksshoes.us.com

http://www.todsoutlet.us

http://www.fit...earance.us.com

http://www.pandoracharms.us.com

http://www.mic...earance.in.net

http://www.mbtshoes.org.uk

http://www.fit...earance.us.com

http://www.mic...outlets.us.com

http://www.lou...in-paschers.fr

http://www.ral...noutlet.com.co

http://www.lon...utletstore.com

http://www.adidasoutlet.us.com

http://www.ral...enoutlet.me.uk

http://www.coa...-online.us.com

http://www.oakley.nom.co

http://www.pan...eclearance.com

http://www.airmax90nike.us

http://www.danskoshoes.us.com

http://www.saclongchampsolde.fr

http://www.yeezy-boost350v2.us

http://www.nikeshoes.us.com

http://www.airmax-95.us

http://www.poloralph-lauren.fr

http://www.tru...soutlet.us.com

http://www.airjordan-uk.org.uk

http://www.ral...noutlet.us.org

http://www.yeezyboost350.me.uk

http://www.todsoutlet.name

http://www.chr...tinsale.us.org

http://www.2017nikeairmax.us

http://www.tru...soutlet.in.net

http://www.coa...onlines.us.com

http://www.toms.in.net

http://www.red...omshoes.in.net

http://www.kat...andbags.org.uk

http://www.yee...ost-350.us.com

http://www.adidas-nmd.me.uk

http://www.ecco-shoes.us

http://www.lou...andbags.us.org

http://www.dis...sessale.us.com

http://www.hou...jerseys.us.com

http://www.fitflops.org.uk

http://www.bur...tlet-canada.ca

http://www.hermesbirkin.in.net

http://www.lon...mpbagsuk.me.uk

http://www.pol...hlauren.us.com

http://www.hermes-handbags.us

http://www.dal...boysjerseys.us

http://www.mont-blanc.in.net

http://www.burberryoutlets.name

http://www.ray...s-cheap.us.com

http://www.mic...kors-outlet.ca

http://www.chr...inshoes.in.net

http://www.adidaspascher.fr

http://www.cheapjerseys.eu.com

http://www.mic...orsofficial.us

http://www.parker-pens.us.com

http://www.jimmychoo.in.net

http://www.out...vuitton.us.com

http://www.ralphlauren.net.co

http://www.fendihandbags.us

http://www.air...tletsaleus.com

http://www.tor...tonline.com.co

http://www.chr...outinoutlet.us

http://www.che...anshoes.us.com

http://www.clarks-shoes.us

http://www.hermesbag.us.com

http://www.mic...dbagsuk.org.uk

http://www.350yeezyboost.us.com

http://www.coachoutlets.us.org

http://www.birkenstocks.us

http://www.pandoracharms.com.co

http://www.uggs.net.co

http://www.che...n-shoes.in.net

http://www.fit...olesale.us.com

http://www.dansko-outlet.us

http://www.nfl...olesale.us.com

http://www.columbiashoes.name

http://www.adi...zyshoes.us.com

http://www.pol...aurencanada.ca

http://www.oak...escheap.us.com

http://www.coach-outlet.in.net

http://www.coachoutlets.in.net

http://www.nikefreerun.name

http://www.adidas-shoes.me.uk

http://www.coa...onlines.us.com

http://www.pandorasoldes.fr

http://www.rol...watches.com.co

http://www.coa...tonline.us.org

http://www.adadassuperstar.com

http://www.off...youtlet.eu.com

http://www.sea...awksjerseys.us

http://www.sal...shoesoutlet.us

http://www.moncleroutlet.in.net

http://www.nfl...yscheap.in.net

http://www.celineoutlet.us

http://www.adi...zyboost-350.us

http://www.kat...eoutlet.us.com

http://www.mlb...s-cheap.us.com

http://www.coa...toreinc.us.com

http://www.kat...adehandbags.us

http://www.mic...handbags.me.uk

http://www.pan...youtlet.in.net

http://www.pandoracharmsuk.uk

http://www.swarovski-crystal.uk

http://www.adidasshoes.name

http://www.dol...banaoutlet.com

http://www.pan...-outlet.us.com

http://www.adidasnmd.us.org

http://www.mulberry-bags.me.uk

http://www.mon...-outlet.us.com

http://www.louboutin.org.uk

http://www.toryburchoutlets.us

http://www.underarmourshoes.us

http://www.fre...ypoloshirts.us

http://www.adidas-shoes.us.com

http://www.mic...ors-bags.me.uk

http://www.adidas-superstar.fr

http://www.coa...eoutlet.com.co

http://www.fake-rolex.us

http://www.chr...outlets.us.com

http://www.off...aelkors.us.com

http://www.ralph-laurenuk.co.uk

http://www.edhardy-outlet.name

http://www.tom...etstore.in.net

http://www.den...ncosjerseys.us

http://www.chr...uboutin.us.com

http://www.storenike.fr

http://www.coachoutlet.in.net

http://www.pandoracharms.name

http://www.coa...etstore.in.net

http://www.nikeoutletshoes.us

http://www.oak...glasses.us.org

http://www.che...fficial.us.com

http://www.fit...sandals.us.com

http://www.mon...ckets-uk.co.uk

http://www.mic...soutlet.us.com

http://www.cheapmlbjerseys.us

http://www.ral...aurenuk.org.uk

http://www.mic...-korsoutlet.ca

http://www.outletlongchamp.us

http://www.kat...outlets.us.com

http://www.cheapraybans.com.co

20170731yueqin


wo20170603@163.com: wwwww [08/08/2017 11:50]

http://www.airhuarache.uk

http://www.hermes-belt.co.uk

http://www.nmdadidas.us.com

http://www.jew...pandora.in.net

http://www.nik...heshoes.us.com

http://www.adi...ansmith.us.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.nikerosheone.co.uk

http://www.curry4.us.com

http://www.fitflops.cc

http://www.nik...max2017.us.com

http://www.nikezoom.me.uk

http://www.adidastubular.us.com

http://www.ultraboost.us.com

http://www.bagslongchamp.uk

http://www.pra...glasses.us.org

http://www.guccibelt.us.com

http://www.van...farpels.us.com

http://www.yeezy-boost.us.com

http://www.jordanshoes.com.co

http://www.nikedunks.us.org

http://www.dio...glasses.us.org

http://www.adidasnmds.com

http://www.lebron14.us.com

http://www.nikeairforce1.us.com

http://www.lon...soutlet.us.org

http://www.jor...orcheap.us.com

http://www.adi...drunner.us.com

http://www.adi...zyshoes.us.org

http://www.nmdadidasus.com

http://www.air-max.us.com

http://www.adi...perstar.us.com

http://www.mic...etstore.us.com

http://www.the...upshoes.us.com

http://www.yeezys.us.org

http://www.pan...racelet.in.net

http://www.adi...raboost.us.org

http://www.ledshoes.us.com

http://www.yeezyboost.com.co

http://www.mic...onlines.us.com

http://www.lon...andbags.us.org

http://www.gol...-outlet.us.com

http://www.linksoflondon.us.com

http://www.kobeshoes.uk

http://www.toryburchshoes.co.uk

http://www.yeezyshoes.org.uk

http://www.mic...andbags.com.co

http://www.nik...rforce1.us.com

http://www.toryburchshoes.us

http://www.reebokoutlet.us.org

http://www.adi...tonline.us.com

http://www.vibramfivefingers.cc

http://www.goldengoose.us.com

http://www.hardenshoes.us.com

http://www.aut...nscheap.us.com

http://www.mic...factory.us.org

http://www.adidasultra.us.com

http://www.adidasstansmith.uk

http://www.nikezoom.us.com

http://www.boostyeezy.us.com

http://www.che...ro-jordans.com

http://www.jordan-retro.us.com

http://www.yeezy-shoes.org

http://www.lac...ineshop.us.com

http://www.adidasneo.us.com

http://www.bur...y-scarf.us.com

http://www.che...jordans.us.com

http://www.linksoflondonus.com

http://www.mic...youtlet.com.co

http://www.adi...tletonline.com

http://www.lebron13.us.com

http://www.outletlacoste.us.com

http://www.chrome-hearts.us.org

http://www.kob...tballshoes.net

http://www.asi...ngshoes.us.org

http://www.hermes-belt.us.com

http://www.kob...llshoes.us.com

http://www.out...aelkors.us.org

http://www.fit...earance.us.com

http://www.adidastubular.co.uk

http://www.retro-jordans.us.com

http://www.curry3.in.net

http://www.bas...l-shoes.us.com

http://www.out...ngchamp.us.com

http://www.yee...v2shoes.us.com

http://www.out...berland.us.org

http://www.louboutinshoes.uk

http://www.longchamps.org.uk

http://www.truereligionjeans.uk

http://www.tom...glasses.us.com

http://www.longchampbags.us.org

http://www.chromehearts.com.co

http://www.kyr...g-shoes.us.com

http://www.leb...s-shoes.us.com

http://www.atl...consjerseys.us

http://www.nikemercurial.us.com

http://www.yeezyboost.in.net

http://www.mic...sonline.us.com

http://www.pat...jerseys.us.com

http://www.adidasstore.us.com

http://www.kyrie3.us.com

http://www.nike-huarache.com

http://www.hoganoutlet.cc

http://www.airjordanretro.uk

http://www.kobesneakers.com

http://www.mic...ordanshoes.net

http://www.yee...oost350.us.com

http://www.adidasgazelle.us.com

http://www.charmspandora.in.net

http://www.tru...outlets.us.com

http://www.adidasnmd.uk

http://www.adi...ineshop.us.com

http://www.nik...max2018.us.com

http://www.yeezy-shoes.us

http://www.gol...-snearkers.com

http://www.mic...anshoes.us.com

http://www.shoesjordan.us.com

http://www.jordanshoes.uk

http://www.ferragamobelt.us

http://www.kobe-shoes.us.com

http://www.ste...y-shoes.us.com

http://www.nikerosheone.us.com

http://www.mic...andbags.org.uk

http://www.che...jordans.us.com

http://www.adi...perstar.org.uk

http://www.rosherun.us.com

http://www.mic...agssale.us.org

http://www.chromehearts.net.co

http://www.mic...soutlet.us.org

http://www.nikepolo.us

http://www.airjordan.us.com

WWW


saņemti 34 komentāri

Pievienot komentāru:

Komentārs pievienots. Lūdzu, uzgaidi...


Drošības kods (aizpildiet pēc tam, kad komentārs jau uzrakstīts).

© Arhitektūras platforma A4D
Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce un saite uz www.a4d.lv obligāta.